Кращі сорти ремонтантної малини з описом і фото

Вирощування ремонтантної малини


Сорти ремонтантної малини - вирощування та посадка

 

 

Одним з найпопулярніших плодових чагарників вважається малина. Кожен садівник хоче отримувати великий урожай, а що може бути краще врожаю два рази на рік? Саме таку мрію може здійснити посадка ремонтантної малини. Особливістю всіх подібних сортів є якраз плодоношення два рази на рік. У цій статті ми розглянемо сорти ремонтантної малини, нюанси вирощування, посадки та догляду.

Особливості ремонтантних сортів малини

Ремонтантна малина являє собою збірну назву, що об’єднує кілька видів. Головною особливістю всіх цих сортів є те, що вони здатні плодоносити два рази на рік, причому як на однорічних, так і на дворічних пагонах.

Зовні такий кущ малини виглядає як звичайна малина і нічим від неї не відрізняється. При належному догляді урожай з подібного куща можна збирати два рази за літо. Однак якщо нехтувати основними правилами догляду, то дана властивість може бути втрачена і плодоносити кущ буде як завжди — раз за сезон.

Сорти ремонтантної малини

Якщо догляд недостатній або слабкий, збереження подвійного врожаю можливе, але якість другої хвилі буде значно гірше. Це відбувається тому, що всі сили, а також поживні речовини йдуть на перший урожай, який поспіває в кінці червня. А ось другий урожай вже буде представлений дрібними і сухуватими ягодами, які, до того ж, будуть в значно меншій кількості.

Необхідною умовою догляду за такими сортами вважається своєчасна обрізка, підживлення і полив, оскільки саме до цих процесів, після посадки саджанця, дуже вимоглива ремонтантна малина.

Читайте також: Основи догляду та правильна посадка малини весною

Також врожайність напряму залежить від селекційного сорту. Комбінуючи й експериментуючи з сортами, які Ви висаджуєте на своїй садовій ділянці, а також, не забуваючи основні правила агротехніки для малини, можливе отримання відмінного врожаю, як за смаковими якостями, так і за його обсягом.

При належному догляді дані сорти малини можуть давати врожай з одного малинового куща від 1,7 до 3,7 кг плодів. Найбільш плодоносними вважаються сорти Атлант, Рубінове Намисто, Брянське диво, Євразія, Геракл, Елегантна. А до найменш врожайних сортів ремонтантної малини відносяться Бабине Літо і Діамантова.

Ремонтантна малина восени посадка, догляд, обрізка на зиму, вирощування, опис сорту

На врожайність даної рослини впливають такі показники:

  • число плодоносних пагонів на одному кущі;
  • число ягід на одному пагоні;
  • середня вага плодів;
  • чисельність ягід на одному кущі, які встигли дозріти до настання заморозків восени;
  • погодні умови, які були на момент вегетаційного періоду, а також його тривалість.

Ремонтантна малина восени посадка, догляд, обрізка на зиму, вирощування

Ще однією особливістю такої малини вважається те, що її дуже важко розмножувати традиційними способами. Помірне число пагонів заміщення і нащадків коренів в певній мірі спрощує догляд, але одночасно з цим значно знижує кількість посадкового матеріалу. Але ця проблема цілком вирішувана за допомогою певних агротехнічних прийомів, які дозволяють значно прискорити цей процес.

 

 

Для цього необхідно ранньою весною або восени, на другий або третій рік після висадки дуже обережно видалити у куща його центральну частину (приблизний діаметр близько 10-15 см). Внаслідок цього з залишившихся в ґрунті коренів утворюється близько двох десятків відмінних за якістю нащадків-саджанців.

Також хороші результати можна отримати при розмноженні за допомогою зеленого живця. Але в даній ситуації на зеленому черешку повинна бути частина, яка до цього виростала під землею. Такі живці починають приготовляти на початку літа або в кінці весни.

При розмноженні та посадці ремонтантної малини необхідно враховувати той факт, що утворення нирок на коренях, а також їх пробудження — не одночасно процеси.

Нащадки теж з’являються в різний час. Тому заготівлю живців здійснюють в різні терміни.

Ремонтантна малина отримала свою популярність не тільки завдяки тому, що вона здатна плодоносити два рази за сезон, але і тому, що вона позбавлена ​​тих недоліків, які існують у звичайних сортів малини.

Ремонтантна малина восени посадка, догляд, обрізка на зиму

Переваги ремонтантних сортів малини:

  • характерний однорічний цикл росту надземної частини;
  • плодоносна частина пагона виростає за один рік;
  • урожай формується вже в перший рік після посадки;
  • більш висока стійкість до різних захворювань і шкідників;
  • плоди володіють також високою стійкістю до різних хвороб. На пагоні практично неможливо знайти червивої або гнилої ягоди;
  • відсутня необхідність в хімічній обробці рослини, що дозволяє заощадити не тільки грошові кошти, а й час;
  • у зв’язку з дуже високою стійкістю до хвороб і шкідників, а також відсутністю необхідності проведення дезінфекції, дані сорти дають екологічно чистий урожай;
  • плоди володіють багатьма корисними властивостями і їх можна вживати в їжу як дітям, так і дорослим, що страждають деякими видами хвороб.

