Салат з моркви на зиму: кращі покрокові кулінарні рецепти з фото

Рецепти салатів з моркви


Як закрити салат з моркви на зиму: кращі рецепти з фото

 

 

Щоб заповнити в зимовий період відсутній людському організму запас вітамінів і корисних мікроелементів обов’язково підготуйте влітку смачний салат з моркви на зиму. Рецептів приготування такої заготовки існує безліч, її можна подавати як закуску до будь-якого святкового столу або доповнювати салатом звичайну буденну вечерю. Нижче ми пропонуємо вашій увазі найкращі на наш погляд рецепти салату з моркви на зиму, Вам необхідно лише уважно прочитати їх, відібрати ті які сподобалися і заготовити моркву на зиму.

Кращі рецепти приготування — салатів з моркви

Морква з часником на зиму

Для приготування цієї пікантної закуски потрібен наступний набір інгредієнтів:

  • Стигла морквина — 1 кілограм;
  • Часник — 8-9 великих зубчиків;
  • Вода — 0,5 літра;
  • Рослинна олія (соняшникова) — 1 склянка;
  • Цукор-пісок — 6 столових ложок;
  • Столовий оцет 9% -ний — 3 столових ложки;
  • Сіль (не йодована) — 4 столових ложки.

Як приготувати салат з моркви на зиму з часником

1. Для початку візьмемо коренеплоди, гарненько промиємо їх в проточній воді і повністю очистимо.
2. Потім натерти моркву на крупній тертці або тертці, призначеної для приготування закуски по-корейськи.
3. Після, візьмемо зубчики часнику, очистимо їх від лушпиння і подрібнити кожен. Зробити це можна різними способами — порубати за допомогою ножа на обробній дошці, натерти на дрібній тертці або пропустити часник через спеціальний часниковий прес.
4. З’єднуємо обидва підготовлених інгредієнта в одній посуді і гарненько перемішуємо.
5. Окремо добре моєму скляні банки і пастеризуємо кожну з них, відправивши на 10-15 хвилин в духову шафу або потримавши над парою чверть години. Також готуємо кришки, їх ми обов’язково кип’ятимо не менше 15-ти хвилин.
6. У кожну підготовлену баночку до самого верху укладаємо нашу морквяно-часникову суміш, якщо ви любите гостреньке, можна на дно покласти невеликий шматочок або стручок гострого перчика чилі, він зробить закуску пікантною.
7. Далі кип’ятимо воду і заливаємо її вміст кожної баночки. Накриваємо їх кришками і залишаємо постояти хвилин 20.

Кращі рецепти - салатів з моркви

8. Тим часом готуємо маринад для заготовки. Беремо велику каструлю наливаємо в неї воду (0,5 літра) і ставимо на вогонь, даємо закипіти.
9. Потім в вируючу рідину всипаємо, згідно пропорцій рецепта, цукровий пісок, сіль, вливаємо оцет і рослинне масло. Перемішуємо і все знову доводимо до кипіння. Обов’язково даємо покипіти маринаду 1-2 хвилини.
10. Перш ніж приступати до заливання салату маринадом, нам необхідно злити з нього воду, робимо це обережно, через прочинені кришку, притримуючи її рукою. Також для зручності проведення подібної процедури, можна виготовити спеціальну кришку з маленькими отворами і злити рідину за допомогою неї.
11. Готовий гарячий маринад розливаємо по банках до самого верху, можна навіть щоб трохи рідини пролилося через верх, і тим самим вона витіснила зайве повітря з ємкості.
12. Кожну баночку накриваємо кришкою, але не закриваємо її щільно, і відправляємо їх у велику ємкість з киплячою водою для пастеризації.

Читайте також: Як квасити капусту на зиму

13. Пастеризуємо заготовку близько півгодини при температурі 90 градусів, якщо у вас великі банки, час, відповідно, слід збільшити.
14. Після пастеризації кожну ємкість щільно закупорюють кришкою, якщо необхідно використовуємо для цього спеціальну закаточную машинку і обережно перевертаємо все догори дном.
15.Далі прибираємо законсервовану заготовку в тепле місце, де гарненько її вкутуємо і залишаємо так повільно остигати протягом декількох діб.
16. Після того, як баночки повністю охолонуть, прибираємо їх, як і будь-які інші заготовлені салати на зиму, на подальше зберігання в прохолодне, темне і сухе місце, а з приходом зими дістаємо, відкриваємо і насолоджуємося смачною, ароматною домашньою закускою.

Салат з моркви на зиму в банках з помідорами і часником

Для приготування цього варіанту морквяної закуски нам будуть потрібні наступні інгредієнти:

 

 

  • Морква — 2 кілограми;
  • Помідори стиглі — 1 кілограм;
  • Часник — 4-5 зубчиків;
  • Сіль кухонна не йодована — 1 столова ложка;
  • Оцет столовий — 30 мілілітрів;
  • Цукор-пісок — 2 столових ложки;
  • Рослинна олія (соняшникова рафінована) — 6 столових ложок.

