Садимо часник на зиму в Україні за посівним календарем — терміни та особливості посадки

Коли садити часник на зиму в 2022 році


Озимий часник, садимо часник на зиму, корисні властивості часнику, кращий урожай часнику, високі врожаї часнику, великі цибулини Озимий часник, садимо часник на зиму, корисні властивості часнику, кращий урожай часнику, високі врожаї часнику, великі цибулини

 

 

Хоча багатьом садити часник на зиму здається ризиковою ідеєю, це заняття має сенс, оскільки озимий часник іноді дає більший урожай ніж звичайний, та й урожай у Вас буде тоді коли ваші конкуренти про нього ще й не думають, також на зиму саджають і цибулю. Якщо Ви пішли на цей крок наша стаття Вам допоможе в цьому.

І так садити озимий часник потрібно десь в 20 числах жовтня, садять його з таким розрахунком щоб цибулина встигла сформувати гарну кореневу систему але ще не встигла утворити листя, цей період триває приблизно в 45 днів, тому Вам самим потрібно буде підібрати дату посадки, виходячи з погоди.

Посадка часнику зубками на зиму

Для цього виду посадки виберіть великі, добре сформовані зубки, які розташовані по зовнішньому краю цибулини. Відокремте їх вже безпосередньо перед самою посадкою, щоб вони не присохли. Для посадки варто вибрати сонячні ділянки вашого городу, бажано перед посадкою удобрити грунт перегноєм або компостом (4-5 кг на 1 м.2)

 

 

Садять часник грядками, якщо Ви садите його вручну краще садити його поперек грядки, для подальшої зручності у догляді за ним. Відстань між рядами — 20-25 см, в рядку — 4-6 см. Глибина ямки для посадки невелика приблизно в 4-6 см. Садіть часник донцем в низ, не застосовуйте силу, потрібно легко всунути його в землю, це сприяє кращому зростанню корінців. Грядки можна замульчувати перегноєм або торфом.

Коли садити часник на зиму

Озимий часник

Розмноження часнику однозубками

Якщо Ви давно займаєтеся посадкою часнику то напевно помічали, що з часом урожай часнику стає менше а самі цибулини більш хворобливі, це відбувається приблизно через 4-5 років після перших посадок зубками, тому рекомендується один раз в 4-5 років садити часник однозубками, цей спосіб посадки нічим не відрізняється від посадки зубками крім безпосередньо самого предмета посадки.

Сорти озимого часнику для посадки під зиму

Сортів озимого часнику величезна безліч, ми ж зупинимося більш детально на найпоширеніших з них.

Ювілейний грибовский часник (ранньостиглий) дуже стійкий до морозів і рекомендується його садити в більш північних областях. Сорт приносить хороші врожаї, так само він має дуже гострий смак.
Башкирський часник (ранньостиглий) має велику цибулину (60-65 гр.) має гострий смак
Дубковський (середньостиглий) має відмінні показники врожайності рекомендується для південних областей Росії, Білорусії і для всіх областей України. Сорт має цибулину середніх розмірів (40-45 гр.) А в самій цибулину 10-12 зубків.

Сподіваємося наша стаття була корисна для Вас і ви вже навесні зможете похвалитися високими врожаями часнику, якщо ж вас цікавить як зберегти ваш урожай озимого часнику, то рекомендуємо почитати статтю Як зберігати часник взимку?

Відео: Коли і як садити часник на зиму для отримання хорошого врожаю

 

Садимо часник на зиму в Україні за посівним календарем - терміни та особливості посадки