Хвороба картоплі чорна парша — ознаки та заходи боротьби

Як боротися з паршею картоплі в домашніх умовах


Хвороба картоплі чорна парша

 

 

Хвороба картоплі чорна парша

Чорна парша — широко поширене захворювання картоплі, що вражає корені, бульби і основу стебел. У цій статті Ви зможете ознайомитися з ознаками хвороби картоплі парші, а також отримати рекомендації щодо запобігання її розвитку. Крім того, пропонуємо вашій увазі фото парші картоплі та опис її збудників. На стеблі ураженої рослини утворюються численні дрібні бородавки чорного кольору, схожі на грудки прилипшого бруду.

Збудник чорної парші картоплі — склероція, може зберігати життєздатність, перебуваючи в ґрунті протягом 5-6 років. В результаті захворювання кількість сходів картоплі значно зменшується, оскільки багато рослини гинуть. Основними джерелами захворювання є грунт і хворі бульби.

Хвороби картоплі чорна паршачорна парша

 

 

На уражених хворобою бульбах видно білий наліт — спори гриба. Розвитку хвороби сприяє рання і глибока посадка бульб в сирий, недостатньо прогрітий ґрунт. Не можна садити картоплю в ґрунт, температура якого нижче 8 ⁰С. Для того щоб запобігти появі парші на картоплі, слід уважно оглядати картоплю перед посадкою і не зберігати хворі бульби поруч зі здоровими.

Захворювання картоплі парша актіномікозна

Захворювання картоплі паршею має ще одну форму — актіномікозну. Це широко поширена хвороба, при якій на бульбах з’являються бородавки і виразки, іноді зливаються в суцільну масу, яка покриває всю бульбу. Вражена картопля втрачає свої смакові якості і погано зберігається, оскільки парша сприяє загниванню бульби.

Захворювання може поширюватися через заражений ґрунт і бульби. Основними її джерелами є хворі бульби, а також заражені рослинні залишки. Для попередження появи цього захворювання слід використовувати як посадкового матеріалу тільки здорові екземпляри. Розвитку хвороби сприяє надмірне вапнування ґрунту, а також внесення в ґрунт занадто великих доз органічних добрив.

ураження картоплі чорною паршею парша чорна

Тому для попередження захворювання картоплі слід підтримувати слабокислу реакцію ґрунту і використовувати як добриво, тільки перепрілі органічні залишки. Необхідно також дотримуватися чергування культур на ділянці і використовувати відносно стійкі до інфекції сорти картоплі.

Рекомендуємо переглянути відео: Парша картопляна і як з нею боротися

На цьому все, наша стаття «Хвороба картоплі чорна парша» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у боротьбі з шкідниками та хворобами Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Хвороба картоплі чорна парша - ознаки та заходи боротьби