Лляна олія — ​​лікувальні властивості та протипоказання

Чим корисна лляна олія


Лляна олія - ​​лікувальні властивості - для похудання, волосся

 

 

Зміст статті:

  • Властивості лляної олії
  • Користь лляної олії
  • Лляна олія для волосся
  • Лляна олія для похудання
  • Як приймати лляну олію

Лляну олію отримують з насіння льону методом холодного віджимання. Корисні властивості лляної олії для здоров’я неоціненні. Регулярний прийом лляної олії покращує здоров’я, позитивно відбивається на зовнішньому вигляді і самопочутті людини, а також наповнює організм життєвою енергією.

Лляна олія застосовувалося людьми ще в давній час. У Єгипті її наносили на волосся і шкіру, а крім того виробляли з неї різні мазі і креми для догляду за своєю шкірою. Гіппократ застосовував це масло як засіб для зцілення опіків і ран. У нас на батьківщині лляне масло також було відомо з давніх часів. Наші далекі предки застосовували його для приготування страв і як цілющий засіб.

Корисні властивості лляної олії

Лляна олія - ​​лікувальні властивості - для похудання

Корисні властивості лляної олії обумовлені наявними в її складі поліненасичених жирних кислот (по іншому, омега-Кислот), які необхідні для правильної життєдіяльності клітин організму. Ці омега-кислоти не синтезуються в організмі. Ось чому людям необхідно отримувати їх ззовні. Інакше наш організм просто не буде нормально функціонувати.

Сьогодні науково підтверджено, що лляне масло дуже благотворно діє на серце. Воно не дає розвинутися атеросклеротичним бляшкам і тромбам, утримує наші кровоносні судини в тонусі. Не доводиться дивуватися, що завдяки своїм властивостям, лляне масло рекомендується для профілактики хвороб серцево-судинної системи.

Читайте також: Застосування рицинової олії

Важко знайти натуральний продукт, який так би допомагав літнім людям. Жирна кислота Омега-3, що входить до складу лляної олії, збільшує імунітет і активізує роботу головного мозку. Омега-6 у складі олії просто незамінна для здоров’я серцево-судинної системи — вона знижує рівень холестерину. Крім того, омега-6 покращує стан шкіри і волосся, сприяє загоєнню ран, саден і порізів.

Олеїнова кислота Омега-9 і лігнін зменшують ризик ракових захворювань, доведений факт, що використання лляної олії є профілактикою раку молочної залози у жінок. Прийом лляної олії покращує засвоєння організмом кальцію, що в свою чергу сприяє зміцненню кісток і зубів. Не можна не згадати користь цієї олії для представниць слабкої статі — вона робить легше їх стан в передменструальний період.

Лляна олія добре чистить печінку і сприяє спалюванню жирів в організмі. Саме через ці властивості, її широко застосовують в дієтології. Дуже корисна лляна олія і для зовнішнього використання — вона використовується в косметології для догляду за шкірою обличчя, рук і тіла, володіє пом’якшуючою і омолоджуючою дією.

Лляна олія має виражений загальнозміцнюючий, ранозагоювальний і протизапальний ефект. Лікарі рекомендують приймати її в періоди відновлення після серйозних операцій.

 

 

Корисні властивості лляної олії

Поліненасичені жирні кислоти входять до складу ще таких продуктів, як масло авокадо, гарбузове масло, кунжутне масло, соєве масло, риб’ячий жир і інших продуктів. Але найвища концентрація незамінних жирних кислот знаходиться саме в лляній олії.

Жінкам прийом лляної олії особливо рекомендований під час вагітності, так як входять до складу олії поліненасичені жирні кислоти, які беруть участь у процесі формування головного мозку плода. Але користь лляної олії для жіночого організму цим не обмежується. Прийом масла також покращує перебіг передменструального синдрому (ПМС), а також клімактеричного періоду.

Лляна олія позитивно впливає на роботу шлунково-кишкової системи: допомагає при гастриті і захворюваннях печінки, позбавляє від запорів. Виходячи з цих даних, ми маємо повне право називати лляне масло панацеєю від багатьох бід.

Користь лляної олії для волосся

Масло лляного насіння — це невичерпне джерело краси і здоров’я для волосся і шкіри. Через 2-3 тижні регулярного прийому масла шкіра обличчя стане бархатистою, очиститься від висипань, а волосся придбає блиск і силу.

Лляна олія для волосся

Дуже широке застосування лляне масло отримало в косметології, в першу чергу це відноситься до догляду за волоссям. Дуже хороший результат дає використання масла при сухій себореї. Масло необхідно нагріти і 2-3 рази на тиждень втирати в коріння волосся протягом 2 місяців. Для волосся лляна олія буде необхідною при випаданні або сухості волосся.

Масло також рекомендовано для нормальної і чутливої ​​шкіри, воно добре зволожує, пом’якшує і освіжає шкіру. Для тіла лляне масло можна застосовувати хоч кожен день — воно надасть допомогу в підтримці шкіри в тонусі, стане на захист від негативної дії сонячного випромінювання. Масло також володіє і омолоджуючим ефектом.

