Посадка вишні навесні — як та коли висаджувати саджанці вишні весною

Техніка посадки вишневих саджанців навесні


Посадка вишні навесні, техніка посадки

 

 

Посадка вишні навесні, техніка посадки

З приходом весни багато садівників аматорів, готуються до роботи в саду, сьогодні нам цікава посадка вишень, про неї ми і поговоримо.

Посадка вишні. Широко хвилястий рельєф з пологими схилами є найкращим місцем для розміщення саду. Самими придатними вважаються середні і верхні частини західної, південно-західної та південної експозиції. Сад можна розмістити також і на рівнинних ділянках, розташованих на височинах.

При посадці вишні потрібно обирати вирівняні ділянки без макро- та мікрозападин з вільним відтоком холодного повітря (повітряний дренаж). Ділянки з досить великою розчленованістю і природною зрізаністю, виїнами непридатні для створення вишневого саду.

Читайте також: Вирощування вишні

На одному місці вишневі дерева можуть плодоносити близько п’ятнадцяти років. Якщо при посадці були допущені деякі помилки, то вишня буде приносити неякісний урожай все своє життя.

Рекомендації, які дані нижче, допоможуть уникнути помилок при посадці дерев.

Посадка саджанці вишні, як це зробити вірно?

Посадка вишні техніка посадки

По-перше, необхідно знати про те, що найкращими ґрунтами для створення вишневого саду є легкі супіщані, що мають практично нейтральну реакцію.

По-друге, ґрунтові води на ділянці повинні залягати на великій глибині, складовою мінімум півтора метра.

По-третє, необхідно обов’язково дотримуватися сезонності посадки вишневих саджанців. Дерева можна висаджувати на початку жовтня або до моменту розпускання бруньок, приблизно у квітні.

 

 

Техніка посадки вишневих саджанців

Ті саджанці, які були куповані в осінній сезон, до весни необхідно прикопати. Зробити це можна таким чином. Спочатку слід викопати яму витягнутої форми, глибина якої повинна складати приблизно 35 см. Одну сторону ями слід виконати під кутом в 45 градусів. Після цього саджанці потрібно викласти в яму в похилому положенні, присипати частину стовбура і коріння ґрунтом і полити великою кількістю води. Саджанці необхідно також присипати снігом, шар якого повинен становити приблизно 50 см, причому зробити це слід до настання морозів.

Садимо вишню навесні

Для отримання гарних урожаїв з вишневих дерев, необхідно обирати правильно місця для посадки саду. Дуже важливо вибирати правильно і час посадки.

Як говорилося раніше, у весняний сезон вишню краще висаджувати в квітні місяці, до моменту розпускання бруньок. Місце для посадки вишні відразу потрібно вибирати правильно, так як ця рослина не любить частих пересадок. Ґрунт має бути середньосуглиннісний або легко суглиннісний. На ґрунті не повинно бути підходу ґрунтових вод і застоїв води.

Відео: Посадка вишні весною на дачі


Коли відбувається посадка вишневих саджанців навесні, необхідно дотримуватися певної відстані. В ряду відстань між саджанцями має становити приблизно 3 метри, а в міжрядді — не менше 3,5 метрів.

Читайте також: Посадка груші

Яма для посадки повинна бути викопана за наступними параметрами — 60х60х60 см. Після цього потрібно змішати в співвідношенні 1: 1 з перегноєм верхній родючий шар землі.

До складу перегною повинні входити:

  • — Хлористий калій (20 г);
  • — Зола (1 кг);
  • — Суперфосфат (40 г).

Посадка вишні навесніПеред тим, як висадити саджанці в яму, потрібно ретельно перевірити на наявність будь-яких ушкоджень всі корені. Пошкоджені частини необхідно відразу ж обрізати. Якщо виявилося, що коріння підсохло, саджанець доведеться помістити на 5 годин у відро з водою.

У центр ями перед посадкою саджанця вишні потрібно забити довгий кілочок, який буде опорою для слабкого і крихкого стовбура. Попередньо складену, родючу суміш потрібно насипати на саме дно, після цього в ямку можна поставити саджанець, розправивши попередньо його коріння. Саджанець необхідно присипати землею так, щоб коренева шейха саджанця розташовувалася вище рівня землі на 4 см.

Під час посадки слід також гарненько ущільнити грунт з усіх боків. Саджанець повинен розташовуватися точно перпендикулярно поверхні ґрунту з північної сторони опори.

Після цього слід вирити невелику лунку для поливу навколо саджанця і налити три відра трохи підігрітої води. Після поливу потрібно простежити за тим, щоб коренева шийка саджанця розташовувалася на рівні землі.
На що звернути увагу при виборі саджанців, коли відбувається весняна посадка?

Відео: Підготовка ями і посадка саджанця вишні навесні


Для посадки у середній смузі України та північних регіонах слід підбирати самі морозостійкі сорти вишні.

Купувати необхідно тільки сортові та щеплені саджанці. Крона вище зони щеплення є єдиним посадковим сортовим матеріалом у щеплених дерев. Що стосується кореневої порослі, то вона залишиться дикою, так як буде розташовуватися нижче зони щеплення.

Всі ці нюанси дуже важливо враховувати при обміні саджанцями. На цьому наша стаття «Посадка вишні навесні, техніка посадки» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у догляді за вашим садом. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Посадка вишні навесні - як та коли висаджувати саджанці вишні весною