Добрива для полуниці восени — чим підживити полуницю осінню

Комплексний догляд за полуницею восени


Добрива для полуниці восени

 

 

Сьогодні мало таких садівників, які можуть похвалитися наявністю багатим мінералами ґрунтом. Часто становище зовсім плачевне: земля знесилена і дає убогий урожай. Але ж так хочеться насолодитися власне вирощеними фруктами, овочами і ягодами. До останніх відноситься найбільш затребувана і улюблена багатьма полуниця. Вірно підібрані добрива для полуниці восени — це не тільки запорука відмінного урожаю але й гарного росту.

Які підгодівлі (добрива) краще використовувати для полуниці восени

Для добрива можна використовувати як мінеральні, так і органічні підгодівлі. Багато-хто намагається вибирати натуральні речовини, оскільки вони абсолютно нешкідливі і є дуже ефективними. Мінеральна підгодівля, при нерозумному використанні, може перейти потім і на ягоди, що вкрай негативно позначиться на здоров’ї людини. Протягом дачного сезону полуницю зазвичай підгодовують три рази: навесні, перед цвітінням, влітку, після збору врожаю і восени, в якості підготовки до зими. Останній етап важливий, тому що від нього залежить якість і кількість врожаю навесні. Ця стаття розповість, як правильно підгодовувати полуницю добривами на осінь.

 

 

Які підгодівлі (добрива) краще використовувати для полуниці восени

Спочатку розглянемо варіанти органічного добрива. Вони більш надійні і дають 100% результат:

Пташиний послід. Є найоптимальнішим харчуванням для полуниці. Сьогодні його можна придбати в спеціалізованих магазинах, а ще краще попросити у тих, хто займається вирощуванням птиці. Отриману масу розбавляють водою у співвідношенні 1:10 або 1: 3 в залежності від того, де був придбаний послід, і залишають настоюватися близько 10 днів. Після цього, отриманий розчин необхідно розбавити водою. Важливо стежити, щоб в настій не потрапляли листя, інакше це викличе опік для коренів рослини. Використовувати для поливу між грядками. Рекомендується не перестаратися, оскільки надмірна доза може заподіяти шкоду і негативно позначитися на зростанні ягоди.

Гній. Застосовується так само, як і курячий послід: спочатку настоюється, розбавляється водою і поливається між грядками.

Зола. Відмінна альтернатива хімічним добривам. Містить всі потрібні для полуниці фосфати і калійну сіль. Що стосується використання, то тут кожен садівник сам вирішує, як діяти. Деякі просто посипають кущі зверху (крім харчування, це відлякує шкідників), інші вносять у грунт, а хтось розмішує золу з водою і поливає таким розчином грядки.

Полуниця добриво і догляд

Серед мінеральних добавок можна виділити необхідні рослині — калій і фосфор. Вони розкладаються на грядці або ж розводяться водою. На упаковці міститься детальна інструкція, якої потрібно точно слідувати. Перенасичення небезпечно, як і недолік, тому добрива мають бути в межах норми.

Досвідчені садівники навчилися мудро з’єднувати обидва ці способи: органічної та мінеральної підгодівлі. Восени, коли необхідно здійснювати посадку нових пагонів, молодняку ​​особливо потрібний гарний, живильний ґрунт. Всі добрива для полуниці вносяться восени до настання заморозків. Ця умова необхідна, щоб рослина максимально ввібрала в себе поживні речовини.

Відео: Догляд за полуницею після збору врожаю

На цьому наша стаття «Добрива для полуниці восени» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Добрива для полуниці восени - чим підживити полуницю осінню