Підходить льняне масло і для догляду за шкірою рук. Якщо шкіра рук після нелегкої роботи і впливу побутової хімії стала грубою, потрібно взяти кілька крапельок масла і нанести на шкіру рук. Лляна олія здатне зробити шкіру рук м’якше, вона буде краще навіть ніж після крему.

Для пошкодженої і сухої шкіри рук може допомогти наступний рецепт. Береться одна капсула вітаміну Е, один яєчний жовток і половинку чайної ложки лляної олії. Все добре перемішайте і втирайте в шкіру рук, після цього надіньте рукавички. Маску тримайте 30 хвилин, після цього теплою водою помийте руки.

Регулярний прийом масла допомагає без зайвих зусиль і яких-небудь виснажливих дієт позбутися кількох зайвих кілограмів. Відбувається це завдяки нормалізації жирового обміну в організмі, що особливо важливо при зайвій вазі.

Користь лляної олії

Лляна олія для похудання

Лляна олія, включаючись в обмін речовин, розщеплює жир на воду і гліцерин, а ці продукти розпаду виводяться з організму природним шляхом. Крім того, лляне масло надає легкий послаблюючий ефект і позбавляє організм від неперетравлених продуктів і шкідливих речовин.

Покращуючи стан кишечника і знижуючи апетит, лляне масло є додатковим засобом у боротьбі із зайвими кілограмами поряд з обмеженням в харчуванні і збільшенням фізичної активності. Але розраховувати на швидке схуднення не варто. З переходом на правильне харчування (овочі, фрукти у великій кількості, крупи, сир, яйця, відварна риба і курка) і прийом масла насіння льону, організм прекрасно очиститься, і Ви поступово будете втрачати вагу.

Покращиться загальний стан, з’явиться бадьорість і гарний настрій. Лляну олію потрібно пити по системі в Перебіг 2-х-3-х місяців. Починати прийом необхідно з 1 ч. ложки і поступово довести до 1 ст. ложки. Вранці за 40 хв. до їжі і ввечері через 40 хв. після їжі. Якщо Вам буде неприємно приймати масло в чистому вигляді, то можна прейті на прийом капсул. Вже через 14 днів Ви помітите, що зміцняться нігті, а волосся буде виглядати здоровими.

Ефекти схуднення від прийому лляної олії різняться. У одних вага знижується на 7-10 кг за один місяць прийому, в інших — на 3 кг, у третіх результат відсутній. Проте всі без винятку відзначають поліпшення загального самопочуття і стану шкіри.

Як приймати лляну олію

Приймати лляну олію потрібно всередину по 1-2 столові ложки на день в холодному вигляді, не піддаючи будь-якої термічній обробці, інакше всі корисні властивості олії будуть втрачені. Той же самий процес відбувається під впливом кисню.

Саме тому термін придатності якісної лляної олії, після того як Ви вже розкрили пляшку, настільки недовгий (щонайбільше місяць).

Як приймати лляну олію

Крім того, лляне масло застосовується в кулінарії. Воно відмінно гармонує з соняшниковою і оливковою олією. Корисні якості масла краще зберігаються, якщо не піддавати його тепловій обробці, для смаження лляне масло не підходить. Додавайте лляну олію в супи, салати або інші страви перед самим прийомом їжі. З часом це перетвориться у вас в гарну звичку, яка дуже скоро принесе свої дивіденди.

Лляна олія протипоказання

До тривалого прийому олії в чистому вигляді потрібно підходити обережно.

ЇЇ застосування не рекомендується особам, страждаючим:

  • — Панкреатитом — захворювання підшлункової залози; Прийом масла може спровокувати загострення захворювання.
  • — Жовчнокам’яною хворобою; Масло, володіючи жовчогінним ефектом, може спровокувати напад печінкової коліки, а невеликі камені можуть закрити загальний жовчний проток.
  • — Хронічним ентероколітом і неспецифічним виразковим колітом, які супроводжуються проносами.
  • — Виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки; Протипоказаний прийом в стадії загострення.
  • — Геморагічного синдрому — схильністю до кровотеч і мають знижену здатність згущуватися крові.

При перевищенні дози можуть спостерігатися отруєння, алергічні висипання, кровотечі, печія і біль у шлунку. Тому існує суворе обмеження добового споживання лляної олії: дорослим не більше 2 ст. ложок, а дітям — 1 ст. ложки. Купуючи лляне масло в аптечній мережі або магазинах здорового харчування, звертайте увагу на термін придатності (не більше 6 місяців з дня віджиму) і Розфасовувальна тару — флакон повинен бути з темного скла, що захищає від впливу світла.

Відео: Користь лляної олії. Як застосовувати, вибирати і зберігати лляне масло

Ось такою є лляна олія, жодна рослина не може похвалитися такою кількістю корисних якостей. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво і будьте в курсі нових корисних порад.

 

Лляна олія - ​​лікувальні властивості та протипоказання