Салат з моркви на зиму: рецепт приготування

1. Моркву миємо, очищаємо, обсушуємо і шаткуємо вручну вигляді соломки або натираємо на тертці для приготування салатів по-корейськи.
2. Далі переходимо до помідорів, їх ми промиваємо, обсушуємо і у кожного вирізаємо чорненьке місце, де кріпилася плодоніжка.
3. Потім томати опускаємо по черзі на кілька хвилин в окріп і відразу ж обережно знімаємо з них тонку шкірку.
4. Очищені помідори пропускаємо через м’ясорубку, перетворюючи тим самим в пюре або подрібнюємо їх за допомогою блендера (кухонного комбайна).

Салат з моркви на зиму: рецепт приготування

5. Часник очищаємо від лушпиння і подрібнюємо за допомогою часникового преса або вручну.
6. Для заготівлі відбираємо баночки невеликого обсягу, добре моєму їх в гарячій воді з харчовою содою, а потім обов’язково пастеризуємо кожну над парою або в духовці.
7. Після того як всі підготовчі роботи будуть виконані, переходимо до безпосереднього приготування томатно-морквяних ласощів. Морквяну соломку обсмажуємо на сковороді з додаванням невеликої кількості рослинного масла протягом 10-ти-15-ти хвилин, до тих пір поки вона не придбає апетитний золотистий відтінок, після чого вливаємо в сковороду томатне пюре і додаємо подрібнений часничок. Перемішуємо. Тушкуємо.
8. Також в суміш додаємо цукор і сіль, згідно заявлених в рецепті пропорцій і спеції, вони можуть бути найрізноманітнішими, традиційно використовується — чорний перець горщиком, запашний перець, гвоздика, коріандр. Отриману суміш накриваємо кришкою і тушкуємо, періодично помішуючи на повільному вогні близько 30-ти хвилин.

Читайте також: Салат з рисом помідорами та перцем на зиму

9. На завершення додаємо в суміш оцет.
10. Відразу ж гарячу заготовку розкладаємо по підготовленим скляним банкам і щільно закупорюють їх. Перевертаємо догори дном, вкриває і вкутуємо в щось тепле і залишаємо в такому положення поступово остигати.
11. Коли банки будуть холодними, переносимо їх зберігатися в прохолодне приміщення.

Салат з моркви на зиму швидкий покроковий рецепт з фото

Цей салатик з моркви, яблучок і хрону готується дуже швидко і просто, з ним впорається навіть початківець заготівельник, спробуйте і Вас не розчарує ця оригінальна закуска.

Для приготування нам буде потрібно:

  • Морква — 1 кілограм;
  • Яблука кислих сортів 3-4 штуки;
  • Корінь хрону — 1 штука.

Для маринаду з розрахунку на 1 літр води: 

  • Оцет столовий 9% -ний — 250 мілілітрів;
  • Цукор-пісок — 5 столових ложок; —
  • Не йодована сіль — 4 столових ложки.

Спосіб приготування:

1. Для початку необхідно підготувати всі овочеві і фруктові інгредієнти. Коренеплоди гарненько помиємо і очистимо.
2. Потім на крупній тертці для овочів натрем морквину, а хрін на дрібній.
3. Яблука добре вимиємо, очистимо від шкірки, видалимо у них серцевину і також натерти їх на крупній тертці.
4. Всі подрібнені складові закуски перемішуємо в однй мисці і даємо трохи постояти.
5. Тим часом займемося тарою. Для подібної заготовки краще обирати скляні ємкості невеликого обсягу, щоб холодним зимовим вечором, можна було дістати одну баночку із засіків, відкрити її і відразу ж з’їсти смачний вміст. Банки для заготівлі обов’язково гарненько миємо гарячою водою з содою (питною) або господарським милом, обполіскуємо і пастеризуємо.

Салат з моркви на зиму в банках з помідорами і часником

6. Справжню фруктово-овочеву суміш розкладаємо по банках і щільно утрамбовуємо.
7. Окремо готуємо заливку для нашої заготовки. Для цього беремо велику каструлю, кип’ятимо в ній воду, потім додаємо сіль, цукор і варимо на протязі декількох хвилин поки вони повністю не розчиняться. Далі вливаємо в заливку оцет, даємо всьому разом покипіти хвилин і знімаємо з вогню.
8. Гарячою, навіть киплячою заливкою наповнюємо банки з салатом по самі вінця і відразу ж щільно закупорюємо баночки заздалегідь прокип’яченими бляшаними кришками.
9. Кожну ємкість з закускою обережно перевертаємо догори дном, і, переконавшись, що кришка надійно закрита, вкутуємо в теплу ковдру на кілька діб до повного охолодження. Поки заготівля знаходиться в теплі, з нею станеться процес самопастерізаціі.
10. Далі салатик слід прибрати, як і будь-які салати з помідорів на зиму, на зберігання в холодне місце. Зазвичай такі продукти зберігаються при температурі 18-20 градусів.

