Як зберігати насіннєву картоплю в домашніх умовах

Правила і умови зберігання насіння картоплі


насіннєва картопля

 

 

Варто зазначити, що для вирощування картоплі не потрібно особливих зусиль. Це невибаглива культура, яка є на кожній ділянці. Тільки сильна посуха або серйозні сезонні дощі можуть вплинути на неврожай картоплі. У середніх широтах нашої країни навіть при відсутності спеціальних знань можна отримати хороший урожай картоплі. Зрозуміло, що кожен городник прагне виростити якомога більший урожай, а для цього потрібно знати деякі особливості вирощування та зберігання культури. Для того, щоб зібрати хороший урожай картоплі, потрібно знати, яка використовується насіннєва картопля.

Як зберігати насіннєву картоплю в домашніх умовах

Насіннєва картопля для посадки: відбір і покупка

Насіннєва картопля в свою чергу ділиться на два види. Бувають насіння, які спеціально вирощені для тієї чи іншої ділянки, а бувають такі, які відбиралися з звичайних посівних врожаїв.

Поряд з місцевістю, погодою, добривами та технікою важливу роль займають і насіння картоплі. Дуже важливо враховувати цей фактор в великих господарствах, де втрата врожаю може позначитися на фінансовому становищі всього господарства. Щоб не потрапити в таку ситуацію, необхідно купувати посадкову картоплю тільки у перевірених компаній. Для того щоб посадити картоплю на невеликій дачній ділянці своїми руками, можна обмежитися навіть магазинною картоплею, яка буде використовуватися в якості насіння.

Якість бульб грає важливу роль в сорті картоплі. Так буває суперелітна картопля, елітний сорт, перший і другий сорт і так далі. Чим краще якість посівного матеріалу, тим якісніше урожай.

 

 

Читайте також: Вирощування та сорти кольорової картоплі

Якщо ж насіннєва картопля була куплена у компаній, які виводять сорти, то потрібно врахувати, що урожай з’явиться тільки на другий рік. Тому потрібно в перший рік відбирати найкращі бульби, які потім використовуються для посадки в наступному році.

Незалежно від того, якої якості картопля, її потрібно правильно зберігати. Якщо неправильно зберігати посадковий матеріал, то це може відбитися на якості врожаю.

Насіннєва картопля: відбір і покупка

Умови для зберігання картоплі на посадку

Головна умова для зберігання насіннєвої картоплі — температура. Залежно від того, який сорт зберігається, вибирається температура від 1 до 5 градусів. Оптимальний варіант — два градуси. Щоб можна було точно контролювати температуру в сховищі, необхідно встановлювати спиртовий термометр.

Якщо насіннєву картоплю зберігають в глибокому погребі, то там не складно підтримувати потрібну температуру. Але, якщо недалеко залягають ґрунтові води, то льох спорудити неможливо. Залишається тільки зберігати насіння картоплі в наземному спорудженні. Тут потрібно вже потурбуватися про те, щоб в сараї зберігалося тепло. Найкращий варіант утеплити сховище — це тирса і сніг. Взимку сніг захистить від сильних морозів, а влітку тирса захистять від спеки.

Умови для зберігання картоплі на посадку

Де краще купувати насіння на картоплю

Крім того, сьогодні можна купити насіннєву картоплю поштою. В інтернеті є безліч оголошень, де вказується ціна та обсяги товару. Але в такому випадку немає гарантії того, що товар привезуть якісний. Не факт, що привезуть саме той сорт, який замовляли. При транспортуванні можуть не виконуватися правила зберігання насіння.

Читайте також: Які добрива для картоплі використовувати краще

Тому найкращий варіант — купувати на місці насіння або ж у перевірених постачальників, які везуть насіння до вашого сховища не більше п’яти днів. Після того, як товар прибуде, його потрібно відразу ж вивантажити, перебрати і відправити у відповідні умови для зберігання. Якщо ж насіння доставлялися при мінусовій температурі, то відразу ящики відкривати не варто. Спочатку потрібно почекати, поки картопля прогріється при кімнатній температурі.

Коли немає можливості зберігати насіння картоплі в належних умовах, то потрібно кожну бульбу обгорнути папером. Вона послужить своєрідним термічним бар’єром.

Відео: Як зберегти насіннєву картоплю

На цьому все, наша стаття  підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні картоплі. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город, де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як зберігати насіннєву картоплю в домашніх умовах