Літній душ

Літній душ для дачі своїми руками


Літній душ для дачі як зробити своїми руками Літній душ для дачі як зробити своїми руками

 

 

Прекрасний весняно-літній період зажене всіх дачників на свої володіння. Пропрацювавши цілий день під жарким палючим сонцем, хочеться злегка охолодитися, а допоможе в цьому літній душ, який так доречно створити своїми руками на своїй дачній ділянці. Зведення літнього душу це відмінний бюджетний варіант, який замінює душові бокси високої вартості. Усередині обробити можна будь-яким матеріалом, який створить додаткову теплову ізоляцію, наприклад, вагонка або дошка. При якісній теплоізоляції можливість приймати водні процедури збережеться навіть у холодний період. У цій статті розглянемо, як можна побудувати простий літній душ на дачі своїми руками.

Як побудувати літній душ для дачі своїми руками

Підготовчі роботи для будівництва літнього душу своїми руками

Будь-яке будівництво, а саме зведення літнього душу на дачі, не буде винятком, починається з вибору місця, де буде розташовуватися споруда. Враховуючи функцію, яку виконуватиме ця споруду, найбільш правильним місцем його зведення буде таке, куди прямі сонячні промені потрапляють протягом усього світлового дня. Це дозволить Вам уникнути додаткових витрат на встановлення тена для підігріву води, адже вона буде грітися природним чином.

Підготовчі роботи для будівництва літнього душу

Підготовчі роботи для будівництва літнього душу

Так само варто відзначити, що це місце має розташовуватися у віддаленості від основної домової споруди. Такий нюанс пов’язаний з тим, що біля літнього душу буде накопичуватися велика кількість комах, які неодмінно побажають потрапити в будинок. А збираються вони в цьому місці за рахунок того, що там створюється середовище з підвищеною вологістю. Приділіть особливу увагу тому, як буде подаватися вода в накопичувальний бак літнього душу. Не меншої уваги заслуговує і її злив, тому варто передбачити зливну яму або канаву.

Яма для літнього душу своїми руками укріплена покришками

Яма для літнього душу своїми руками укріплена покришками

Дуже важливим моментом у підготовчих роботах є зміцнення ділянки землі, на якій планується зведення літнього душу. Ідеальним варіантом буде вирити невелику яму, яку в подальшому забетонувати. Такий спосіб самий міцний і довговічний. Однак якщо зведення душу вимагає швидкості, то можна обійтися і без бетонування, а вистилати поглиблення плівкою або руберойдом. В принципі, можна використовувати будь-який м’який матеріал, який може послужити як гідроізоляція.

 

 

Зведення літнього душу

Споруджуючи такий піддон, пам’ятайте, що вода з нього теж повинна кудись йти, тому необхідно передбачити зливну канаву, яка веде в загальну яму. Також не забудьте, що сама по собі вода йти не зможе, для цього необхідно зробити певний ухил піддону, щоб полегшити виконання поставленого завдання.

Літній душ

Основна кабіна душу

Коли виконані підготовчі роботи в нижній частині майбутнього літнього душу, необхідно приступати до будівництва, так званої, душової кабіни. Найчастіше на дачних ділянках використовуються високі будівлі з дерева.

Літній душ для дачі своїми руками фото

Літній душ для дачі своїми руками фото

Вони незручні тим, що їм необхідна порівняно маленька площа упору, а це загрожує нестійкістю. Щоб Ваш душ був більш міцним і стійким краще використовувати каркасну конструкцію, яка буде виконана з брусу гарної якості. У подальшому його необхідно забетонувати або вкопати в землю.

Читайте також: Душ з профнастилу

Пам’ятайте, що будь-яке дерево рано чи пізно піддається гниттю, навіть якщо матеріали дуже високої якості.

 душ для дачі своїми руками фото

Щоб уникнути швидкого псування вашої будівлі, дерев’яні матеріали перед зміцненням необхідно просмолити, або як мінімум загорнути в руберойд. Конструкція вийде досить міцна. Вага, яку вона здатна утримати досягає двохсот кілограм. Підлоги річного душа зазвичай роблять з дерев’яних дощок.

Літній душ для дачі фото

Такий варіант найбільш економний. Для того щоб захистити їх від гниття, необхідно провести обробку дощок оліфою. Також варто пам’ятати про вентиляцію, яка необхідна для будь-якого типу приміщень. Для душу прекрасною вентиляцією послужить невелике вікно. Також необхідно передбачити двері в літній душ.

Основна кабіна душу

Ємкості для води

Ємкість, що служить для накопичення води, яка використовується для літнього душу, в основному береться на 100 або 200 літрів. Це найбільш ходовий варіант. Краще всього якщо колір бочки буде чорним, або ж темно-синім. Темний колір притягує сонячні промені і сприяє максимально швидкому нагріву води в ємкості. Ємкість встановлюється на даху душу, а також необхідно передбачити в ньому лійку, кран і трубу. Якщо Ви плануєте наповнювати ємкість вручну, то для зручності необхідно передбачити сходи, за допомогою яких можна буде дістатися до ємкості.

Ємкості для нагріву води у літньому душі

Ємкості для нагріву води у літньому душі

На закінчення необхідно обробити всі дерев’яні поверхні спеціальними засобами, які захистять вашу споруду від швидкого псування.

Подивіться відео: огляд літнього душу на дачу

У цій статті ми розглянули найпростіші способи, як можна зробити літній душ на дачу своїми руками, також читайте більше корисної інформації про дачні вироби на нашому сайті «Сільське господарство та Садівництво«.

 

Літній душ