Як боротися із хворобами і шкідниками перцю

Чим обробити перець від шкідників і хвороб


Боротьба із хворобами і шкідниками перцю

 

 

Боротьба із хворобами і шкідниками перцю

Хвороби і шкідники перцю завдають відчутної шкоди врожаю аж до повної його втрати. Серед найпоширеніших хвороб перцю виділяють: столбур, чорну ніжку, фузаріоз, фітофтороз, бронзовість і кладоспоріоз. Не меншої шкоди рослинам завдають гнилі та шкідники перцю, такі як: попелиця, кліщі та слимаки. Чим ще хворіють перці, як їх лікувати і боротися зі шкідниками, Ви дізнаєтеся сьогодні у нашій статті.

Хвороби перцю та їх лікування

Стовбур. Хворі рослини жовтіють, відрізняються карликовою формою і плодами неправильної форми, в’януть. Комахи, що висмоктують сік з рослин та передаючі при цьому віруси стовбура, сприяють поширенню захворювання. Для профілактики цієї хвороби перцю на ділянці необхідно прополювати і рихлити грядки.

Боротьба із хворобами перцю

Чорна ніжка. Як і у томатів, при цій хворобі у перця уражається нижня частина стебла. Вона темніє, загниває і поступово засихає. Густе розташування розсади, прохолодний клімат і надмірний полив сприяють розвитку хвороби. Для порятунку рослини обприскують препаратом Заслін, а полив роблять помірним.

Чорна ніжка перцю

Фузаріоз. Листя хворих кущів набувають яскраво-жовтий колір. Поступово рослина в’яне.

Боротьба із шкідниками перцю

Як видно на фото, при хворобі фузаріозу на зрізі в нижній частині стебла і черешків перцю помітні темні контури судин. Хворі рослини знищують, а що залишилися помірно поливають. Ґрунт навколо них розпушують.

Боротьба із шкідниками перця

Фітофтороз. На плодах перцю з’являються темні плями. Уражені тканини швидко ущільнюються і збільшуються в розмірах. Для боротьби з фітофторозом використовують препарати Заслін і Бар’єр. Кущі перцю обприскують ними по черзі. При появі ознак хвороби до початку цвітіння використовують препарат оксихом. Можна використовувати його і для профілактики фітофторозу в той же період.

Фітофтороз.

Бронзовість. Листя хворих рослин відрізняються бронзовим або сіро-фіолетовим кольором. Потім на них з’являються коричневі плями. Вони розташовуються в основному уздовж головної жилки і являють собою відмерлі тканини. Аналогічні плями з’являються на черешках листя і молодих гілках. Верхівка у хворих рослини зазвичай гине. Плоди покриваються світло-жовтими, зеленими і коричневими кільцеподібними плямами. Найбільш часто вони розташовуються поруч із плодоніжкою. При цій хворобі перцю лікування проводиться препаратом Фундазол. Для порятунку врожаю перець перестають поливати, зрілі плоди обривають.

Бронзовість.

 

 

Кладоспоріоз (листова цвіль, бура плямистість). Уражається листя з черешками, плодоніжки і зав’язь плодів. На нижній стороні листя з’являються світлі плями, які потім буріють і покриваються нальотом. Потім аналогічні плями з’являються на верхній стороні листя. Зав’язь не розвивається і опадає. Хвороба проявляється в нижній частині рослини, а потім поширюється вгору. Уражені кущі перцю гинуть. Для профілактики кладоспоріозу підростаючі сходи перцю проріджують, розсаду садять на грядках вільно. При появі ознак хвороби рослини обприскують 0,2% розчином мідного купоросу або часниковим настоєм.

Кладоспоріоз (листова цвіль, бура плямистість)

Чорна бактеріальна плямистість. Уражаються всі частини рослини. Спочатку на листках з’являються дрібні плями, вони поступово збільшуються в розмірах і набувають чорний колір, по краях — жовтий. На плодах перцю з’являються горбки, а тканини навколо них стають водянистими. Поступово вони перетворюються в ранки. Хворі кущі зазвичай гинуть. Профілактика хвороби полягає в дотриманні правил, протравлювання насіння перед посадкою. При появі чорної бактеріальної плямистості в теплицях проводять дезінфекцію або заміну ґрунту.

