Вирощування кропу у теплиці: підготовка, висадка та догляд

Як вирощувати кріп в теплиці для себе і на продаж


Вирощування кропу у теплиці - Кріп в теплиці

Вирощування кропу у теплиці круглий рік

Кріп, вирощений в теплиці, більш соковитий, ніжний. Сіяти цю культуру можна в будь-який час.

На квадратний метр висівають 20 — 25 г насіння. Але щоб отримати одночасні сходи, доцільно замочити насіння у воді на добу (оптимальна температура 15 — 16 ° С).

Глибина закопування насіння — 2 — 3 см, відстань між рядами 30 — 40 см. Поливають рослини спочатку помірно, потім сильніше.

Теплиці регулярно провітрюють. Урожай зелені можна збирати через 35 — 50 днів і отримувати 1 — 1,5 кг з кв. м при вирощуванні самостійної культурою і 0,5 — 0,6 кг з кв. м, якщо висівати як ущільнювач.

Це, звичайно, в тому випадку, якщо кріп росте не як бур’ян. Зокрема, його своєчасно проріджують, залишаючи рослини в ряді через 3 — 4 см.

І ще одна обов’язкова умова: кріп повинен рости на світлі, в тіні хорошого врожаю не дочекатися.

Навіщо садити Кріп в теплиці? Він і так добре росте у відкритому грунті. Вигідніше посадити огірки і помідори. Так вважають багато. Але кріп висівається як ущільнювач основної культури. Його прибирають через двадцять днів після сходів.А якщо відвести цілком частину площі, то посіви повторюють кожні десять днів. Враховуючи скоростиглість, така зелень дуже вигідна. Адже поки помідори чи огірки зроблять один «оборот», кріп — 4-5. А гарний пучок зелені до новорічних свят буде коштувати не мало.

Якщо тепличні помідори не так смачні, то кріп, вирощений в теплиці, більш соковитий і ніжний, ніж грунтовий. Сіяти цю культуру можна в будь-який час. Його можна вирощувати і як самостійну культуру, і як ущільнювач. На квадратний метр висівають у відкритому грунті 2-4 г насіння, в теплиці цю норму потрібно збільшити до 11-12 г!

Читайте також: Вирощування перцю в теплиці 

Рослина це холодостійка і світлолюбна, для нього не потрібно багато тепла, але краще підібрати родючі ділянки. Урожаю зелені буде більше, якщо перед перекопкой на квадратний метр внести 4-6 кг перегною і мінеральні добрива: 30 г суперфосфату, 10-12 г калійної солі, 30 г аміачної селітри.

Щоб отримати урожай кропу в теплиці якомога раніше, насіння на три доби замочують в проточній воді або регулярно міняють воду по 3-4 рази на день. Так з насіння вимиваються ефірні масла, що затримують проростання. Найшвидші сходи отримують при замочуванні насіння на 6-8 днів.

Пророщування припиняють, коли «наклюнулись» близько 10% насіння. Глибина загортання насіння 2-3 см. Міжряддя краще робити шириною 20-30 см. Якщо вирощувати кріп в теплиці самостійної культурою, то, провівши кілька зрізань за 35-50 днів, можна з кожного квадратного метра зібрати 1-1,5 кг зелені! Якщо кріп використовувати як ущільнювач помідорів, то всього 0,5-0,6 кг.

Таку врожайність можна отримати, якщо він вирощується не як бур’ян. Тобто, поливають регулярно, проріджують, залишаючи рослини на відстані 3-4 см. Дуже важлива умова: кріп повинен рости на світлі, так як в тіні хорошого врожаю не дочекатися; тому в якості ущільнювача його тримають не більше двадцяти днів — з цього моменту розсада помідорів починає затінювати кріп.

Вирощування кропу в теплиці — Відео

Також радимо переглянути рубрику теплиці, в якій Ви знайдете чимало корисної інформації про теплиці та вирощування в них.