Як посадити газон насінням: корисні рекомендації і відео

Газон на дачі - як облаштувати своїми руками


Газон на дачі

 

 

Здоровий і доглянутий газон — своєрідна візитна картка і навіть «знак якості» ділянки, власники якої наважуються витратити час і сили на цей елемент ландшафтного дизайну. Влітку траві на газоні потрібні полив, підживлення і стрижки. У кожної операції свої правила.

Напевно вам здається, що виростити газонну траву, є досить простим заняттям. Однак тут не все так просто. Слід зазначити, що для можливості мати гарний зелений газон, потрібно не тільки грамотно підготувати ґрунт для висадки, а й правильно вести догляд за зеленим молодим газоном. І сьогодні в нашій статті ми детально поговоримо про газон на дачі, як садити газонну траву насінням та правила догляду за нею.

Як посадити газон насінням

Газон на дачі — види газонів

Перш ніж розповісти про деталі посадки газону, потрібно розповісти про те, які сьогодні існують види цієї рослини. Газон на дачі це не тільки підстрижена трава. Газон на дачі також буває і квітучим, спортивним, луговим або мавританським. Від виду газону, як правило, залежить майбутній вибір насіння, необхідний для висадки і майбутнього догляду, (полив, стрижка, підгодівля, аерація). Виробляти підготовку ґрунту для різних видів насіння газону потрібно за класичною технологією.

Зразок газону. Коли краще проводити посів газону?

Якщо ви вирішили прикрасити свою дачну ділянку газоном, то тут немає певних жорстких правил по висадці газону. Слід враховувати час, для можливості підготувати ґрунт, ділянку для проростання трави. Виходячи з цього, найоптимальнішим часовим проміжком для початку виконання цих робіт, є середина травня по вересень. В основному, роботи по висадці і проростанні газону займуть в районі 5-6 тижнів. Але найкраще завершити до випадання перового снігу і настання заморозків.

Підготовка ґрунту під газон і посів трави

Найголовнішим етапом робіт по висадці газону є розмітка, вирівнювання і очищення ділянки. Грамотна підготовка допоможе вас позбавити від постійної прополки і зробить вашу працю по стрижці газону більш легкою. Час, потрібний для підготовки ділянки, складе від одного до 5-ти тижнів.

Норму по розмітці газону слід проводити, ґрунтуючись на план ділянки. В першу чергу потрібно закласти клумби, стежки, рабатки і доріжки. Проводити розмітку найзручніше за допомогою мотузки і кілочків. Далеко не завжди прямі геометричні лінії підходять для тієї чи іншої ділянки. Наприклад, квітучі галявини і галявини найкраще виглядають, якщо на цих ділянках немає прямих кутів і строгих меж.

Читайте також: Квітники і клумби на дачі своїми руками

Обробку ділянки слід проводити гербіцидом. Сильно зарослі травою ділянки, що мають підвищену вологість, необхідно обробляти кілька разів, роблячи невелику перерву (1-2 тижні). Молода травичка дуже сприйнятлива до дії на неї гербіцидів.

Підготовка ґрунту під газон

 

 

Гербіциди для газону та обробка ними

Після засихання і того як трава зів’яла, ділянку необхідно очистити від сміття, висохлої трави і від коренів рослин. Далі, слід ретельно вирівняти його. У тому випадку, якщо ґрунт на вашій ділянці бідний і в нього потрібно внести багато добрив і родючого ґрунту, можна назавжди позбавити його від докучливих бур’янів, за допомогою геотекстилю. Під даним полотном ховається вся площа вашого газону. Воно не дозволить надалі прорости насінню бур’яну. Таким чином, вашому майбутньому газону нічого не буде заважати рости.

Підготовка ґрунту до висіву газонного насіння

Якщо ви хочете знати про газон на дачі, то вам варто прочитати нашу статтю до кінця і подивитися відео. У цій частині статті ми продовжимо говорити про посадку газону. Як бачите, посадка цієї трави є складним процесом. Тому тут важливо проявити свою увагу. Другим етапом, при якому, як правило, створяться, відмінні умови для швидкого проростання газонної трави є удобрення ґрунту. Дана робота безпосередньо залежить від виду ґрунту. Він повинен бути пухким, родючим, і відмінно утримувати і пропускати вологу. У ньому також має міститися велика кількість всіляких мікроелементів, які зможуть забезпечити вашому насінню швидке зростання. Проводити ці роботи необхідно від 4 до 7 днів.

