Найкращі сорти моркви з фото та описом для відкритого ґрунту

Як обрати найкращий сорт моркви для вирощування в Україні


Солодкі сорти моркви для вирощування на городі

 

 

Морква — корисний поживний продукт, який використовується в приготуванні різноманітних страв, консервації, іноді її також морозять на зиму. Найсолодші сорти моркви вигідно вирізняються з-поміж різноманітних видів. Їх вирощують частіше за інших, так як вони дійсно солодкі на смак. Сьогодні ми розкажемо про солодкі сорти моркви, які подобаються як діткам, так і дорослим більше до смаку.

Які солодкі сорти моркви рекомендують для дітей?

Діти в їжі перебірливі, а овочі їх змусити їсти буває практично неможливо. Але якщо правильно підійти до питання і дати дитині спочатку солодку моркву, то вона зрозуміє, що це не тільки корисно, але й смачно і буде з задоволенням її їсти. Отже, які найсолодші сорти моркви рекомендуються вирощувати для дітей?

  • «Дитяча радість» добре росте навіть у недосвідчених городників. На смак солодка, соковита, у складі багато каротину. Дітки їдять її просто в свіжому вигляді з великим задоволенням. Відноситься до середньостиглих різновидів, дозріває за 95-110 днів. Коренеплоди до 22 см в довжину, маса в межах 120 г. Володіє хорошими товарними якостями, має стійкість до хвороб. Може зберігатися досить довго. Урожайність 7-8 кг/м2.
  • «Каротан» — один з найбільш популярних солодких сортів моркви для діток. У його складі багато каротину, звідки і пішла назва. За період дозрівання плоди абсолютно не накопичують в собі нітратів, що вирізняє саме цей сорт серед інших видів. Для дітей він рекомендований медиками і вченими. Довжина плодів до 25 см, вага – до 250 г. Урожайність висока. Підходить для свіжого споживання, приготування дитячого харчування, соків.

Які солодкі сорти моркви рекомендують для дітей

  • «Ласунка F1» повністю відповідає назві. Коренеплоди солодкі, соковиті, її часто кладуть в десерти, роблять з неї оладки, запіканки і подібні солодкі страви. Цей гібрид відноситься до пізніх. Плоди невеликі, по 95-100 г, мають помаранчево-червоний колір шкірки і м’якоті. Морозів не боїться, довго зберігається.
  • «Дитяча F1» дозріває за 150-160 діб після появи перших сходів. Має циліндричні, рівні плоди з тупим кінцем. Маса плодів до 170 г. Морква має яскраво-помаранчевий колір, хрустка, соковита, дуже солодка. Серцевина невелика. Врожайність висока, зберігається довго.
  • «Флакке» має охайгі, рівні плоди помаранчевого кольору. Вага кожної морквини досягає 200 г, довжина в межах 25 см. Лежкість відмінна. Плоди соковиті, солодкі, з високим вмістом каротину. Урожайність при хорошому догляді досягає 10 кг/м2.

 

 

Як обрати ранній сорт солодкої моркви

Ранні солодкі сорти моркви вигідно вирощувати, так як вони мають універсальне використання і на них завжди є попит на ринку.

  • «Дитяча насолода» — середньоранній сорт моркви, сортотипу «Амстердамська». Застосування універсальне, але рекомендовано вживати її у свіжому вигляді. Плоди циліндричні, довгі або середні, 17-20 см. Маса від 90 до 200 г. Урожайність в середньому 7 кг/м2.
  • «Цукрові пальчики» — дозріває всього за 50-65 діб. Коренеплоди в формі конуса з тупим, а іноді і гострим кінцем, рівні, красиві, товарного вигляду. Довжина коренеплодів – до 12 см, забарвлення помаранчеве, серцевина невелика. М’якоть відрізняється ніжністю, соковитістю, солодкістю. У складі підвищена кількість цукрів і каротину, тому сорт рекомендується для свіжого споживання, для діток. Плоди не розтріскуються, не піддаються цвітінню.

