Посадка розсади помідор — особливості розведення томатів у 2022 році в Україні

Коли і як правильно садити розсаду помідор


Посадка розсади помідор - коли та як садити розсаду томатів у відкритий ґрунт

 

 

Багато новачків в городництві задаються питанням: «Як правильно посадити розсаду помідор? «. Давайте розглянемо особливості підготовки розсади, догляду за нею і пересадки у відкритий ґрунт. У чому заключається посадка розсади помідор у відкритий ґрунт ми розглянемо сьогодні у нашій статті.

Обираємо посівний матеріал, готуємо ємності і ґрунт для посіву помідорів

Щоб висадити розсаду, в першу чергу, потрібно її виростити. Першим етапом на шляху до посіву стане підготовка купленого насіння для висаджування. Для цього приготуйте розчин, додавши у воду 2 столові ложки солі і прокип’ятивши її. Далі пересипте куплене насіння в рідину і через 5 хвилин приберіть насіння, що спливло на поверхню. Посівний матеріал, що залишився,  ретельно промийте і використовуйте для вирощування.

Наступний етап полягає в знезараженні насіння. Для цього його буде потрібно обробити однопроцентним розчином марганцівки і заново промити. Після цього насіння збагачуються мінеральними добривами. Ви можете купити готові суміші або приготувати добрива власноруч. Для цього візьміть:

  • 0,45 г калійної солі;
  • 0,02 г борної кислоти;
  • 0,04 г молібденовокислого амонію;
  • 0,1 г сірчанокислого амонію;
  • 0,08 г купоросу.

Змішайте всі компоненти в 1 л води і замочіть насіння в цьому розчині на добу. Після цього злийте розчин і викладіть насіння на мокру тканину.

Відео: Посадка розсади помідор, посів насіння. Коли і як садити помідори

Щоб отримати здорову розсаду помідорів, потрібно приготувати ґрунт для проростання насіння. Грунт повинен бути в міру вологим, живильним і пухким. Для вирощування великих сортів томатів краще готувати дерновий грунт з додаванням в нього піску і перегною. Щоб нормалізувати кислотність землі, в кожні 10 л грунту додається 0,4 л смоли і 150 г крейди. Така суміш стане відмінним аналогом дорогої грунту з магазину.

У більшості випадків городники вирощують велику кількість томатів. Тому радимо сіяти насіння в широкі ємності, а вже після їх проростання пікірувати саджанці в окремі посудини. Деякі любителі використовують в якості тари паперові ємності з-під молока. Це досить зручно, проте на стінках ємностей залишаються кисломолочні бактерії, які можуть спровокувати появу цвілі в грунті. Подальшу пересадку овочів можна проводити в ємності з пластикових пляшок або торф’яні горщики. На дні кожної ємності потрібно зробити дренажні отвори,щоб вода в них не застоювалася.

Як виростити розсаду помідор — корисні поради для початківців

Перед посівом помідор на розсаду потрібно попередньо заповнити ємності готовим грунтом на 2 см нижче верхнього краю. Після цього землю необхідно полити, накрити склом або поліетиленовою плівкою і залишити на 24 години. На наступний день зніміть накриття і виконайте поздовжні борозенки, глибиною не більше 5 мм. У ці канавки садимо посівний матеріал, закопуємо, а грунт поливаємо розчином марганцівки. Далі ємності знову накриваються плівкою і ставляться поруч з батареєю.

Перші паростки з’являться вже через тиждень після посіву. Як тільки ви помітите їх, зніміть плівку, щоб сіянці могли дихати. Перенесіть ємності з розсадою в більш прохолодне і добре освітлене місце. Ще через тиждень температуру повітря в кімнаті буде потрібно підвищити до 23°С.

 

 

Обираємо посівний матеріал, готуємо ємності і грунт для посіву помідорів

Після того як на стеблах саджанців з’являться кілька справжніх листочків, рослини потрібно пересадити в окремі ємності. Правильна посадка розсади помідор вимагає прищипування головних коренів саджанців, щоб в подальшому коренева система розвивалася ще активніше. Крім того, розсаду необхідно загартувати. Для цього знизьте температуру повітря в приміщенні до 16°С.

Радимо прочитати: Висадка розсади помідорів у відкритий ґрунт

Процес вирощування помідорів розсадою вимагає регулярної підгодівлі. Перший раз добавки вносяться через 10 днів після пікіровки. Для цієї мети підійде розчин з 8 л води, 50 г суперфосфату. Другий раз розсаду потрібно підгодувати ще через 15 днів. Після внесення добрив, землю потрібно поливати і рихлити. Після посадки розсади помідор потрібно постійно стежити за кількістю води і інтенсивністю освітлення. Багато новачків вирощують саджанці неправильно, вливаючи в ємності дуже велику кількість води. В результаті цього рослини починають гнити і вмирають.

Обираємо час і місце для пересадки помідору відкритий ґрунт

У перших числах травня вирослі і зміцнілі саджанці помідорів потрібно висадити в захищений ґрунт. Через місяць розсада буде повністю готова до пікіровки вже у відкритий ґрунт. Висаджені рослини будуть швидко рости і дадуть хороший урожай, якщо ви оберете для них добре освітлювану ділянку городу з супіщаним або суглинистим грунтом.