У процесі догляду за рослиною, пагони, які вже відплодоносили, необхідно зрізати на рівні ґрунту. Після чого зрізані пагони вивозять з присадибної ділянки і знищують. Це потрібно робити для того, щоб запобігти інфікуванню в майбутньому сусіднім рослинам різними хворобами та шкідниками. Різні хвороботворні мікроорганізми і шкідники можуть зимувати на пагонах.

восени посадка сортів ремонтантної малини, догляд, обрізка на зиму, вирощування, опис сорту

Зимує рослина тільки кореневою частиною, так як її верхню частину на зиму зрізують. Коренева система відрізняється високою морозостійкістю, тому навіть за умови сильних морозів (близько — 20 С) вона не підмерзає. Завдяки такій властивості ремонтантна малина не потребує укривання на зиму.

Подібні особливості виростання малини дозволяють значно економити час навесні, яке при вирощуванні звичайної малини йде на підв’язку до шпалери і пригибанні пагонів.

Збір урожаю здійснюється як наприкінці літа, так і на початку осені. Термін споживання свіжих плодів, вирощених значно збільшується за рахунок особливостей плекання. Свіжі ягоди зберігаються довше. Набагато приємніше їсти свіжі ягоди, ніж перероблені у вигляді варення або джемів.

Для порівняння — свіжі ягоди звичайної малини зберігаються всього близько трьох тижнів, а от плоди ремонтантних сортів — до двох місяців.

Ще однією особливістю ремонтантної малини є те, що плоди дозрівають тоді, коли звичайна малина вже відплодоносила.

Враховуючи все вищесказане, можна сміливо робити висновок, що ремонтантна малина буде більш краща для вирощування в саду. Щоб протягом усього літа ласувати улюбленими ягодами, можна вирощувати як звичайні, так і ремонтантні сорти малини. Від цього ваш сад тільки виграє.

Посадка ремонтантної малини

Посадка ремонтантної малини

Для того щоб ваша ремонтантна малина в процесі росту не перетворилася на звичайну і радувала Вас своїми подвійними врожаями, необхідно дотримуватися агротехнічних правил, що стосуються посадки даної рослини.

Ремонтантна малина вважається дуже вимогливою рослиною до своїх умов посадки. Особливо вона чутлива до таких параметрів місця посадки як освітлення, харчування і тепло. Не останнє місце для нормального розвитку такої малини займає правильно вибране місце майбутнього зростання, а також передпосадкова підготовка ґрунту.

Посадку ремонтантної малини необхідно здійснювати в місці, яке дуже добре і протягом усього дня висвітлюється сонцем, а також де відсутні протяги і грунт за день достатньо прогрівається.

Найбільш підходящим місцем для посадки ремонтантної малини вважається південна сторона саду, поблизу будівель (будинки, сараю або забору). Але там, де тінь не падає на рослину. Завдяки наявності загородження можливе формування певного мікроклімату, який піде тільки на користь плодового кущу.

Терміни посадки ремонтантних сортів малини

По термінах посадки дана малина не відрізняється від звичайних сортів. Посадку саджанців або черешків здійснюють навесні або восени.

У випадку, коли проводиться осіння посадка ремонтантної малини, погода повинна бути теплою, щоб рослина встигла вкоренитися.

На термін висадки саджанців впливає стан їх кореневої системи. Якщо вона відкрита, то такі саджанці потрібно висаджувати восени або ранньою весною до початку вегетації. Якщо у саджанця мається закрита коренева система, то тоді їх висадку можна здійснювати протягом усього періоду вегетації з весни і до пізньої осені.

Подібні терміни обумовлені тим, що коренева система закритого типу швидко формує як потужну кореневу систему, так і надземну частину, роблячи можливим дозрівання врожаю вже через три місяці після посадки.

Глибина і густота посадки малини ремонтантної

Вирощування ремонтантної малини

Висаджувати саджанці ремонтантної малини потрібно в посадкову яму глибиною 30 см і діаметром також 30 см. У той же час можна зустріти інформацію про те, що необхідна глибина ями повинна становити 50 см.

Якщо Ви маєте намір висадити кущі малини рядами, то в цьому випадку густота висадки не повинна бути дуже купчастою — треба дотримуватись віддаль не менше одного метра між саджанцями. У той час, відстань між рядами малини має бути 1,5-2 метра. Це мінімально необхідна відстань, щоб запобігти інфікуванню рослин і забезпечити нормальне їх провітрювання. Перед висадкою, дно ями заповнюють органічними добривами.

Відео: Догляд, посадка та обрізка на зиму сортів ремонтантної малини

На цьому наша стаття «Сорти ремонтантної малини — вирощування та посадка» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді та вирощуванні за вашою малиною. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Кращі сорти ремонтантної малини з описом і фото