Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями

Як зробити колун гідравлічний самий простий


Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями та фото

 

 

Вітаю всіх на нашому сайті «Сільське господарство та садівництво» і сьогодні ми продовжимо серію статей присвячену дровоколам, їх виготовлення будемо розглядати особливості конструкцій і можливості доопрацювання моделей.

Отже, сьогодні розглянемо гідравлічний дровокол з докладними схемами і кресленнями, який люб’язно надав нам український винахідник Святослав, який вже багато років займається розробкою таких пристроїв як для особистого користування, так і на продаж. Для початку подивіться відео роботи цього пристрою:

Відео: Колун для дров своїми руками

Огляд гідравлічного дровокола

Дровоколи серії GT-5 призначені, в першу чергу, для заготівлі дров в невеликих обсягах, а саме: для домогосподарств, невеликих підприємств, установ, садів, шкіл тощо. Продуктивність цих машин дозволяє колоти до 20-30 м3 / день.

Гідравлічні дровоколи цієї серії є в двох виконаннях:

  • GT-5E — з електроприводом,
  • GT-5D — з приводом від дизельного двигуна.

Модель колуна з гідравлічним механізмом кілки GT-5E доцільно застосовувати у випадках коли немає необхідності переміщати колун на великі відстані, тобто коли він використовується в межах однієї території (двір) і є можливість підключення до електромережі в декількох точках цієї території або наявність подовжувача. Дровокол гідравлічний GT-5E в електричному виконанні вимагає підключення до трьох-фазної мережі. Саме трьох-фазні двигуни дозволяють, при невеликій потужності, отримати високу швидкість переміщення штовхає поршня при значному зусиллі поколювання, що в свою чергу забезпечує високі показники продуктивності.

Читайте також: Конусний дровокол своїми руками

Модель Гідроколуни GT-5D спеціально сконструйована для роботи в місцях, де немає можливості підключитися до електричної мережі. Саме для цього дровокол створений у вигляді причепа до легкового автомобіля. Торсіонна колісна вісь і зчіпний пристрій з опорним колесом, дозволяють з легкістю доставити і розмістити Ваш дровокол в будь-якому місці, де Ви плануєте заготівлю дров. Надійний дизельний двигун з потужністю 12 к.с. забезпечує високу продуктивність при незначному споживанні дизельного палива. Також, з такою машиною з легкістю можна надавати послуги з заготівлі дров.

При конструюванні дровокола серії GT-5 особлива увага приділялася аспектам максимальної надійності та мінімізації обслуговування. Ми розуміємо, що наші Гідроколуни основному експлуатуються в приватному секторі, де можливість кваліфікованого обслуговування або ремонту практично відсутня. Дуже проста конструкція гідравлічних дровоколів і в той же час використання якісних матеріалів і досконалої технології зварювання, зводить до мінімуму можливість поломок.

 

 

Повний опис процесу виготовлення гідроколуна своїми руками:

  • Раму дровоколу виготовляють з круглої труби Ø102х6.

Вона має достатню міцність щоб витримувати навантаження від гідроциліндра і достатню жорсткість, щоб уникнути деформацій під час роботи. Рама складається з двох частин.

Горизонтальна, довга, труба є основною частиною. До неї кріпляться напрямні штовхаючого поршня, ніж, двигун і опорна стійка. Також в задній частині труби вварено забірний фланець насоса.

Вертикальна, коротка, трубка виконує роль кронштейна гідроциліндра, заливної горловини і монтажного вікна, через яке кріпиться гідравлічний насос.

Обидві частини зварені між собою герметичним швом, адже наша рама виконує одночасно і роль гідравлічного бака ємкістю приблизно 10 л. Це дає нам можливість заощадити на виготовленні спеціальної окремої ємкості для олії і забезпечити гарне його охолодження, оскільки працюючий двигун направляє потік повітря від власного охолодження уздовж нашої труби-бака. Дуже важливо забезпечити внутрішню чистоту бака, оскільки в системі не використовується гідравлічний фільтр. Для зливу масла, в раму знизу вварено приварений адаптер для зливного рукава. Висота опорної стійки розрахована таким чином, щоб оператор не нахилявся під час роботи і відповідно менше втомлювався.

  • Штовхаючий поршень виготовлений з листової сталі товщиною 10 мм.