Як обрати ранній сорт солодкої моркви

  • «Карамелька» дозріває за 100-110 днів. Морква росте середньої довжини, вагою 90-170 г. Форма конусоподібна, рівна. Забарвлення моркви помаранчеве, рівномірне. Смак дуже хороший, цукристий. Урожайність до 4 кг/м2. Використовується у свіжому вигляді, для консервації, заморозки на зиму. Є стійкість до стрілкування.
  • «Забава F1» дозріває за 2,5-3 місяці після появи сходів. М’якоть відрізняється соковитістю, солодкістю, оранжевим кольором. Маса коренеплодів – до 80 г, вміст цукру до 7,9%, каротину в 100 г – 15,1 мг. Врожайність 8-10 кг /м2.

Радимо прочитати: Кращі сорти помідор на 2020 рік

Найкращі солодкі сорти моркви для городу

Не всяку моркву просто виростити. У більшості випадків городники скаржаться на викривлені плоди, низьку врожайність, погану схожість різних сортів моркви. Багато в чому всі ці показники залежать від ґрунту і догляду, але більшу роль відіграє і сорт. Нижче описані солодкі сорти моркви, що рекомендують городники і з якими найменше проблем.

  • «Королева осені» ідеально підходить для соку і будь-яких зимових консервацій. За численними відгуками, сік цієї моркви без будь-яких підсолоджувачів дуже солодкий, вітамінізований, приємний на смак. Коренеплоди ростуть до 30 см, рівні, насиченого помаранчевого кольору. Серцевина маленька, смак соковитий і солодкий. Підходить для свіжого споживання, рекомендується також і для консервування.
  • «Нантська 4» — один з найбільш популярних і поширених по світу солодких сортів моркви. Сорт скоростиглий, перший урожай збирають вже на 90-100 день після появи перших сходів. Урожайність 6-8 кг/м2. Коренеплоди ростуть рівними, красивими, яскраво-помаранчевого кольору, вагою до 150 г. Форма циліндрична з маленьким хвостиком. Садити Нантську моркву рекомендується в легкий грунт. Смак соковитий, солодкуватий, має універсальне застосування.

Найкращі солодкі сорти моркви для городу

  • «Імператор» дозріває за 4 місяці або трохи більше. Плоди ростуть довгими, масою 90-100 г. На смак соковиті і солодкі. Забарвлення помаранчеве, форма циліндрична, кінчик трохи загострений. Морква щільна, серцевина невелика. Зберігається довго, 7-9 місяців, в період зберігання покращує свої смакові якості. Цей сорт не схильний до розтріскування, стійкий до більшості найбільш поширених захворювань моркви. Урожайність — 4 кг/м2.
  • «Краса-дівиця» відноситься до сортотипу «Шантане». Дозріває в середньому за 3,5-4 місяці. Головна особливість — довгий термін зберігання. Коренеплоди яскраво-помаранчевого кольору, форма конічна, тупокінцева. Довжина до 16 см, маса до 140 г. Удобрювати цей сорт потрібно дуже обережно. При використанні гною з’являється ризик викривлення коренеплодів.

До подібних різновидів варто зарахувати також: «Маестро F1», «Болеро F1», «Любима», «Настьона-сластьона», «Медова», «Лакомка».

Чому може гірчити морква?

Навіть солодкі сорти моркви можуть гірчити і мати абсолютно неїстівну м’якоть. Але тут завжди є пояснення. Причин гіркоти в моркви небагато і їх легко попередити вчасно.

  1. Морквяна муха не тільки псує смак коренеплоду, але також і його зовнішній вигляд. Для того, щоб вирішити проблему, необхідно вчасно обприскувати рослини при перших ознаках появи шкідника. Уражені коренеплоди не варто вживати в їжу, їх краще викинути.
  2. При вирощуванні другого покоління моркви з насіння, зібраного з гібридів f1, отримані плоди абсолютно втрачають материнські якості і можуть мати гірку, суху м’якоть.
  3. Будь-які грибкові хвороби псують смак коренеплодів і їх зовнішні якості.
  4. Соланін може накопичуватися в коренеплодах протягом усього часу, поки його верхівку (частину коренеплоду), видно на поверхні грядки. Ця речовина робить коренеплоди гіркими, а у великих кількостях є небезпечною для організму людини. Тому, як тільки починає проступати на поверхні грядки верхівка коренеплоду моркви, її необхідно підгортати землею.

Відео: Як обрати найсолодший сорт моркви

На цьому наша стаття «Солодкі сорти моркви для вирощування на городі» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Найкращі сорти моркви з фото та описом для відкритого ґрунту