Газобетон — опис та характеристика з фото

Газобетонні блоки


Що являє собою газобетон і в чому його переваги - характеристика та опис з фото

 

 

Що таке газобетон та основні його переваги

Цей вид легкого пористого бетону набув поширення на будівельному ринку деякий час тому і зараз є одним з найпопулярніших стінових матеріалів. Що являє собою газобетон і в чому його переваги?

Це стіновий будівельний матеріал, що має пористу структуру (пори діаметром 1-3 мм рівномірно розподілені по всьому об’єму) у вигляді блоків таких розмірів: довжина — 600-620 мм, висота — 200-300 мм, ширина — від 80 до 400 мм .

При виготовленні газобетону використовуються природні компоненти: портландцемент, чистий кварцовий пісок, вапно, вода; в дану суміш додається алюмінієва пудра.

Процес виробництва газобетону такий самий, як у випікання хліба: однорідну тістоподібну бетонну масу закладають у спеціальні форми і на кілька годин поміщають в термокамери, де він піднімається, як дріжджове тісто. Алюміній вступає в реакцію з вапном, це призводить до виділення водню, який викликає «спучування» суміші і, як результат, бетон набуває пористу структуру.

Після етапу первинного твердіння отриманий «пиріг» піддають струнному нарізанню з використанням високоточного різального обладнання. Отримані газобетонні блоки відправляють до автоклавної печі, де вони піддаються загартуванню водяним насиченим паром при тиску 10-12 атмосфер і температурі близько 200 градусів. У цьому випадку блоки отримують назву «газобетонні блоки автоклавного твердіння».
Дана технологія забезпечує високу геометричну точність блоків (що полегшує їх подальшу кладку та оздоблювальні роботи), їх рівномірну щільність, найкращі показники міцності і теплозберігаючих властивостей, тобто покращує експлуатаційні характеристики газобетону, та здорожує готову продукцію.

Якщо ж суміш твердне в природних умовах, то отриманий газобетон називають неавтоклавним — таке виробництво є, зрозуміло, менш ресурсомістким, а тому воно і дешевше, але автоклавний бетон відрізняється більш високою міцністю і теплозберігаючими властивостями в порівнянні з неавтоклавним.

Будіндустрія пропонує різноманітні марки газобетону, які розрізняються по щільності: D350, D400, D500, D600.

За своїм функціональним призначенням газобетони діляться на теплоізоляційні, конструкційно-теплоізоляційні і конструкційні.

Конструкційний газобетон відрізняється від теплоізоляційного більш високою міцністю і щільністю. Отже, теплоізоляційний газобетон — більш крихкий матеріал, що програє в міцності на стиск, але більш «теплий», оскільки має менший коефіцієнт теплопровідності.

 

 

Сфера застосування газобетону в будівництві

Газобетонні блоки знайшли вживання практично у всіх типах конструктивних елементів будівель і споруд різного призначення. Вони дуже популярні в малоповерховому житловому будівництві — для зведення приватних будинків або котеджів висотою до 3-х поверхів, а також інших об’єктів нерухомості (магазини, торгові павільйони, гаражі, автосервіси, житлові будинки на туристичних базах і т.п.). Популярність даного будівельного матеріалу пояснюється його привабливими технічними та експлуатаційними характеристиками, а також оптимальним співвідношенням ціни і якості.

Газобетонні блоки

Газобетонні блоки

Крім того, цей універсальний матеріал використовується в багатоповерховому будівництві — для зведення несучих стін, перегородок, для виготовлення армованих плит перекриттів, в якості теплоізоляційного матеріалу, в монолітному житловому будівництві — для заповнення прорізів.