Обираємо час і місце для пересадки помідору відкритий грунт

З метою захисту саджанців від грибкових хвороб, за 10 днів до пікіровки в город ділянку потрібно обробити розчином мідного купоросу. Далі в ґрунті проробляються лунки, глибиною 5-6 см. У кожну з них поміщається розсада і засипається ґрунтом. Відразу після пересадки рослини необхідно полити і увіткнути біля кожного саджанця невеликий кілочок. Надалі саджанці будуть прив’язуватися до кілочків, щоб їх не зламав вітер.

Дотримуючись перерахованих вище порад, ви зможете виростити здорову розсаду і в подальшому зібрати багатий урожай. Однак не варто розслаблятися. Адже дуже часто в городі з’являються шкідники — ваші прямі конкуренти за смачні і багаті вітамінами помідори.

Небезпечні шкідники помідорів — як знищити паразитів

Посадка розсади помідор, потребує також значної уваги при боротьбі зі шкідниками. Дуже часто саджанці помідорів страждають від капустянки. Цей шкідник добре розмножується у вологих ґрунтах. Капустянка обожнює картоплю, однак найчастіше вона не перебирає і розсадою помідорів, надгризаючи підземну частину їх стебел.

Для боротьби з медведкою можна використовувати різні народні, а також хімічні засоби. Серед останніх потрібно відзначити «Грізлі», «Медветокс», «Фенаксін плюс» і «Грім». Ці препарати мають сильну дію, проте їх випаровування досить небезпечні для здоров’я людини. Тому, працюючи з цими хімікатами, потрібно користуватися захисною маскою і рукавичками.

Небезпечні шкідники помідорів - як знищити паразитів - фото.

Для профілактики і боротьби з цим шкідником потрібно дотримуватися наступних правил:

  • не вносити коров’як на сирі ділянки грядки;
  • регулярно рихлити міжряддя, щоб знищувати яйця капустянки;
  • висадити по периметру ділянки чорнобривці;
  • викладати пастки з гною.

Ще один небезпечний шкідник помідорів — дротяники. Він вважає за краще ласувати підземною частиною стебел і корінням. В результаті цього саджанці жовтіють і вмирають. Щоб відвернути дротянок від розсади помідорів, в грунт на грядці потрібно закопати невеликі шматочки моркви або картоплі. Місця, де ви зарили овочі, обов’язково потрібно позначити. Через 3 дні їх доведеться викопати і спалити. Для боротьби також можна використовувати «Базудин». Його потрібно змішати з піском і тирсою і закопати біля кожного куща.

У нічний час розсада помідорів може піддатися атакам совки. Спочатку личинки цього метелика об’їдають верхні частини листя, а пізніше приймаються за квітки і зав’язь. Однак на цьому справа не закінчується. Як тільки на кущах з’являються зелені плоди, які виросли, личинки починають харчуватися і ними. Для боротьби з популяцією совок по периметру грядки необхідно посадити календулу. Саму грядку двічі в тиждень потрібно обприскувати настоянкою з часникових стрілок і настоєм з лопухового листя.

Як розпізнати і вилікувати хвороби розсади помідорів

Добре відома багатьом дачникам борошниста роса вражає безліч овочевих культур, в числі яких знаходяться і помідори. Це захворювання виникає в результаті появи грибка, який утворюється в теплиці в умовах підвищеної вологості. Щоб побороти хворобу, необхідно обприскувати розсаду фунгіцидами. Кращими засобами для цього стануть: «Фундазол»,»Топаз» та «Вітарос». При використанні цих препаратів необхідно строго дотримуватися дозування і правил техніки безпеки.

Як розпізнати і вилікувати хвороби розсади помідорів

Досить небезпечне захворювання — некроз стебел. Цей вірусний недуг утворюється на стеблах повністю сформованих кущів, після чого переходить на плоди. При цьому знизу на помідорах з’являються тріщини, в яких, в свою чергу, утворюються повітряні корінці. Некроз може з’являтися не тільки на «дорослих» кущах, але і на насінні. Перед посівом насіння необхідно обробити марганцівкою, а пророслі кущі обприскати 0,2% розчином «Фітолавіна».

Макроспоріоз входить до переліку найбільш небезпечних вірусних захворювань, що вражають листя і стебла рослин. При цьому на кущах з’являються бурі овальні плями, які з часом зливаються. В результаті листя опадає і стебло вмирає. Для боротьби з макроспоріозом потрібно використовувати препарати на основі міді. Хворі пагони і листя потрібно відразу ж видаляти з кущів.

Ще одне вірусне захворювання помідорів — мозаїка. Ця небезпечна хвороба впливає на кущі при високих температурах, фарбуючи їх листя у вигляді мозаїки. При цьому іноді на недозрілих плодах утворюються бурі плями, які переростають в гниль. Основним носієм мозаїки вважаються необроблене насіння помідорів. Перед посадкою їх потрібно потримати в розчині марганцівки. При виявленні перших ознак хвороби на кущах, які виросли, саджанці потрібно обприскати розчином бордоської рідини.

Відео: Посадка розсади помідор: особливості догляду за рослинами

На цьому наша стаття «Посадка розсади помідор» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка розсади помідор - особливості розведення томатів у 2022 році в Україні