Коли і як провести підгодівлю огірків добривом з дріжджами

Підживлення огірків дріжджами своїми руками


Підгодівля огірків дріжджами в теплиці і у відкритому грунті

 

 

Рідко можна зустріти людину, яка не любить огірки. З цього чудового овочу можна приготувати безліч смачних салатів і закусок. Огірок є одним з найпопулярніших овочів у Європі. Існує величезна кількість найрізноманітніших сортів огірків, що відрізняються один від одного смаковими якостями, формою, розміром, врожайністю, способом висадки і так далі. До того ж їх можна поділити на більш ранні і ті, які висаджуються трохи пізніше. І, звичайно ж, не можна залишити поза увагою смакові якості цього чудового овочу. Огірки бувають засолювальними, салатним і універсальними, що вживаються в будь-якому вигляді. А особливо смачними можна назвати саме ті, які були вирощені своїми руками, адже для будь-якого поважаючого себе городника найбільша нагорода –  це смачні, зрілі і якісні продукти, зібрані на своєму городі. Люблячий господар з особливою любов`ю садить, поливає, удобрює своїх «улюбленців», використовуючи найрізноманітніші способи догляду, для їх комфорту і якнайшвидшого дозрівання. А підгодівля огірків дріжджами допоможе вам якнайкраще подбати про рослини і урожай.

Огірки є теплолюбивою культурою, зростання починається при температурі від +12оС і вище, цвітіння і плодоношення — при +25-28оС. Однак, надмірно високі температури також є небажаними для огірків. Також при вирощуванні огірків, необхідно підтримувати оптимальну вологість грунту і повітря. При недостатній вологості рослина може скидати зав’язі, деформуватися, під час плодоношення може різко знизиться врожай. Це обумовлено тим, що листя огірків у великій кількості випаровують вологу. До того ж коренева система рослини розташована неглибоко в грунті, тому дуже важливо стежити за вологістю, не залежно від того чи це в теплиці, чи у відкритому грунті.

Але, одним з основних пунктів правильного плекання, залишається підгодівля огірків. У наш час існує маса різноманітних добрив, розрахованих на будь-який гаманець, а також використовуваних як в теплиці, так і у відкритому грунті. Сьогодні мова піде про порівняно молодий спосіб підгодівлі огірків – застосовування добрив, у складі яких є дріжджі. Така підгодівля помітно покращує якість грунту, за рахунок активного розвитку в ньому корисних мікроорганізмів і збагачення мікроелементами, необхідними для якісного зростання.

Користь дріжджової підгодівлі для огірків

Користь дріжджової підгодівлі для огірків

Підживлення огірків дріжджами є неповторним у своєму роді методом добрива. Воно несе в собі величезну користь, причому, за рахунок своєї абсолютної натуральності, що не завдає жодної шкоди рослинам. Городники, які вже застосовували підгодівлю огірків дріжджами, стверджують, що видимий ефект проявляється вже після закінчення трьох днів після введення розчину. Рослина починає активно рости, зелень стає густою і соковитою. Через тиждень огірки, оброблені дріжджовою підгодівлею, можуть в два рази перевищувати в розвитку своїх неудобренних сусідів. Чим же пояснити подібний диво-ефект? У складі дріжджів є велика кількість мінеральних речовин, органічного заліза, які насичують огірки і провокують швидке зростання і міцне здоров’я рослини.

Також в складі дріжджів присутні вітаміни групи В, амінокислоти, азот і фосфор. Білки, що містяться в дріжджах в чималих кількостях, є повноцінною «підгодівлею» для корисних мікроорганізмів, які, в свою чергу, допомагають боротися з хвороботворними бактеріями, а також насичують грунт такими корисними речовинами як фосфор і азот. Також не можна не відзначити ще один безумовний плюс такої підгодівлі огірків – можливість застосування її на будь-якому етапі розвитку рослини. Так, приголомшливий ефект покаже таке добриво, внесене як в процесі посадки, так і під час плодоношення. При правильному застосуванні, підгодівля огірків дріжджами може принести приголомшливий результат, головне – це не перестаратися. Отже, після добрива дріжджами можна відзначити такі зміни:

  • значно прискорюється розвиток кореневої системи, що, в свою чергу, сприяє прискоренню зростання, збільшенню врожайності, поліпшенню якості плода;
  • підвищується імунітет і стресостійкість огірків. Це важливий фактор в процесі пересадки розсади і при перенесенні з теплиці на відкритий грунт. Шанси на виживання суттєво підвищуються навіть при несприятливих умовах (наприклад, недостатнє освітлення або неістотні перепади температур);
  • коренева система розвивається в рази краще, що, в свою чергу, є потужним поштовхом для врожайності;
  • прискорюється ріст розсади, нарощування зеленої маси;
  • рослина стає набагато міцнішою і витривалішою, що допомагає їй боротися зі шкідниками та хворобами ефективніше;
  • тривалість часу плодоношення збільшується, а смакові якості плода поліпшуються.

Крім того, підгодівля огірків дріжджами є екологічно чистим методом, тому вирощені за допомогою цього добрива овочі можна сміливо подавати на стіл навіть дітям, не побоюючись за їхнє здоров’я.

Як приготувати дріжджову підгодівлю для огірків: декілька хороших рецептів

Як приготувати дріжджову підгодівлю для огірків: кілька рецептів

Для того, щоб приготувати дріжджову підгодівлю, знадобиться трохи часу і найпростіші компоненти, які можна знайти в кожному будинку. Природно, краще всього використовувати свіжі, «живі» дріжджі, проте якщо їх під рукою не виявилося, їх можна замінити хлібними шкірками або сухарями. Нижче представлено кілька рецептів приготування добрива із застосуванням дріжджів.

  1. Для приготування такого настою з розрахунку на п’ять літрів готового розчину для поливу потрібно:
  • один літр теплої води. Важливо знати, що для приготування підгодівлі з дріжджів необхідно використовувати тільки теплу (ні в якому разі не гарячу) воду, оскільки холодна вода здатна неабияк загальмувати або навіть вбити корисні бактерії, що містяться в дріжджах, те ж стосується і гарячої води;
  • один грам сухих пекарських дріжджів;
  • одна чайна ложка цукру.

У підготовленій воді розбавляємо дріжджі. Далі додається цукор, розчин розмішуємо і залишаємо настоюватися приблизно на дві години. Безпосередньо перед застосуванням розводимо настій в п’яти літрах води і поливаємо цим розчином огірки під корінець.

 

 

2. Другий рецепт гарний тим, що розчин можна використовувати відразу і не чекати поки він настоїться:

  • п’ятдесят грам живих дріжджів розводимо в одному літрі теплої води. Безпосередньо перед поливом розбавляємо розчин у воду з розрахунку 1:5.

3. Відмінно зарекомендував себе рецепт із застосуванням молочних продуктів. Для його приготування потрібно:

  • один літр теплого молока (сироватки);
  • сто грам живих дріжджів.

Розводимо дріжджі в молоці і даємо настоятися протягом декількох годин. Коли настій готовий, розбавляємо його у воді, до загального об`эму розчину в 10 літрів. Використовувати таку підгодівлю можна як для поливу, так і для обприскування огірків.

Відео: Ефективна Підгодівля огірків дріжджами самостійно вдома

4. Також хороший рецепт з додаванням землі в підгодівлю. Для приготування такої підгодівлі беремо:

  • сухі дріжджі — одна столова ложка;
  • аскорбінова кислота — два грами;
  • цукор-пісок — сто грам;
  • тепла вода — один літр.

Розводимо у воді дріжджі і аскорбінову кислоту. Додаємо цукор, розмішуємо до повного розчинення. У настій, що вийшов,  всипаємо жменю землі і залишаємо настоюватися на одну добу. Один літр такої підгодівлі безпосередньо перед застосуванням потрібно розвести у відрі води.

5. Ще один хороший рецепт приготування підгодівлі — дріжджове добриво з додаванням хліба. Для приготування такої підгодівлі піввідра порізаного на шматочки хліба (краще взяти і білий, і житній) необхідно залити теплою водою. Далі додати 100г цукру і залишити настоюватися протягом семи днів. Прискорити цей процес можна додавши в настій 100г дріжджів – у такому випадку підгодівля буде готова вже через три дні. Цей рецепт підходить для рослин, вирощуваних виключно в теплиці.