Нюанси застосування газобетонних блоків

1. Оптимальний температурний режим для проведення робіт з укладання блоків з газобетону — від +5 до +25 градусів.
2. В якості фундаменту для будинку з газобетону краще використовувати залізобетонну плиту, що забезпечує мінімальність і рівномірність усадочних деформацій. Фундамент-моноліт стійкий до навантажень, що виникають при осіданні, заморожуванні і відтаванні ґрунту. Також в якості підстави для будинку можна використовувати монолітний стрічковий фундамент на піщаній подушці або стовпчастий фундамент, обв’язаний монолітним залізобетонним поясом.
3. Між фундаментом (або цоколем) і газобетонною кладкою необхідна горизонтальна гідроізоляція. У цій якості можуть використовуватися рулонні бітумні матеріали (руберойд) або гідроізоляція проникаючої дії.
4. Укладання газобетонних блоків аналогічна цегляній кладці, для цього зазвичай використовується спеціальний дрібнозернистий клей. До речі, використання клейового складу дозволяє не припиняти будівельні роботи навіть у холодну пору року, оскільки існує спеціальний «зимовий» клей для кладки газобетонних блоків.
5. У нашому регіоні для кладки зовнішніх стін застосовуються блоки товщиною 250-300 мм (причому стіна саме такої товщини не зажадає додаткового утеплення), для міжкімнатних стін допустимо використовувати блоки товщиною 250 мм, а для декоративних перегородок — від 80 мм.
6. У деяких випадках газобетонна кладка потребує армування. Армувати потрібно довгі стіни, для яких слід забезпечити опір бічним навантаженням (вітер); частини стіни зі збільшеним навантаженням; перший ряд блоків на фундаменті; нижній шов віконних прорізів; опорні поверхні перемичок.
7. Для зовнішньої обробки будинку з газобетонних блоків можна використовувати таку конструкцію, як вентильований фасад з будь-яким видом облицювальних матеріалів (сайдинг, керамограніт).
8. Стіни з газобетону можна шпаклювати (до речі, їх зовсім необов’язково вирівнювати — штукатурити). Можна використовувати паро- та повітропроникні фарби.
9. Якщо Ви плануєте зовнішню обробку облицювальною цеглою, то важливо дотримувати вентиляційний зазор (2-4 см) між основною стіною і цегляною облицювальною кладкою. Крім того, газобетонні стіни потрібно захистити гідроізоляційними матеріалами.
10. Для внутрішньої обробки можна застосовувати будь-які оздоблювальні матеріали: гіпсову шпаклівку, керамічну плитку, шпалери і т.д.

Внутрішні опоряджувальні роботи можна проводити майже відразу після закінчення будівництва, оскільки будинок з газобетонних блоків дає мінімум усадки. «Коробці» з газобетону потрібно дати вистоятися протягом всього лише пари тижнів — і то тільки для того, щоб стіни повністю висохли. Фасадні роботи краще проводити відразу після будівництва, щоб захистити газобетонні стіни від зовнішніх впливів.

газобетонні блоки характеристика

ПЕРЕВАГИ ГАЗОБЕТОНУ В БУДІВНИЦТВІ

Газобетон — це екологічно чистий матеріал, оскільки виробляється з природних компонентів. Блоки мають малу вагу і геометричну точність, що полегшує їх кладку (а значить, високу швидкість будівництва — двоповерхову будівлю можна звести за кілька місяців), а також дозволяє знизити навантаження на фундамент. Товщина шва становить всього 1-3 мм (а отже, утворення «містків холоду» зведено до мінімуму, крім того, знижуються трудовитрати і витрата клейового складу). Газобетон дуже міцний і довговічний. Термін служби матеріалу зіставимо з довговічністю цегли. Завдяки повітрю, що міститься в численних порах, газобетон володіє прекрасними теплозберігаючими властивостями. Будинок з газобетону прогрівається за кілька годин.

Завдяки підвищеним теплоізоляційним властивостям газобетону скорочуються витрати по опаленню або кондиціонуванню будинку, побудованого з цього матеріалу.

Газобетонні блоки володіють морозостійкістю (витримують 120 циклів заморожування-відтавання, зберігаючи при цьому свої технічні характеристики).

Газобетон можна пиляти, фрезерувати, свердлити, тобто матеріал легко обробляється будь-яким ручним і електричним інструментом.

Газобетонні стіни завдяки пористій структурі мають здатність «дихати», тобто пропускати водяну пару, забезпечуючи високий рівень комфорту в приміщенні. Крім того, газобетон володіє здатністю поглинати звукові коливання, тобто володіє високими звукоізоляційні властивості.

Що являє собою газобетон відео:

Газобетонні блоки. Різноманітність і особливості.

Газобетон можна вважати одним з досягнень будівельної індустрії. Чудові фізико-технічні характеристики та оптимальні експлуатаційні властивості роблять газобетон досить конкурентоспроможними на сучасному ринку будівельних матеріалів.

 

Газобетон - опис та характеристика з фото