  1. Спершу слід визначити склад вашого ґрунту, його основні характеристики — структуру і вологість. У тому випадку, якщо даний ґрунт володіє кислою реакцією, в нього необхідно внести гашене вапно або крейду. А важкий і глинистий ґрунт розпушують за допомогою внесення в нього перегною або біогумусу.
  2. Також одночасно потрібно вносити в ґрунт мінеральні добрива, в тій кількості, яка вказана на упаковці. У весняний період часу при посіві насіння в основному удобрюють ґрунт добривами, що містять азот. Вони, як правило, викликають активне зростання насіння. З настанням осені, ґрунт удобрюються великою кількістю калію і фосфору. Ці речовини зможуть полегшити насінню зимівлю.
  3. Добавки і ґрунт необхідно розподілити на своїй ділянці рівномірно. Далі, ґрунт розпушують і зволожують. При цьому він не повинен прилипати до інструменту, а бути розсипчастим.
  4. Після того як зроблено вирівнювання ділянки, її слід прокатати за допомогою спеціальної ковзанки. Його вага становить від 60 до 100 кг. У разі виявлення на ділянці, будь-яких нерівностей їх зазвичай вирівнюють. Далі, знову проводиться прокатка ділянки.
Як правильно посіяти газонну траву

Як правильно посіяти газонну траву своїми руками

Вирівняний ґрунт залишають на кілька днів. Він повинен максимально вилежатися. Найкраще, якщо залишити його на тиждень. За даний проміжок часу на ґрунті з’являться бур’яни, які були занесені на цю ділянку разом з перегноєм. Їх слід прибрати, і заново розпушити ґрунт. Після чого варто внести добрива і знову прокатати ділянку землі.

Посів своїми руками: коли сіяти траву для газону

У весняний час, багато людей хочуть дізнатися відповідь на питання, як садити газонну траву навесні. І саме зараз ми поговоримо про це у подробицях. Норми посіву насіння, як правило, вказуються на їх упаковці. Для різних типів газонів вони можуть відрізнятися. Не слід економити на кількості насіння. Голі ділянки землі на майбутньому газоні дуже швидко заростають бур’янами, і вам буде потрібно повторювати роботу заново. Загальний час для висаджування насіння буде невеликим. У випадку якщо ви маєте маленьку ділянку, то ви зможете виконати роботи протягом одного дня. Нижче в цій статті ми розповімо правила посадки газону.

  1. Потрібно подумки уявити свій газон і розділити його на рівні ділянки. Потім розділити насіння на ту ж кількість частин. Дана процедура потрібна для рівного сходу насіння.
  2. Якщо ж ви маєте сухий ґрунт, то перед посадкою його слід зволожити за допомогою шланга з насадкою. Після зволоження, ґрунт повинен увібрати в себе вологу і стати пухким.
  3. Виробляти посадку насіння найкраще в тиху безвітряну погоду. Підготовлену кількість насіння розсіюють на ділянці з двох напрямків: спершу розсипають їх уздовж, а потім поперек. Даний метод допоможе насінню лягти рівніше.
  4. Після цього, роблять невелике розпушування газону за допомогою французьких граблів. Таким чином, відбувається засипка насіння землею. Потім необхідно ущільнити ґрунт за допомогою катка.
  5. Залишається зробити полив газону лійкою або шлангом, які мають невеликий розпилювач. Поливати ґрунт слід помірно.

коли сіяти траву для газону

Як правильно доглядати за газоном

Вище ми розповіли про те, як садити газон на дачі навесні насінням. Однак варто сказати про те, що після того, як зійдуть перші сходи за ними потрібно буде доглядати і робити це потрібно правильно. Після того як почнуть з’являтися перші сходи і активно почне зростати трава, за газоном потрібно буде регулярно доглядати. Слід виробляти регулярний полив, видаляти бур’яни і стригти молоду травичку. Не варто ходити по газону до першої стрижки. Нижче ми наведемо для вас основні правила догляду за газоном, які допоможуть вам виростити дуже красиву і зелену травичку на своїй ділянці.

Читайте також: Газонна трава, яка знищує бур’яни на ділянці

  • Виробляти полив газону необхідно за допомогою розпилювача, щоб не розмити молоденькі коріння цієї рослини. При проведенні цих робіт, ґрунт слід зволожити на 6-7 см.
  • Через 2-2,5 тижні почнуть з’являтися перші паростки. А після того, як вони досягнуть висоти в 5-10 см, потрібно буде провести їх стрижку. Виконувати цю процедуру слід, використовуючи легку газонокосарку, так як важкий інструмент може пошкодити ще незміцнілу рослина.
  • Регулярно потрібно виробляти стрижку газону. Якщо виконувати її з регулярністю, то основні сили цієї рослини будуть спрямовані на зростання їх кореневої системи.
  • Трирічний газон визнано вважати дорослим. Він постійно потребуватиме регулярного поливу, стрижці, аерації і внесення в ґрунт необхідних добрив. Крім усього іншого, зміцніла коренева система цієї рослини не дасть можливості з’явитися бур’янам. А ваш газон буде радувати вас своїм гарним зеленим видом.

Як правильно доглядати за газоном

Запам’ятайте всі ці рекомендації! Враховуйте їх обов’язково при посадці газону насінням на дачі і тоді вас будуть радувати довгий час красиві і доглянуті листочки газону.

Корисне відео: Як сіяти газонну траву своїми руками

Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Як посадити газон насінням: корисні рекомендації і відео