Відео: опис, посадка та догляд за персиком

Як виростити персик в домашніх умовах?


персик

 

 

Персик вельми популярна, особливо останнім часом, плодова культура. Плоди персика володіють специфічним тонким ароматом. Вони привабливі на вигляд, смачні, соковиті, мають цінні харчові, дієтичні і лікувальні властивості.

Дерева персика відрізняються великою енергією росту. Однак в молодому віці вони досягають невеликий розмір -3 — 5 м висоти. Крона персика, як правило, округлої форми. Коренева система персика залягає близько до поверхні ґрунту, переважно на глибині 20 — 50 см.

Персик – посадка, догляд, обрізування і щеплення

Країна дерева персика достовірно невідома, але передбачається, що в північному Китаї зростає дика форма культурного персика. У Європі перший опис персика з’явився в Італії близько середини першого століття.

Плодоносить персик, в основному, на сильних змішаних пагонах і менше на плодових і букетних гілочках. У плодоношення персик вступає на 2 — 3 рік. Ніякий опис персика не зможе передати тонкий аромат і чудовий освіжаючий смак плодів цієї чудесної рослини.

Персик фото: опис персика.Тривалість експлуатації дерев персика коротка — 12 — 15 років. Персик само запилювальний, але кращі врожаї дає при посадці з іншими сортами.Персик — культура не зимостійка. У районах зі стійким зниженням температур нижче -23 градусів вирощування персика недоцільно.Великим недоліком практично всіх сортів персика є сприйнятливість до грибних хвороб і шкідників, але при використанні засобів профілактики і захисту ці чудові рослини можна все ж з успіхом вирощувати.Персик також одна з світлолюбних порід. Персик має підвищену сухо стійкість і жаростійкість. Віддає перевагу персик легким, суглинним і супіщаним ґрунтам з наявністю вапна і помірно — вологі.Кращою підщепою для персика є сіянці гіркого мигдалю від якого він відрізняється тільки плодами. Як слаборослу підщепку можна використовувати вишню повстяну.

В описі персика в Короткій Енциклопедії Домашнього Господарства 1987р написано: «За біологічними особливостями плоди персика діляться на опушені і не опушені.

  • Опушені — з відокремлюваною від м’якоті кісточкою відносяться до справжніх персиків, а з Невідокремлювані — до групи Павії.
  • Не опушені — відділяється кісточкою — нектарини, а з Невідокремлювані — бруньони. «

Вирощування персика

 

 

По термінах дозрівання сорти персика дуже варіюють (середина червня — початок жовтня).

Плоди персика мають дуже ніжну шкірку і м’якоть, які можуть сильно пошкоджуватися при зборі врожаю і транспортуванні. Їх також не можна тривалий час зберігати в холодильнику.

Читайте також: Обрізка персика весною і формування крони

Якщо ви вирішили посадити персик у себе на ділянці і вибрали певний сорт персика, уважно прочитайте опис персика, чи відповідає він вашим очікуванням (термін дозрівання, схильність до певних захворювань, розмір і колір плодів, відділяється чи кісточка від м’якоті). Якщо вас все влаштовує — сміливо садіть персикове дерево і з задоволенням очікуйте результати. Адже для садівників важливий не тільки результат, але і процес.

Вирощування та посадка персика

Посадка персика

Посадка персика проводиться аналогічно посадці інших плодових дерев.

При вирощуванні персика місце вибране для його посадки має бути сонячне, захищене від протягів і незаболочене. Посадочні ями при посадці персика копають розміром 0,7 х 0,7 м, вносять 10 кг перепрілого гною або компосту, 150г суперфосфату в суміші з землею. Така кількість поживних речовин забезпечить дерево персика на 5 — 6 років життя.

Як посадити персик? Посадка персика восени

Персик фото: посадка персика, вирощування персика.

                       Посадка персика

Посадка персикового саду проводиться за схемою 4 х 4 м. Саджанець персика поміщають в яму, розправляючи кореневу систему, і засипають підготовленою родючою землею. Місце щеплення після посадки персика має бути на 2 — 3 см вище рівня ґрунту. Можна відразу вбити кілок і закріпити молоде дерево персика. Пристовбурні кола ущільнюють від країв до центру, добре поливають (4 — 5 відер) і мульчують шаром компосту (8 — 10 см).

При посадці персика восени мульчують прикореневу зону і підсипають до стовбура на висоту 20 — 30 см.

Догляд за персиком в домашніх умовах

Догляд за персиком в домашніх умовах полягає в утриманні пристовбурного кола в чистому і пухкому вигляді, а також у своєчасному поливі і підгодівлі.

Полив персика

Персик досить посухостійкий, поступаючись за цією ознакою тільки абрикосу. Але при тривалій ґрунтової і атмосферної посухи, дерева персика погано ростуть, плоди персика стають дрібними і осипаються, погіршуються їхні смакові якості.

Незважаючи на відносну посухостійкість, персик добре відгукується на зрошення.

Для підтримки оптимального режиму зрошення в посушливі роки персик слід поливати 4 — 5 разів. Перший полив персикового дерева проводять в середині — наприкінці травня, наступні — через 10 — 15 днів. Велике значення має підтримання оптимальної вологості в ґрунті у другій половині вегетації, коли у персика інтенсивно ростуть плоди, відбувається диференціація квіткових бруньок і підготовка рослин до зими. Під час дозрівання персики не поливають.

Читайте також: Персиковий компот на зиму

Як виростити персик?

                           Персиковий сад

Підживлення персика в домашніх умовах

Після вступу в плодоношення рано навесні дерево персика щорічно удобрюють сечовиною, насипавши в борозну по проекції крони 150 — 200г речовини. У травні до початку формування плодів, дерево персика слід підгодувати калійними добривами в рідкому вигляді.

У вересні, через рік, вносять 3 — 4 відра органіки, щороку — мінеральні добрива: 300г гранульованого суперфосфату і 150 — 200г калійної солі.

Посадка персика восени.

Після цвітіння, рекомендується обприскати крону персика мікроелементами: на 10 л води — 60 г кальцинованої соди, 20г мідного купоросу, 10г борної кислоти, 1г марганцю, 10 крапель йоду.

На південних карбонатних ґрунтах проводять листкові підживлення персика хелатами залоза «Ферріленом» (1: 1000). Зазвичай буває достатньо 2 — 3 обробок за сезон, але на ґрунтах, схильних до засолення, обробки проводять регулярно протягом усієї вегетації.

Відео: секрети агротехніки вирощування персика

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного врожаю, дорогі читачі.

 

Відео: опис, посадка та догляд за персиком