Морква квашена на зиму

Щоб приготувати цей варіант домашньої заготовки, будуть потрібні наступні продукти:

  • Морква — 2,5 кілограма;
  • Ріпчаста цибуля — 3-4 цибулини;
  • Сіль — 1,5 столової ложки;
  • Цукор-пісок — 2 столових ложки.

Як приготувати квашену моркву на зиму

1. Моркву миємо, чистимо і натираєм на крупній тертці для овочів. Можна також для цих цілей скористатися кухонним комбайном або теркою для приготування закусок по-корейськи.
2. Ріпчасту цибулю очистимо від лушпиння і нарізаємо досить великими кільцями, товщиною приблизно 5-7 міліметрів.

Морква квашена

3. Обидва овочевих інгредієнта з’єднаємо в одній великій посуді, туди ж додамо цукор, сіль, перемішуємо і залишаємо отриману суміш настоюватися при кімнатній температурі не менше ніж на 6-8 годин. За цей час повинен виділитися сік.
4. Після цього отриманий салат розкладемо по скляних банках, які ми попередньо гарненько вимили гарячою водою з додаванням питної соди і просушили.
5. Кожну банку прикриємо кришкою і ставимо в тепло на 3-4 дні, після чого закуска буде готова до вживання. Зберігати такий салатик слід в холодильнику або дуже холодному погребі.

Салат з моркви на зиму з капустою

Цей варіант салату, в якому обов’язково присутній яскраво-оранжевий, соковитий хрусткий коренеплід, знайомий кожному, і не дивлячись на його простоту і доступність улюблений багатьма. Тому ми вирішили, що подібна закуска-салат повинен бути обов’язково в нашому списку.

Салат з капусти з морквою і овочами

Нам будуть потрібні наступні продукти:

  • Капуста білокачанна — 1,5 кілограма;
  • Перець болгарський — 2 кілограми;
  • Помідори стиглі — 2 кілограми;
  • Морква — 0,5 кілограма;
  • Цибуля ріпчаста — 0,5 кілограма;
  • Цукор-пісок — 1 склянка;
  • Рослинне масло — 0,5 склянки;
  • Оцет — 1 чайна ложка;
  • Петрушка (зелень) — 1 пучок;
  • Чорний перець горошком — 1 чайна ложка;
  • Сіль за смаком.

Спосіб приготування:

1. Почнемо з того, що дуже добре вимиємо всі овочі, за винятком ріпчастої цибулі, та капусти і обсушити їх або витерти насухо.
2. Потім від головки білокачанної капусти відділимо верхні забруднені листочки, разрізаємо її навпіл, обережно виріжемо з кожної половинки частину качана — його використовувати в салаті ми не будемо, а все інше нашаткуємо тоненькою соломкою. Робити це можна за допомогою звичайного гострого ножа або спеціальногошинкування. Другий варіант значно скоротить ваш час на приготування закуски.
3. Очищені морквяні коренеплоди натерти на крупній тертці або наріжемо тоненькою соломкою.
4. Болгарський перець звільнимо від плодоніжки і серцевини з насінням, а також нашаткуємо соломкою.
5. У стиглих помідорів виріжемо ті місця, де до них прикріплювалася плодоніжка, після чого нарізаємо їх обережнимичасточками.

Салат з капусти з морквою і овочами

6. Петрушку порубати досить дрібно.
7. Всі підготовлені овочеві інгредієнти з’єднаємо разом у великій мисці і перемішаємо їх.
8. Після цього додамо в овочеву суміш рослинне масло, цукор і сіль. Ще разок все перемішаємо і дамо настоятися і пустити сік протягом 1-1,5 годин.
9. Не витрачаємо часу даремно, поки наша закусочка настоюється, добре вимиємо баночки і пастеризуємо їх, а також кришки. Це необхідно зробити для того, щоб заготовка змогла довго зберігатися і не зіпсувалася. 10. Далі настоявся овочеву суміш відправляємо на вогонь, обов’язково додаємо в неї перець горошком, оцет і, періодично помішуючи, кип’ятимо все хвилин 15-20.

Гарячу закуску швидко розкладаємо по банках і закриваємо. Потім по вже знайомій нам схемі перевертаємо догори дном, укутуємо і повільно охолоджуємо.

Відео: Як приготувати смачний салат з моркви

На цьому все сподіваємося, що з нашим рецептом салатів з моркви в на зиму Ви впоралися. Залишайтеся з нашим сайтом «Сільське господарство і садівництво» і у Вас усе буде смачно та корисно.

Вдалих Вам заготовок на зиму і до нових зустрічей!

 

Салат з моркви на зиму: кращі покрокові кулінарні рецепти з фото