Азотні добрива

Застосування азотних добрив


Азотні добрива: користь і застосування

 

 

Азотні добрива: користь і застосування

Одними з основних завдань, які виконують азотні добрива, є утворення нового листя, ущільнення кореневої системи, розвиток квіток і плодів. Особливо необхідне азотне живлення плодово-ягідним культурам, оскільки вплив азотних добрив позначається не тільки на кількості плодів, але і на їхній якості. Для засвоєння азоту підходять будь-які ґрунти, будь то чорнозем, торфовище або підзолисті ґрунти.

Азот міститься і в органічних добривах, але їх мінус у тому, що органічний азот сприяє збільшенню числа шкідників, які можуть погубити рослини. Для того щоб азот був корисним, а не завдавав шкоди, рекомендується використовувати тільки азотні мінеральні добрива.

Читайте також: Види добрив

Недолік азоту супроводжується слабким ростом рослин, поганим розвитком вегетативних органів. Листя стає дрібніше, а його забарвлення стає жовтуватим, листя рано осипається, що послаблює цвітіння і період плодоношення скорочується.

З усіма цими проблемами допоможуть впоратися азотні добрива, внесені за всіма правилами з урахуванням типу ґрунту, наприклад, якщо це чорнозем, і проростаючих на ній культур.

 

 

Класифікація азотних добрив

Існують популярні та найбільш поживні азотні добрива хімічного походження, які оптимальні для більшого виду ґрунтів і садових культур. Найбільш поширені з них розглянемо нижче.

Класифікація азотних добрив:

Карбамід (сечовина)

Найбільш поширена назва цього добрива — сечовина. Процентний вміст азоту становить близько 50%. Сечовина швидко засвоюється рослинами і вноситься в якості основної підгодівлі при весняній підготовці ґрунту до посадки насіння. Якщо ж карбамід вноситься восени, то його концентрація повинна бути в кілька разів більше.

Натрієва селітра

Крім 17% азоту містить 27% натрію. Рекомендується для кислих ґрунтів, оскільки є лужним добривом. Широко використовується метод внесення натрієвої селітри спільно з фосфорними добривами. Кальцієва селітр Також є лужним добривом, тому застосовується на кислих ґрунтах. Рекомендується змішувати кальцієву селітру та калійні добрива, в результаті чого виходять азотно калійні добрива з різною концентрацією макроелементів. Оптимальним варіантом є внесення кальцієвої селітри в рідкому розчині навесні.

Сульфат амонію

Досвідчені дачники знають, що найцінніші азотні добрива містять сірку, оскільки її вміст в будь-яких ґрунтах малий. До таких добрив і відноситься сульфат амонію, який насичує грунт цінними макроелементами, які легко засвоюються рослинами.

Як правильно використовувати азотні добрива

Різні азотні добрива, види яких представлені вище, використовуються залежно від типу ґрунту, пори року і типу культур. Найбільше грунт потребує азоту у весняний період. Тому перше внесення добрив такого типу необхідно при перекопуванні ґрунту.

Азотні добрива, які були внесені восени, можуть знизити холодостійкість садових чагарників і плодових дерев, що негативно позначиться на майбутньому врожаї. Після того як насіння посаджено, органічні добрива, азотні добрива, застосування яких необхідне для прискорення зростання, слід вносити тільки після появи повноцінних паростків і зміцнення кореневої системи.

При використанні азотного добрива на грядках, потрібно вносити його між рядами, намагаючись не зачіпати самі рослини. Необхідно ретельно дотримуватися концентрації добрив. Не варто забувати, що використання азотних добрив гарно в міру і їх надлишок не менш шкідливий, ніж недолік.

Рекомендуємо переглянути відео: Отримання карбаміду та інших азотних добрив

На цьому наша стаття «Азотні добрива: користь і застосування» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику Добрива та їх види де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення, та як вірно їх використовувати.

 

Азотні добрива