Чому з’являються чорні личинки на листках вишні? Лікування

На листях вишні чорні личинки - причини і лікування


чорні личинки на листі вишні

 

 

Вишня зростає практично на кожній дачній ділянці. Її люблять усі: і дорослі і діти. З неї виходить відмінне варення, джем і компот, але також корисна вона і в свіжому вигляді. Дерево вишні досить часто страждає від атаки шкідників і хвороб, в результаті чого під загрозою опиняється весь урожай. Якщо ви помітили на листі вишні чорні личинки — це сигнал до того, що необхідно діяти негайно. Через що виникає таке явище і як його лікувати? Відповіді на ці питання дізнаємося з цієї статті.

На листі вишні чорні личинки

               чорні личинки на листі вишні

Чорні личинки на листках — причина появи

Оскільки вишня дуже схильна до різних захворювань, важливо вживати всіх необхідних заходів для її захисту. Навіть якщо ви новачок і ніколи не стикалися з проблемами дерев, усунути шкідників і інфекцію для вас не складе труднощів. Через що виникають чорні личинки на листках? Причина всьому — атака шкідників плодових культур, які в народі називаються пильщики. Його головна здобич — гладкі, шкірясті листочки, з яких він висмоктує соки.

Вишневий пильщик

                         Вишневий пильщик

Пильщик розмножується на початку весни, після того, як ґрунт достатньо прогріється. Уже в кінці травня і на початку червня з’являються дорослі особини, які зовні нагадують перетинчастокрилих з темним тілом. Самка відкладає яйця на нижньому боці листка, які мають чорне забарвлення. Саме ці личинки ви могли спостерігати на своєму дереві. Якщо нічого не робити, то пильщики повністю висмокчуть всі соки з рослини і знищать весь урожай. Що ж робити в такому випадку?

 

 

На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Методи боротьби з личинками пильщика включають в себе:

  • Обробку дерева і листів дустом або гексахлораном. Всі препарати можна придбати в спеціалізованому магазині, але важливою умовою є точне дотримання інструкції. Передозування може призвести до сумних наслідків і опіків. Для одного дерева досить 150 м.
  • Оббризкування кишковими і контактними отрутами. У цьому випадку не забудьте одягнути захисний одяг і рукавички. Використовувати такі хімічні речовини можна тільки у вечірній час при повній відсутності вітру. Якщо на дереві вже з’явилися ягоди, вживати їх в їжу можна тільки після ретельного промивання.

Читайте також: Попелиця на смородині — що робити?

  • Осіннє перекопування. Найкращий спосіб усунути личинки — перекопати землю під деревами. У цей момент всі личинки і дорослі особини гинуть.
  • Знищення листя і гілок в вогні. Шкідники можуть довго жити на опалому листі, тому рекомендується відразу збирати їх і утилізувати, щоб не поширити інфекцію на інші дерева.

Чорна попелиця — усунення шкідника

Ще однією причиною псування листя вишні може бути чорна тля — невелика чорна комаха, яка не перевищує в довжину 3 мм. Ще восени дорослі особини відкладають на дереві яйця, які починають з’являтися на початку весни. Небезпека цього шкідника криється не тільки в знищенні листя, але також і молодих пагонів, що призводить до повної втрати всього врожаю. Цікаво, що поширенню попелиці сприяє наявність бур’янів, тому необхідно ретельно очищати територію від цих небезпечних рослин. Як боротися з чорною попелицею? Оскільки відкладання яєць відбувається в осінній період часу, найкращим рішенням буде кроплення вишні спеціальними препаратами з цей період часу або ж відразу після збору врожаю. Також обов’язково перекопувати ґрунт біля стовбура, щоб шкідник не зміг сховатися в землі для зимівлі.

Чорна попелиця - усунення шкідника

Отже, як тільки ви помітите на листі вишні чорні личинки, починайте відразу діяти. При правильному виконанні всіх рекомендацій можна швидко усунути шкідника і зберегти врожай. Рекомендуємо переглянути на нашому сайті незмінну рубрику про садівництво та де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Бажаємо, щоб ваш сад не мав шкідників.

Корисне відео: Як боротись з шкідниками вишні

 

Чому з'являються чорні личинки на листках вишні? Лікування