Як виростити ранню редиску: Технології вирощування

Переваги та особливості вирощування редису на городі у відкритому грунті


Рання редиска

 

 

Редис вважається однією з ранніх весняних культур на городі. Багатьом подобається його специфічний смак, він незамінний у весняній і літній окрошці. Тема даної статті: «Рання редиска. Як і коли садити редиску навесні у відкритий ґрунт».

Рання редиска: вирощування у відкритому грунті

Редис (Raphanus sativus var. Radicula) або по-простому редиска — вид редьки посівної, коренеплідна рослина з сімейства капустяних. Коренеплоди різної форми — від округлої до конусоподібної діаметром 2-5 см в середньому, покриті тонкою шкіркою червоного, рожевого або білого кольору. Рання редиска має гоструватий присмак за рахунок вмісту в м’якоті гірчичного масла.

Рання редиска швидко встигає: приблизно через місяць після початку посіву можна збирати урожай, особливо при використанні ранньостиглих сортів. Насіння висівають на глибину не більше 2 см, і якщо сходи будуть дуже густими, їх треба буде прорідити. Між рослинами залишають 3-4 см. Але деякі сорти мають розлогі листя, їх висаджують рідше — на відстані 10 см.

Читайте також: Редис Дайкон: сорти, посадка, догляд, користь

Крім відкритого ґрунту, редис можна сіяти в теплиці, щоб отримати кілька врожаїв за сезон. Ще його можна садити на невеликих грядках через кожні 10 днів. Якщо теплиці немає, то можна сіяти редис ранньою весною і вкривати його поліетиленовою плівкою або агроволокном до настання тепла. На сьогоднішній день у продажу є багато сортів і гібридів редиски, які значно відрізняються кольором і формою коренеплоду:

  • Ранньостиглі сорти редиски — 20-30 днів

КІС-КІС — Округлі коренеплоди яскраво-червоного забарвлення, м’якоть ніжна слабо гострий

Редис КІС-КІС

Спека — Округлі коренеплоди яскраво-червоного забарвлення, м’якоть біло-рожева, слабо гострий

Редис Спека

Зоря — Округлі коренеплоди яскраво-червоного забарвлення, м’якоть біла без гіркоти

Редис Зоря

Альошка F1 — Округлі коренеплоди темно-червоного забарвлення, м’якоть біла солодка.

Редис Альошка F1

  • Середньостиглі сорти редиски — 30-35 днів

 

 

Світлячок — Довжина коренеплоду до 8 см білого кольору, слабо гострий

Редис Світлячок

Дуро — Округлі червоні коренеплоди, добре зберігаються

Редис Дуро

Корунд — Округлі коренеплоди яскраво-червоного забарвлення, м’якоть рожева без гіркоти

редис Корунд

  • Пізньостиглі сорти редиски — 35-40 днів

Льодяна бурулька — Довжина коренеплоду до 15 см білого кольору, середньо гострий

Редиска Льодяна бурулька

Дунганский — Довжина коренеплоду до 15 см, середньо гострий

Редиска Дунганский

Чемпіон — Округлі коренеплоди малинового забарвлення, м’якоть рожева, слабо гострий

Редис Чемпіон

Коли садити редиску навесні у відкритий ґрунт

Орієнтовний термін посіву в відритий ґрунт на півдні — початок квітня. Але краще орієнтуватися не за календарем, а по термометру: стовпчик повинен показувати близько 15 градусів вдень, і вночі не нижче +5.

Читайте також: Вирощування редису

Рослину висівають в підготовлені грядки, і після появи перших сходів їх добре проріджують. Щоб отримати суттєвий урожай, рослину необхідно регулярно поливати і підгодовувати. Підгодовують редиску 2-3 рази за період вирощування розведеним коров’яком 1:10, або простими гуматами.

Коли садити редиску навесні

Як садити редьку у відкритий ґрунт на городі

Застосовується два способи посіву: рядковий і врозкид. Рядками сіємо поперек високої грядки скоростиглі сорти. Робимо подовжню канавку глибиною 2-2,5 см, і кидаємо по насінині. Наступний ряд — салат-латук, і так смужками половину грядки. Щоб потім не проріджувати, потрібно насіння в рядок рідко кидати. Витрати часу на проріджування приблизно дорівнюють витратам на розріджену посадку, та й сусідні корінці травмуються при проріджуванні.

Врозкид навесні сіємо на городі, а до осені просто на вільних місцях. Для посіву редиски врозкид плоскорізом зрушуємо залишки з зими мульчу з невеликим шаром ґрунту, і віялом кидаємо насіння. Потім плоскорізом необхідно зарівнювати посадки. Можна зарівняти граблями.

Читайте також: Сорти раннього редису

Ґрунт пухкий, що і потрібно для вирощування редиски. На щільних ґрунтах коренеплодів важкувато, тому без постійного внесення органіки урожай буде мізерний. Якщо у вас важкий ґрунт, і ви звикли до перекопування, то грядку під редиску краще готувати з осені — внести і перемішати перепрілий компост або перегній. Свіжий гній під редис не вносять.

Як садити редиску у відкритий ґрунт

Влітку редис часто йде в стрілки, і щоб цього не допустити, можна подбати про скорочення світлового дня для нього. Для цього заздалегідь готують каркас за розмірами грядки, його можна виконати з дерев’яних рейок. Приблизно о 7 годині вечора каркас встановлюють над редискою і застеляють його щільною тканиною, наприклад, брезентом або толем. О 7 годині ранку таке укриття прибирають. Цей спосіб допоможе виростити щільні і соковиті плоди в літній період. Зберігати редис найкраще в поліетиленових пакетах або піску в прохолодному місці протягом 1-1,5 тижнів.

Відео: Рання редиска, посадка у відкритий ґрунт

У висновку ще раз підкреслимо, що недоцільно встановлювати календарні терміни посіву редису у відкритий ґрунт, краще орієнтуватися на середньодобову температуру. Сподіваємося, що наші позначки за простими правилами агротехніки і рекомендації коли садити редиску навесні у відкритий ґрунт допоможуть вам отримати хороший урожай ранніх коренеплодів. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як виростити ранню редиску: Технології вирощування