Чорна бактеріальна плямистість.

Мозаїчна хвороба. Листя перцю стають строкатими через великої кількості світлих плям на темному фоні і деформованими. Плоди покриваються жовтими плямами. Для профілактики хвороби насіння перед посадкою дезінфікують. Розсаду перцю 1 раз на тиждень обприскують водою з додаванням молока (: 10).

Гниль на перцях: верховинна, біла, сіра

Гниль на перцях: верховинна, біла, сіра

Вершинна гниль. На плодах перцю з’являються чорні плями в області вершини. Поступово гниль охоплює все більшу частину плоду. Розвитку вершинної гнилі перцю сприяє недостатній вміст вологи і надлишок азоту і кальцію в ґрунті. Уражені плоди знищують, а кущі перцю обробляють розчином кальцієвої селітри.

Вершинна гниль.

Склеротініоз (біла гниль). Стебло перцю в прикореневій зоні покривається білим нальотом. Грибок проростає всередину тканин і утворює там чорні ущільнення. Уражені гниллю перці розм’якшуються, стають водянистими, на них місцями проявляється у вигляді пластівців білий наліт. Для боротьби з хворобою перець поливають теплою водою. Уражені листки або рослини повністю видаляють.

Склеротініоз (біла гниль)

Сіра гниль. Уражаються плоди перцю. На будь-якому етапі дозрівання вони покриваються гнильними плямами і сіркою цвіллю. Дощова погода сприяє розвитку хвороби. Для боротьби з сірою гниллю перець обприскують препаратом Бар’єр та іншими фунгіцидами. Уражені частини рослин знищують.

Боротьба з тлею та іншими шкідниками перцю

Як боротися із хворобами і шкідниками перцю

Баштанна попелиця. Шкідник поселяється на листках, квітках і стеблах перцю. Він висмоктує з них соки і викликає в’янення. Крім того, тля на перці викликає скручування листя, всихання квіток, потворність плодів. Рясний полив рідким добривом з кропиви іноді дозволяє вигнати цього шкідника за кілька днів. Також для боротьби з попелицею на перці використовують препарати Карбофос, кельтана та інші інсектициди, а також настій золи з рідким милом (1 склянка золи, 1 ст. л. рідкого мила, 10 л води).

Баштанна попелиця.

Павутинний кліщ. Дрібна комаха мешкає на нижній стороні листя перцю. Про її появу свідчить павутина на листках. Для знищення шкідника використовують препарати Актеллік, Карбофос, Фосбецід, Фуфанон.

Павутинний кліщ.

Слимаки. Шкідник поїдає, листя і плоди перцю і викликає їх загнивання. Для боротьби з ним навколо грядки роблять борозенки і обприскують їх вапняним розчином. Поливають кущі обережно, щоб вода не затекла в борозенки. У спекотну погоду ґрунт на грядках рихлять на глибину 4-5 см, а потім посипають гірчичним порошком або меленим гірким перцем. Для боротьби з цими шкідниками перцю еффекттвний проти слимаків препарат Стріла.

Білокрилка

Білокрилка. Ознаки її появи на перці аналогічні ознакам поразки іншої культури. Для боротьби з білокрилкой застосовують препарат Фосбецід.

Дротяник.

Дротяник. Шкідник є личинкою жука-щелкуна. Він жовто-коричневого кольору з жорсткими покривами. Дротяник прогризає коріння перцю та інших овочевих культур. До 5 років зберігається в ґрунті. Для його знищення ґрунт на грядках восени перекопують. Навесні, за 2 тижні до посадки в оброблений ґрунт на глибину 5-7 см занурюють приманку для личинок — шматочки солодких коренеплодів, нанизані на палички. Кожні 2-3 дні її витягують і знищують разом зі шкідником, потім замінюють новою. Між рядами рослин на грядках розкладають ще приманку (невеликі купки соломи або трави), а скупчення комах знищують.

Відео: Обробка перцю від павутинного кліща

На цьому все, наша стаття «Боротьба із хворобами і шкідниками перцю» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у боротьбі з шкідниками та хворобами Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як боротися із хворобами і шкідниками перцю