Види газону: характеристика та особливості вирощування з фото

Вибираємо газон для саду: огляд партерного, мавританського, спортивного та інших видів газону


Основні види газону: Звичайний, Партерний (англійський) газон, Мавританський, Спортивний та Рулонний

 

 

При формуванні ландшафту газон є одним з основних його елементів. Неможливо уявити собі сучасний ландшафт без зеленого, доглянутого газону. Це рівносильно, що квартира буде без підлогового покриття. У ландшафтному дизайні газон є основним фоном, який вигідно підкреслює красу будь-якого саду. Крім цього він нормалізує мікроклімат ділянки, поглинає пил, гасить вібрації і шуми. Витончений газон є справжньою окрасою і гордістю будь-якої дачної ділянки. Чудово виглядає на газоні гравійна насип. Також, можна викласти на газоні натуральні камені і вже не підстригати навколо них траву, а зберегти її в первозданному вигляді.

Рекомендуємо переглянути: Як правильно посіяти газонну траву своїми руками

Облаштування газонів — трудомістка, але дуже приємна робота. І якщо вона буде виконана з урахуванням всіх правил, то такий газон буде приносити користь і радувати око не один десяток років. Значним етапом є правильний підбір газонних трав. Тому влаштування газонів на дачі необхідно доручити фахівцям. Адже для кожної садової ділянки підбирати газонні трави потрібно індивідуально.

Які газони бувають: Існує велика різноманітність різновидів газонів

Звичайний газон

Види газону: характеристика та особливості вирощування з фото

Дані газони характеризуються не тільки естетичними якостями, але і здатні витримати помірні навантаження. Після косовиці вони відмінно рівномірно відростають. Вони є чудовим тлом для квітників і клумб, а також підкреслюють гідності архітектурних будівель. Для цих газонів необхідний ретельний і регулярний догляд: стрижка і полив

Партерний (англійський) газон

Фото: Партерний (англійський) газон

Фото: Партерний (англійський) газон

Це газон найвищої якості, який значно перевершує всі інші за своїми декоративними властивостями. Англійські газони прийнято вважати найбільш складними і такими, що потребують спеціальних підготовчих роботах. Їх створюють вручну в парадних і відповідальних місцях. У них входять найкращі сорти трав, які здатні з весни і до осені формувати густий рівномірний травостій насиченого одноколірного забарвлення. Він не виносить витоптування, тому ходити по ньому заборонено. Партерний газон — воістино шикарна прикраса саду.

 

 

Мавританський газон

Фото: Мавританський газон

Фото: Мавританський газон

Являє собою мальовничу яскраву галявину з низькорослих трав і польових квітів, квітучих все літо. Найчастіше використовуються різні види трав: волошка, мак, гіпсофіла, нігтики, льон, незабудка лісова, конюшина червона та інші. Створюються мавританські газони на ділянках, схожих з природним ландшафтом. Мавританські газони розрізняють одноколірними та пестроцвітними. Дані травостої косять тільки один раз за весь час вегетації, після того, як трави відцвітуть. Бджоли й метелики дуже люблять мавританські газони, що надає саду особливу красу.

Спортивний газон

Фото: Спортивний газон

Фото: Спортивний газон

Безперечний факт, що газони на дитячих і спортивних майданчиках обов’язково повинні мати високу стійкість до витоптування і здатність швидкого відновлення. До складу трав таких газонів входять швидкорослі трави з пружними і широкими пагонами, а також трави, які утворюють щільну дернину. Найчастіше використовується насіння костриці червоної і тонконога.

Рулонний газон

Фото: Рулонний газон

Фото: Рулонний газон

Буквально за кілька тижнів можна отримати повноцінний, готовий до використання газон! Тепер є унікальна можливість придбання сіяного дерну в рулонах, віддають перевагу катанню, як килим. Такому газону не страшні кішки, птиці та однорічні бур’яни. Не потрібно рихлити ґрунт, дерен миттєво оформляє голу ділянку, причому кордони нового газону видно дуже чітко.

Екстремальний газон

Екстремальний газон

Такі трав’яні покриви найчастіше влаштовуються на поверхнях з сильним ухилом або у важких для виживання умовах (АЗС, паркінги, стоянки). Головним завданням такого типу насаджень є збереження грунту від ерозії. Крім цього необхідно звернути увагу на їх декоративне призначення. Для засіву откосів використовують низькі трави, які не потребують особливого догляду.

Як поливати різні види газону

Полив трав ‘яного газону повинен бути достатнім, осмисленим і найголовніше — регулярним. Якщо порушувати періодичність поливів, то замість живого смарагдового килима можна отримати ділянку землі, на якій то порожньо, то густо. Правила поливу газону прості і логічні, їх достатньо один раз запам ‘ятати, щоб потім проводити дощування з передбачуваним результатом.

Правило 1. Газон поливають раз на 3-5 днів, якщо цього за вас не зробив дощ. Дернина між поливами повинна просохнути.

Правило 2. Газон не можна поливати вдень — мокра трава згорить на сонці, оскільки краплі води утворюють на ній мікролінзи. Найкращий час для поливу — ранок, вечір або ніч.

Правило 3. Траву не можна заливати, інакше її «з ‘їсть» грибок. З цієї ж причини ділянку під закладку газону або вирівнюють в горизонт, або залишають рельєф, на якому виключено утворення калюж і застою води. При правильному поливі дернина газону рівномірно промочується водою на 10-15 см.

Правило 4. Поливати можна тільки дощуванням — спрямований струмінь води розмиє дернину з утворенням проплешин.

Правило 5. Газон не можна поливати щодня — це призведе до утворення поверхневої кореневої системи, яка не зможе забезпечувати густий зелений травостий, а взимку вимерзне.

Важливо. Систему автополиву для газону потрібно встановлювати до його закладки. Якщо з якихось причин цього зроблено не було, то довірте монтаж професіоналам, які проведуть роботи з мінімальним збитком.

Відео: Особливості та відмінності різних видів газону

Дизайнери виберуть для Вашого газону правильний збір трав і зроблять для Вас зелений острівець, який надзвичайно перетворить Ваш ділянку і буде радувати свіжістю і красою. Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Види газону: характеристика та особливості вирощування з фото