Полікарбонат

Сотовий та Монолітний Полікарбонат


Сотовий та Монолітний Полікарбонат

 

 

Коли виникає питання, з чого побудувати козирок або навіс, або яке покриття використовувати для теплиці, найчастіше віддають перевагу полікарбонатним листам. Цей матеріал використовується також при будівництві торгових будинків, зупиночних комплексів, критих автостоянок, знаходить своє застосування в рекламній індустрії і т.д.

Що являє собою полікарбонат і чим пояснюється його популярність і затребуваність?

Полікарбонат — це твердий прозорий полімерний матеріал. Він використовується у вигляді монолітних і структурованих листів різної товщини, і розрізняють відповідно монолітний і сотовий полікарбонат.

СОТОВИЙ ПОЛІКАРБОНАТ

Це пустотілий полімерний лист з внутрішньою структурою, яка представляє собою багатошарову конструкцію, заповнену поздовжніми перемичками — ребрами жорсткості. Якщо подивитися на матеріал збоку, він буде дуже схожий на сотовий (звідси й назва — «сотовий»). Між шарами сотового полікарбонату знаходиться повітряний шар, який забезпечує полікарбонату високі теплоізоляційні властивості, а ребра жорсткості «відповідають» за міцність і надійність по відношенню до механічного впливу.

Розмір листа сотового полікарбонату — 2,1×12 м і 2,1×6 м; товщина — 4, 6, 8, 16, 20, 25 мм.

Вибір товщини листа залежить від цільового призначення матеріалу. Чим товщий пластик, тим більшою міцністю і теплоізоляційними властивостями він володіє.

Різноманітний сотовий полікарбонат і по колірному виконанню — він може бути як прозорим, так і молочно-білим, синім, бронзовим, жовтим, зеленим, коричневим, бірюзовим, сріблястим і т.д. Вибір кольору обґрунтований не тільки естетичними, але й практичними міркуваннями: стільниковий полікарбонат бронзового і матового відтінків дозволяє регулювати пропускання сонячного світла і зменшувати перегрів повітря в приміщенні, уберігати від знебарвлення чутливі матеріали (в бібліотеках, архівах, музеях, торгових центрах і т.д. ).

Монолітний полікарбонат

Являє собою суцільний полімерний лист без внутрішніх пустот. Зовні монолітний полікарбонат нагадує звичайне скло, тільки набагато легше і міцніше.

 

 

Розмір листа монолітного полікарбонату — 2,05×3,05 м; товщина — від 2 до 6 мм. Колірна гамма різноманітна — прозорий, молочний, бірюзовий, сріблястий, синій і т.д.

ПЕРЕВАГИ ПОЛІКАРБОНАТУ

1. Мала вага. Полікарбонат по вазі легше скла. Монтаж конструкцій може здійснюватися без підйомних механізмів. Крім того, знижується навантаження на несучий каркас.
2.Ударна міцність. Сотовий полікарбонат при малій вазі набагато міцніше скла. Панелі здатні витримувати вагові (вітрові та снігові) навантаження. Додаткову конструктивну міцність по відношенню до ваги сотовому полікарбонату додають численні ребра жорсткості, що утворюють вічка усередині панелі.
3. Теплоізоляційні властивості.
4. Прозорість і чудова світлопроникність. Завдяки своїй комірчастій структурі полікарбонатні листи мають особливу світлопропускну здатністю: коефіцієнт світлопропускання складає 82-86% (вище, ніж у скла). У монолітного даний показник — 90%. При цьому листи полікарбонату забезпечують прекрасний захист від ультрафіолетового випромінювання.
5. Стійкість до атмосферних впливів.
6. Вогнестійкість. Полікарбонат є і самозагасаючим матеріалом.
7. Безпека монтажу та стекління. Полікарбонат є в’язким полімером, тому листи, виготовлені з нього, не розбиваються, не дають тріщин, а, отже, не утворюють гострих осколків при ударі.
8. Чудові конструкційні можливості. Легкість, пластичність і міцність листів дозволяють створювати легкі, оригінальні і елегантні конструкції, у тому числі складної геометричної конфігурації (арочні і склепінчасті).
9. Тривалий термін служби (не менше 10 років).
10. Легкість у догляді.

полікарбонат

НЮАНСИ МОНТАЖУ

Фахівці відзначають: монтаж полікарбонатних листів здається простим лише на перший погляд. Збірка конструкцій з використанням цього матеріалу є копіткою і досить трудомістким процесом.

У роботі з полікарбонатом дуже важливо точне дотримання технології монтажу, починаючи від проектування каркаса планованої конструкції. Слід враховувати вплив вітрових і снігових навантажень, термічне розширення панелей, допустимі радіуси вигину панелей при виконанні арок, козирків або навісів і необхідність комплектації панелей монтажними елементами, до яких відносяться з’єднувальні та торцеві профілі, самоклеючі стрічки, саморізи, термошайби. Каркас, на який монтуються полікарбонатні листи, може бути виготовлений з алюмінієвих або сталевих профілів.

Плачевними наслідками неграмотного монтажу можуть стати пошкодження поверхні листа, його деформація і навіть руйнування конструкції.

Читайте також: Догляд за теплицею з полікарбонату восени

При проектуванні і збірці конструкції повинна бути розрахована і врахована ступінь зміни лінійних розмірів монтованих панелей; необхідно, щоб в змонтованому вигляді панелі могли стискатися-розширюватися на необхідну їм величину без нанесення шкоди конструкції.

КОМПЛЕКТУЮЧІ ПОЛІКАРБОНАТУ

При монтажі полікарбонатних листів застосовуються такі комплектуючі.

1.Протипильові самоклеючі стрічки. Вони покриті спеціальним клеєм на акриловій основі, що забезпечує високий рівень початкової адгезії до полікарбонату. Такі стрічки перешкоджають проникненню всередину листів пилу, комах, пор цвілі. А перфоровані стрічки забезпечують стік конденсату.
2.Термошайби. Вони дозволяють компенсувати термічне розширення полікарбонату, усунути «містки холоду», герметизувати місце кріплення листа полікарбонату до конструкції.
3.Торцеві полікарбонатні профілі. U-подібний замикає профіль призначений для закриття торців панелей і їх декоративного обрамлення. Він забезпечує захист пластика від проникнення всередину панелі пилу і вологи і надає естетичну закінченість конструкції.
4. Сполучні полікарбонатні профілі, які мають Н-образний перетин, через що їх часто називають «Н-профілі». Це найпростіше і дешеве рішення з’єднання панелей. Різновидом сполучних полікарбонатних профілів є НСР-профіль. Його перевага — це універсальність, яка виражається в наявності фіксаторів, що дозволяють профілем фіксувати лист сотового полікарбонату в двох положеннях.

Як правильно вибрати і купити полікарбонат відео

Полікарбонатні панелі, будучи грамотно застосованими, безумовно, здатні допомогти в створенні різноманітних конструкцій в рекламній індустрії, аграрному секторі, міському господарстві і приватному житловому будівництві.

Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот.

 

Полікарбонат