6. Підживлення огірків дріжджами з додаванням хмелю. Для приготування такого добрива потрібно:

  • 1 стакан свіжих шишок хмелю;
  • 1 пакетик сухих пекарських дріжджів.

Шишечки хмелю необхідно заварити в одній склянці окропу. У попередньо охолоджену суміш додаються дріжджі і все це настоюється приблизно три години. Після цього настій потрыбно розчинити в 10 літрах води. Використовувати таку підгодівлю можна як для поливу, так і для обприскування огірків.

Підгодівля огірків дріжджами у відкритому грунті

З огляду на теплолюбність огірків, їх висаджують у відкритий грунт, коли земля досить прогріта, а це приблизно середина травня. До того ж огірок є культурою, люблячою короткий світловий день, а значить доцільніше буде провести пересадку у відкритий грунт не пізніш середини червня. Місце для висаджування огірків у відкритому грунті підбирають виходячи з особливостей цієї культури. Так, перед висадкою необхідно врахувати такі чинники:

  • огірки є теплолюбивою, але в той же час не люблячою надмірну спеку культурою. Тому висаджувати огірки необхідно будучи впевненим у тому, що заморозки не повернуться, в прогрітий до 15 градусів грунт і не пізніше середини червня, щоб температура повітря не перевищувала 28 градусів.
  • для якісного зростання огіркам необхідно постійне зволоження грунту. Однак необхідно дотримуватися адекватного режиму поливу, адже при недостатньому зволоженні огірок стає крихким і слабким, а при надмірному можлива гіркота в плодах.
Підгодівля огірків дріжджами у відкритому грунті

Підгодівля огірків дріжджами у відкритому грунті

Знаючи основи для висадки цієї культури, повернемося безпосередньо до підгодівлі огірків дріжджами. За весь період росту, огірки, висаджені у відкритий грунт, підгодовують три рази. Перший раз культура удобрюється, як тільки паросточок пустить перший справжній листочок. Зробити це варто під корінь. Особливість удобрювання огірків у відкритому грунті полягає в тому, що вносити підживлення бажано в прогрітий грунт і будучи впевненим в сухій погоді. Також можливе введення разом з дріжджовою підгодівлею і інших компонентів. Особливо це стосується мінеральної підгодівлі, так як бродіння дріжджів в грунті «з’їдає» велику кількість калію і кальцію, тому потрібне постійне відновлення цих мінеральних речовин.

Наступний раз добриво вносять перед початком цвітіння. Завдяки підгодівлі в цей період у огірка з’явиться багато міцної, здорової зав’язі. Останній раз підгодувати рослину бажано в період плодоношення, а саме після першого збору врожаю. Таким чином огірки наберуться сил і будуть готові до подальшого плодоношення. Ще однією важливою деталлю при підгодівлі огірків дріжджами є чітке дотримання дозувань. При перегодовуванні рослина може дати в ріст не плоди, а зелену масу. Бажано вливати добриво під корінь ближче до вечора, коли земля досить прогріта.

Підгодівля огірків дріжджами в теплиці

При вирощуванні огірків в тепличних умовах, рослина залежить цілком від уваги людини. Адже в теплиці її не пол`є дощ, не пригріє сонце і вітерець не повіє. Тому для початку хотілося б описати кілька особливостей вирощування огірків в теплиці.

Початкове завдання городника полягає в тому, щоб правильно обладнати теплицю. Вкрай важливо правильно розподілити співвідношення площі і обсягу теплиці, адже саме від цього буде залежати рівномірність температури всередині. Оптимальним співвідношенням для підтримки комфортних умов у теплиці залишається 1:2. При такому розкладі стрибки температури зовні не сильно впливають на умови всередині теплиці. Далі варто визначитися з матеріалом, з якого власне і буде складатися теплиця. У наш час перевагу віддають трьом варіантам –  теплицям з плівки, скла і з полікарбонату. Розглянемо їх більш детально.

Найпростіший варіант покриття теплиці — це багатошарова плівка. До основних переваг такого варіанту можна віднести дешевизну і простоту в експлуатації. Також дуже зручно при необхідності провести провітрювання в теплиці — досить просто зняти одну зі стін або дах. До того ж, на зиму плівка знімається, що дає грунту доступ до свіжого повітря і снігу взимку. А це, в свою чергу, є природним зволоженням ґрунту. Тепер щодо недоліків. Плівка має властивість швидко зношуватися, її дуже легко порвати. Тому витрати на неї досить великі. До того ж, цей матеріал не підходить для облаштування зимової теплиці — зберегти всередині оптимальну температуру при настанні холодів нереально — в теплиці, покритою плівкою, занадто велика тепловіддача.

