Догляд за гортензією, посадка гортензії у відкритий грунт

Догляд та посадка садової гортезії


Догляд за гортензією, посадка гортензії у відкритий грунт

 

 

Гортензію не всі садівники хочуть посадити на своїй садовій ділянці. Оскільки практичні садівники більше схильні до посадки смородини, вишні і тому подібному. Так як ці рослини не тільки є декоративними, але й ще і дають урожай. Новачки обходять рослину стороною у зв’язку з її темним минулим. Так як ще недавно вона вважалася теплолюбивою рослиною, яку можна було містити або в кімнатних, або в оранжерейних умовах.

Багато хто не хоче вирощувати гортензію ще й тому, що можна прочекати багато років, але так і не отримати цвітіння. Догляд за гортензією та посадка вимагає особливої уваги на вашій клумбі про неї й поговоримо далі більш детально.

Посадка гортензії у відкритий грунт

На відміну від решти видів, гортензія великолистова приваблює своїми великого розміру суцвіттями, які можуть змінювати відтінок з рожевого на блакитний, а також гортензія цвіте довгий час, починаючи з липня і закінчуючи жовтнем. Вона може рости в холодному кліматі, що дозволяє застосовувати її в якості солітера на газоні, а також для створення невисоких огорож. Плюс до всього, якщо в минулому гортензії вирощували тільки з кулястими білими, рожевими і блакитними суцвіттями, то на сьогоднішній день у продажу є величезна кількість сортів з різними суцвіттями.

Важливо запам’ятати, що під назвою садової гортензії в наявності можуть бути і тепличні кімнатні різновиди, які навіть при ретельному укритті не вдасться виростити на відкритій поверхні. Навіть не беручи до уваги те, що є величезна безліч нових сортів, які виглядають досить спокусливо і відкривають нові можливості в декоруванні ділянки, для нашого клімату така рослина не зовсім підходяща.

Гортензія — укриття на зиму

Головною негативною якістю цієї рослини є низька зимостійкість, однорічні пагони гортензії, що мають на верхівці квіткові бруньки, в осінній період не визрівають і йдуть на зимівлю зеленими. Далі пагони при настанні осені раніше покладеного терміну не встигають сформуватися, або якщо немає необхідного укриття, гинуть від морозів взимку. Що говорить про те, що навіть сильно завмерлі рослини до літнього періоду відновлюють надземну частину, але не цвітуть. Для того, щоб гортензія радувала своїх володарів, потрібно відразу посадити декоративні сорти, які навіть без квіток стануть прикрасою садової ділянки, проте в нашій країні всі рослини без винятку необхідно вкривати на зиму.

 

 

Найкраще заздалегідь виконати зимове укриття, і висадити гортензію окремо від інших квітів, проте в тому випадку, коли територія малих розмірів, можна використовувати діжку. Останній спосіб має перевагу в тому, що рослину легко переносити, вибираючи для неї ідеальне місце з освітленням, сусідами по колірних відтінків і необхідним складом ґрунту. Такий спосіб крім усього іншого хороший тим, що для погодних умов середньої смуги він вважається найоптимальнішим.

Догляд та посадка садової гортезії

Гортензія посадка і догляд у відкритому ґрунті

Ідеальним місцем для посадки рослини вважається місце з хорошою освітленістю і можливістю здійснювати достатню кількість поливу. Місця з сонцем дозволяють гортензії рости швидше, зацвісти раніше покладеного терміну і сформувати великі суцвіття, проте в жарку погоду вона здатна страждати від пересихання. Що дозволяє сказати про важливість вибору сонячних ділянок, які в післяобідній час повинні притінятися.

Перебуваючи в півтіні, суцвіття рослини стають менші в розмірі. Але при цьому декоративність гортензії залишається колишньою, а вологість в кореневій системі залишається на тривалий час. Помічниками по частині створення оптимального вологого режиму в кореневій системі є додавання в грунт глини. Навіть не беручи до уваги те, що садова гортензія любить вологу, її не варто садити в низинні місця, а також на ділянки з високим рівнем ґрунтових вод.

Знаючі садівники, починаючи з вересня місяця, садові гортензії прикривають частково від можливих опадів, виготовляють над ними високі каркаси з плівковим дахом. Все це не йде на користь гортензії, оскільки не кожен садівник хоче погіршувати зовнішній вигляд своєї території таким шалашом. У всьому іншому ця рослина має ряд переваг, але не варто забувати про і про недоліки.

Гортензія Фото

Гортензія Фото

фото гортензії

гарне фото гортензії

Відео: Садова гортензія догляд та обрізка

Посадка та догляд за гортензією для досвідченого садівника не представляє труднощів, головне знати основні правила і намагатися їх дотримуватися. Важливо не забувати про освітлення, температурний режим і інші дуже важливі для рослини умови. Тоді можна насолоджуватися красою гортензії цілий рік, не тільки на своїй ділянці, але і вдома. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

Читайте також:

 

Догляд за гортензією, посадка гортензії у відкритий грунт