Мікродобрива для позакореневого підживлення рослин

Визначення необхідних мікроелементів


Для чого потрібні Мікродобрива

 

 

Для чого потрібні Мікродобрива

Мікроелементи являють помітний вплив на ефективність надходження основних елементів живлення (азоту, фосфору, калію) до рослин. Так, наприклад надходження азоту до рослин помітно знижується при дефіциті заліза, марганцю, цинку, а надходження фосфору збільшується за наявності міді, кальцію, але знижується при надлишку магнію і заліза. Надходження калію знижується при надлишку міді, нікелю, молібдену, але збільшується при внесенні хлору. Тому зі збільшенням рівня забезпечення рослин основними елементами живлення підвищується їх потребу в мікроелементах.

Способи застосування мікродобрив

Мікродобрива застосовуються:

  • Для передпосівної обробки насіння;
  • Для позакореневого підживлення;
  • При перекопуванні ґрунту.

Визначення необхідних мікроелементів

чого потрібні МікродобриваЩоб визначити, які мікроелементи потрібні Вашим рослинам, існують зовнішні ознаки нестачі добрив.

Чи потрібне позакореневе підживлення?

Позакореневе підживлення особливо мікроелементами ефективне в садах, на городах, на декоративних рослинах, в квітниках. При нестачі мікроелементів рослини хворіють, втрачають імунітет, більш піддаються навалі шкідників. При нестачі мікроелементів рослини не можуть на повну силу використовувати основні елементи живлення (азот, фосфор, калій).

Коли проводити позакореневе підживлення?

Позакореневе підживлення мікроелементами проводиться до розпускання бруньок і в період розвитку рослин. В останньому випадку будьте обережні, щоб не пошкодити листя. Обробку потрібно проводити в похмуру нежарку погоду, рано по росі або під вечір, коли не так швидко висихає нанесений розчин. При сприятливих умовах через 2-3 години листя вбирає до 50% мікродобрив. У молодого листя засвоювання відбувається краще, ніж у старого листя.

Не пошкодьте листя при позакореневому підживленні

 

 

Мікроелементи це різні солі (мідний купорос- застосування в садівництві), кислоти (борна кислота), відходи виробництва (залізний купорос) та ін. Тому, якщо немає впевненості в правильно обраній концентрації розчину для позакореневого обприскування, проведіть пробну обробку на окремих гілках. Зайву кислотність розчину нейтралізуйте додаванням свіжогашеного вапна. У дощові дні листя більш чутливі до опіків, ніж в сухі.

Позакореневе підживлення та обробка хімікатами

Доцільно поєднувати позакореневе підживлення з обробкою дерев інсектицидами або фунгіцидами для боротьби із шкідниками і хворобами.

Передпосівна обробка насіння мікроелементами

 МікродобриваОбробка насіння при застосуванні мікроелементів покращує їх здатність до сходження, стійкість рослин проти різноманітних хвороб, різних шкідників, прискорює хід плодоношення, підвищує врожайність культур, покращує лежання плодів і овочів при зберіганні та їх смакові якості. Передпосівне замочування насіння в розчині мікродобрив дає кращий ефект, аніж внесення їх до ґрунту навіть при більш високих нормах.

Як обробляють насіння мікроелементами

Добре зарекомендувало себе намочування насіння протягом доби при кімнатній температурі. Розчину потрібно приготувати стільки, щоб в нього повністю занурювалося оброблюване насіння. Після намочування насіння підсушують і висівають.

Способи застосування мікродобрив

Мідний купорос

Як мікродобриво:

  • під перекопування — 20-25 грам на 10 кв. м
  • позакореневе підживлення — 0,1-0,2 грам на 0,5 літрів води на 10 кв. м
  • передпосівна обробка насіння — 0,1г на 1 літр води

крім того, використовується:

  • як фунгіцид — для захисту рослин, для дезінфекції ран дерев, коренів саджанців і полуниці, живців чагарників, ґрунту, бульб

Борна кислота

  • під перекопування — 5-10 грам на 10 кв. м
  • передпосівна обробка насіння — 0,1-0,3г на 1 літр води
  • позакореневе підживлення — 0,5-1г на 0,5 грам води на 10 кв. м

Залізний купорос

Як мікродобриво:

  • позакореневе підживлення -5-10 грам на 10 літрів води

крім того, використовується:

  • як фунгіцид — для захисту рослин,
  • як антисептик — дезінфекції вигрібних ям літніх туалетів

Вермісол

Як мікродобриво:

  • позакореневе підживлення — 20 г на 1 л води
  • передпосівна обробка насіння — 100г на 0,5 літр води
  • обробка бульб — 40 г на 1 л води
  • обробка живців винограду, саджанців дерев — 40 г на 1 л води
  • для збереження свіжозрізаних квітів — 1 ст. ложки на 1 л води

Гумат натрію

Як мікродобриво:

  • передпосівна обробка насіння
  • замочування живців
  • позакореневе підживлення
  • підживлення рослин протягом розвитку

Характеристика основних мікроелементів: Бор, молібден, марганець, мідь, цинк, сірка

Бор

Бор сприяє поліпшенню вуглеводного обміну, проростанню пилку, збільшенню кількості квітів. Без бору порушується процес дозрівання насіння. Бор необхідний рослинам протягом усього періоду розвитку.

Молібден

При недостачі молібдену у рослин порушується азотний обмін і в тканинах рослин накопичується велика кількість нітратів. Поліпшення азотної підгодівлі під впливом молібдену, в свою чергу сприяє поліпшенню використання рослиною інших елементів: фосфору, калію. Недолік молібдену спостерігається переважно на кислих ґрунтах.

Марганець

Він грає важливу роль у механізмі збільшення вмісту цукрів. При відсутності марганцю в тканинах рослин підвищується концентрація основних елементів мінерального живлення (азоту, фосфору, калію). Марганець підвищує здатність тканин утримувати вологу.

Мідь

Мідь входить до складу білків, ферментів, які каталізують окислювальні процеси. Дуже багато міді знаходиться в насінні і життєздатних частинах рослини. Її недолік затримує ріст рослини, викликає хлороз. Найчастіше недолік міді проявляється на торфоболотних ґрунтах. Мідні добрива вносять один раз в 4-5 років навесні або восени.

Цинк

Необхідний елемент для всіх рослин. При його відсутності накопичується фосфор в кореневій частині рослини і не транспортується в наземні органи. При нестачі цинку в рослинах зменшується вміст сахарози, крохмалю, порушується синтез білка, пригнічується поділ клітин, що призводить до морфологічних змін листків. При різких змінах температур цинк підвищує жаростійкість та морозостійкість рослин. Недолік його проявляється на ґрунтах, багатих вапном.

Сірка

Сірка як необхідний для рослин елемент живлення входить до складу білків, ферментів, амінокислот. Сполуки сірки беруть участь в окисно-відновних реакціях.

На цьому наша стаття «Для чого потрібні Мікродобрива» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про різні види добрив де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Мікродобрива для позакореневого підживлення рослин