На тильній стороні робочої плити приварені дві пластини з отворами для кріплення штока гідроциліндра. У його нижній частині є дві кишені, внутрішні поверхні які покриті антифрикційним пластиком. Завдяки використанню пластику для напрямних штовхаючого поршня, ми значно підвищуємо термін служби направляючих і зменшуємо негативну силу тертя.

  • Ніж для гідравлічного дровокола — це головний робочий орган дровокола, який грає основну роль в процесі поколювання і сприймає найбільші навантаження.

Сили, які на нього діють, намагаються його зігнути, стерти, затупити, одним словом зламати. Тому — це та деталь Гідроколуну, яка потребує найбільшої уваги при проектуванні.

Зовнішній вигляд вже готового Гідроколуна

Зовнішній вигляд вже готового Гідроколуна

Від форми ножа залежить як якість розколотих дров, так і навантаження на всі робочі органи машини. Адже ножі гідравлічного дровокола, за своїм призначенням, повинні колоти поліно вздовж волокон, а не різати ці волокна під кутом або навіть поперек. Правильної форми ніж, врізавшись між волокнами буквально на кілька міліметрів, приводить до розколювання деревини. Подальше переміщення поліна штовхає поршнем через леза ножа має відбуватися практично без опору. Якщо ж форма ножа не досконала, то це призводить до того, що при проходженні через леза ножа поліно змінює напрямок руху, в результаті ми отримуємо багато стружки (відходи у вигляді численних трісок і сміття), а також значні навантаження на сам ніж для гідравлічного дровокола та інші елементи механізму. Навіть якщо ножі мають ідеальну форму, далеко не кожне поліно, яке ми збираємося розколоти, має ідеальний для колки напрямок волокон. В основному це поліна з сучками або дефектами, які так чи інакше призведуть до згаданих вище втрат зусилля на різання волокон під кутом, великої кількості тріски, небажаних навантажень на деталі гідродровокола і так далі.

Але не все так погано, як виглядає! Тріски, що утворюються при поколюванні полін з сучками — це чудовий матеріал для розпалювання. Всі елементи гідродровокола, як уже згадано вище, пристосовані до великих навантажень. Він здатний ідеально розколоти поліно без сучків, і так само бездоганно витримати екстремальні навантаження, що виникають при кілці полін з важкими сучками, при цьому забезпечивши якісну форму отриманих дров.

Читайте також: Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками

Це все стає можливим завдяки використанню для виготовлення ножа, сталі з надзвичайними можливостями. Зносостійка сталь Hardox 450 дозволяє виготовити ніж для Гідроколуну, на який можна дати довічну гарантію. Ножі для дровоколів зі сталі Hardox 450 не зігнуться, не зламаються, не зітруться і не притупляться. Не вимагаючи ніякої спеціальної підготовки або термообробки, ця сталь прекрасно зварюється і піддається механічній обробці.

Кілька слів про основні комплектуючі:

  • електро двигун 3-х фазний, 4 кВт / 1500 об / хв. (Білорусь)
  • шестиренчастий гідронасос GP-2K10L (Україна)
  • гідроциліндр: поршень Ø63, шток Ø40, хід 400 мм (Україна)
  • гідравлічний розподільник Р40 (Італія)
  • рукава високого тиску: тиск DN8, слив DN12 (Польща)
  • масло 10W40
  • автомат захисту двигуна 25 А (Німеччина)
  • колеса 200х50, вантажопідйомність 200 кг

При бажанні, для виготовлення гідравлічного колуна, Ви можете знайти аналоги цих комплектуючих.

Технічні характеристики:

  • продуктивність до 30 м3 / день
  • споживання ел.енергії 1,2 ÷ 1,5 кВт ∙ год
  • оптимальний діаметр поліна 250 мм *
  • оптимальна довжина поліна 330 мм (макс. 390 мм)
  • час циклу (робочий хід + повернення) 8 сек
  • зусилля поколювання 9 тонн
  • вага 135 кг

Креслення для виготовлення Гідравлічного колуна своїми руками:

Креслення для виготовлення Гідравлічного колуна своїми руками:

Як зробити колун гідравлічний самий простий

 

Гідроколуни своїми руками: повний опис з кресленнями