Картоплесаджалка для мотоблока своїми руками

Як зробити картоплесаджалку для мотоблока своїми руками


Картоплесаджалка для мотоблока

 

 

Посадка картоплі досить клопітка і фізично важке справа. Як ми бачимо, науково-технічний прогрес не стоїть на місці, а семимильними кроками рухається вперед. Сьогодні обробляти землю можна навіть, практично не задіюючи рук. Це значно знижує собівартість продукту, так як ресурсів було витрачено менше. Мотоблоки стали дуже популярні серед власників навіть маленьких присадибних господарств. Дуже цінується універсальність мотоблока. За допомогою нього можна зорати город, пристосувавши плуг, а можна посадити картоплю, пристосувавши до нього картоплесаджалку.

Картоплесаджалка для мотоблока здатна значно полегшити Вашу працю при весняній посадці картоплі. У цій статті ми постараємося докладно розповісти про пристрій картоплесаджалки, про види, про те як вибрати в магазині і зробити своїми руками. В кінці статті буде кілька відео з даної теми.

Що ж таке картоплесаджалка і як вона влаштована? Давайте спробуємо розібратися. Щоб посадити картоплю, одного мотоблока буде замало, до нього потрібна картоплесаджалка. З її допомогою можна в найкоротші терміни провести посів, без застосування важкої фізичної праці.

Картоплесаджалку можна як купити в магазині, так і зробити самостійно. Своїми руками її можна зробити тільки за наявності елементарних слюсарних знань.

Креслення картоплесаджалки:

Якщо говорити грубо, то картоплесаджалка для мотоблока представляє з себе візок з одним колесом. На перший погляд конструкція здається простою і зрозумілою, проте за цією простотою ховаються складні речі. Всі деталі картоплесаджалки встановлені на металеву раму, яка має два лонжерони, які розташовані поздовжньо. Між собою вони пов’язані з допомогою трьох поперечних елементів. Передня частина має арку і вилку. Є так само два пальці, за допомогою яких проводиться кріплення до мотоблока.

 

 

Колесо картоплесаджалки робиться з двох дисків. Прямо на колесах повинні бути зуби для кращого пересування по пухкій землі.

Картоплесаджалка для мотоблока своїми руками

Картоплесаджалка для мотоблока своїми руками

Читайте також: Посадка картоплі мотоблоком

Є ще один дуже важливий елемент мотоблока — бункер. Він розташовується прямо над колесом і влаштований таким чином, щоб з нього по черзі скочувалася картопля в потрібне місце, в потрібний час.

Практично всі картоплесаджалки схожі одна на одну за своїм устроєм.

Вибір картоплесаджалки для мотоблока

У магазині сьогодні дуже великий вибір картоплесаджалок дуже легко заплутатися в такому широкому асортименті. Давайте спробуємо розібратися, яку картоплесаджалку вибрати.

Перше, що потрібно знати — картоплесаджалка буває з конусним і прямокутним бункером. Принципова різниця не така вже й помітна. Всі вони, як правило вміщують в себе по два відра картоплі.

При виборі слід звернути увагу на кріплення тарілочки для картоплі. Кріплення бувають двох видів — на стрічці і на ланцюгу. Приорітетніше при виборі є кріплення на стрічці. Ланцюг, як правило, встановлюють на бюджетних моделях. В результаті її роботи (створюваних вібрацій) клубням картоплі заподіюється шкода. Стрічка в цьому плані, набагато краще. Зверніть увагу на самі тарілки, виконані вони повинні бути у формі кошики. За розміром повинні бути досить великими.

Бажано вибирати модель з транспортним колесом. Воно допоможе Вам дуже швидко розгорнути конструкцію одним рухом.

Як зробити картоплесаджалку для мотоблока своїми руками

При наявності бажання і елементарних слюсарних знань можна зробити картоплесаджалку для мотоблока своїми руками.

Що ж потрібно для виготовлення:

  • Рама, на яку будуть кріпитися деталі
  • Ємкість для картоплі
  • Система зірочок, яка буде приводити механізм картоплесаджалки в дію
  • Механізм розпушування. Він буде викопувати лунки і заривати їх після посіву.
  • Колісна база з віссю обертання
  • І, нарешті, металеві штифти

Вище перелічені елементи конструкції найкраще придбати готовими в магазині і зібрати вручну. Всі ці частини повинні бути підігнані один до одного, адже тільки тоді апарат буде правильно працювати.

Відео робота картоплесаджалки

Робота картоплесаджалки з мотоблоком «Зубр»


Перевагою збору картоплесаджалки своїми руками є те, що конструкція виходить досить гнучкою, на неї можна додатково буде закріпити інші елементи для полегшення або збільшення продуктивності роботи. Наприклад, можна зробити додаткову ємкість, звідки будуть сипатися добрива.

Як зробити картоплесаджалку до трактора своїми руками

На цьому ми завершуємо нашу статтю Як зробити картоплесаджалку для мотоблока своїми руками , сподіваємося, що змогли внести ясність у процес вибору картоплесаджалки  і Ви з нашою допомогою зробите правильний вибір.

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Картоплесаджалка для мотоблока своїми руками