Наступним варіантом покриття є скло. До переваг можна віднести прозорість, стійкість до фізичних дій і хімікатів. До недоліків — тяжкість, крихкість і висока теплопровідність (повітря в теплиці швидко нагрівається і швидко остигає).

Відео: Підгодівля огірків дріжджами — який рецепт найкращий

Третій і найпопулярніший варіант в наш час — теплиця з полікарбонату. По своїй суті полікарбонат є полімерним пластиком. Його дуже добре використовувати для створення цілорічних опалювальних теплиць. Так, теплиця з полікарбонату відмінно пропускає світло, при цьому маючи захистом від ультрафіолетового випромінювання. Така конструкція є досить гнучкою, але при цьому маючи чималу міцність. Крім того, теплиця з полікарбонату прослужить не один десяток років, так як є найбільш зносостійкою з усіх перерахованих варіантів.

Однак, теплиці з полікарбонату також мають свої мінуси. Температура всередині теплиці в спекотні дні може виростати до небезпечних висот, тому кватирок в такій конструкції буде недостатньо. Бажано оснастити теплицю з полікарбонату з двох сторін дверима, для того, щоб мати можливість якісно провітрювати конструкцію. Також важливою деталлю є якість самого матеріалу. Неодноразово зустрічалися випадки, коли під тиском снігу теплиця з полікарбонату руйнувалася. Відбуваються такі неприємності через  використання дешевого, більш крихкого матеріалу. Тому при виборі полікарбонату для теплиці варто обрати варіанти подорожче, але і міцніші. Завдяки міцності, хорошій світлопровідності і підтримці температури, теплиці з полікарбонату є найбільш оптимальним варіантом.

Підгодівля огірків дріжджами в теплиці

Підгодівля огірків дріжджами в теплиці

Наступним, але не менш важливим етапом є підготовка грунту до висадки огірків. Дуже важливо перед посадкою знезаразити землю. Для цієї мети використовуються спеціальні розчини, які містять мідь. Обов’язково застосовуйте препарати за інструкцією! Через місяць після проведення процедури знезараження, можна вносити в теплицю підготовлений субстрат, в ідеалі він складається з землі, змішаної з перегноєм. Далі слід добре перекопати грунт. Також обов’язково потрібно передбачити яким чином буде зволожуватися повітря і грунт, адже, як уже говорилося раніше, у зелені огірків дуже висока віддача вологи, особливо це стосується теплиць з полікарбонату, повітря в яких у спекотні дні може бути значно спекотнішим і сухішим. Тепер можна приступати безпосередньо до висадки.

Далі можна подумати і про підгодівлю огірків. По суті, добриво з дріжджами в тепличних умовах не особливо відрізняється від добрива, яке використовують на відкритому грунті. Вносити підгодівлю варто не частіше, ніж один раз на місяць — у цілому вийде три підгодівлі за сезон. Як було описано вище, перший раз дріжджі вносять при появі перших листків на саджанцях, другий — на початку цвітіння і останній раз — під час плодоношення. Обов’язковою умовою є добре прогрітий грунт, так як дріжджі в умовах низьких температур не дадуть очікуваного ефекту. Варто пам’ятати, що процес бродіння тягне за собою поглинання калію і кальцію, тому обов’язковою умовою при підгодівлі огірків дріжджами є застосування попелу, який допоможе заповнити втрату необхідних мікроелементів. Попіл насипається під корінь рослини таким чином, щоб не було безпосереднього дотику з нею, або додається безпосередньо в підгодівлю.

Як і коли удобрювати огірки дріжджами?

З’ясувавши особливості та переваги цієї культури, можна сміливо приступати до підгодівлі огірків дріжджами. З усього вищевикладеного нам вдалося дізнатися такі деталі:

  • добриво для огірків з дріжджовою підгодівлею дозволяє прискорити зростання, зміцнити імунітет, поліпшити швидкість дозрівання, кількість і якість плодів;
  • підгодівля огірків дріжджами проводиться регулярно, але не частіше, ніж один раз на місяць (збільшити частоту такого удобрювання можна, зменшивши концентрацію добрива);
  • розводити дріжджі необхідно теплою водою і вводити добриво в теплий грунт;
  • робити підгодівлю огірків дріжджами можна як у відкритому грунті, так і в тепличних умовах;
  • вносити дріжджові добрива можна як під корінь рослини, так і методом обприскування на листя — це допоможе зміцнити зелень, а також це буде чудовою профілактикою захворювань і нападу паразитів на рослини;
  • підживлення огірків дріжджами можлива в теплицях будь-якого типу — з полікарбонату, скла, плівки і так далі;
  • при підгодівлі огірків дріжджами бажано додавати в грунт попіл.

Як вже говорилося раніше, підгодівля огірків дріжджамі проводитися 2-3 рази за сезон. Частіше використовувати дріжджі для цієї мети не рекомендується, так як зайва кількість добрив може призвести до погіршення загального стану рослини, вона може викинути велику кількість зелені, а плодоношення при цьому помітно погіршиться. Отже, розглянемо це детальніше.

  • Перший раз вносити добриво рекомендується, як тільки з’являться перші листочки. Це робиться для того, щоб збагатити рослину мікроелементами, необхідними для якісного зростання. Якщо саджанець планується пересаджувати з одного місця в інше, добриво з дріжджами підвищить стійкість до зміни температур, вологості і так далі. До того ж, підгодівля огірків цим методом допоможе зміцнити імунітет культури і зробити її стійкою до захворювань і відігнати шкідників.
  • Другий раз підгодувати огірочки потрібно буде в період появи квіток. Такий крок спровокує виникнення більшої кількості зав’язей і зміцнить рослину для якісного і швидкого зростання. Плоди у такого куща будуть великими і міцними, їх буде більше, ніж у не підгодованого побратима.
  • І третій, заключний раз, доцільно внести добриво під час плодоношення. Робиться це для того, щоб відновити сили культури, щоб отримати додаткову кількість врожаю.

Готувати добриво необхідно строго дотримуючись обраного конкретного рецепту. Для приготування використовується виключно тепла вода, тому що занадто холодна або гаряча можуть загальмувати або навіть погубити корисні бактерії.

Приготована суміш для підгодівлі огірків повинна бути свіжою. Це важливо, бо тільки живі дріжджі дадуть необхідний результат. Вносити розчин в грунт потрібно тільки в прогріту землю, так як мікроорганізми, що знаходяться в дріжджах, можуть активно працювати тільки в теплому середовищі. Рекомендується викопувати невеликі ямки навколо рослини, в яких добриво могло б стояти не розтікаючись. Це потрібно для того, щоб ефект від підживлення не розсіювався, а концентрувався в одному конкретному місці. В основному підгодівля огірків дріжджами проходить безболісно для рослини. Проте, для того, щоб попередити можливі казуси, бажано внести добриво під один кущ і оцінити результат через добу. Якщо кущ залишився цілий і на ньому не відбулися якісь підозрілі зміни — можна удобрювати всю ділянку.

При підгодівлі огірків дріжджами обов’язково додати добриво із застосуванням попелу для відновлення кількості кальцію і калію в грунті. Попіл можна сипати на грядки в сухому вигляді, а можна розбавляти безпосередньо в підгодівлі. Також обов’язково враховувати той фактор, що дріжджові гриби сприяють стрімкому розкладанню органіки, а тому не варто забувати регулярно удобрювати грунт гноєм. Якщо цього не робити, то при регулярній підгодівлі огірків дріжджами грунт стане кам’янистим і неродючим.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що дріжджі є відмінним варіантом бюджетного добрива огірків для застосування як в теплиці, так і на відкритому грунті і мають масу переваг перед багатьма іншими варіантами. Таку підгодівлю легко приготувати, вона застосовується як на відкритому грунті, так і в тепличних умовах. Результат підгодівлі огірків дріжджами при правильному застосуванні приголомшливий – і все це за дуже доступну ціну.

Як і коли удобрювати огірки дріжджами

На цьому наша стаття «Підгодівля огірків дріжджами в теплиці і у відкритому грунті» підійшла до кінця. Бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради,  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Коли і як провести підгодівлю огірків добривом з дріжджами