Як садити часник навесні?

Посадка ярого часнику. Особливості його саджання на весні


Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику

Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику

Яровий часник дуже популярний — особливо у господинь, які воліють робити заготовки на зиму своїми силами. Він виходить без зубків, однією цибулиною. Чистити його одне задоволення, а коли його треба багато, наприклад, на аджику, відразу усвідомлюєш, наскільки простіше і легше мати справу з ярим часником.

Часник навесні посадити можна — і зробити це вам допоможуть наші прості рекомендації!

Час посадки часнику

Садити часник навесні необхідно якомога раніше. Як тільки з’являється можливість вийти на грядку-приступаємо до посадки часнику. До цього часів його озимий побратим вже давно готовий до активного росту і розвитку — а ярому часнику доведеться нарощувати згаяний час. Чим вологіше земля в момент посадки часнику тим краще.

Місце посадки навесні

Вибираємо місце на підвищенні, сонячне, захищене від холодних вітрів.
Попередники можуть бути будь-які, але не варто висаджувати часник після томатів, картоплі, цибулі. Всі накопичені за попередній сезон шкідники і збудники захворювань можуть пошкодити часнику в поточному сезоні.Підготовка ґрунту до посадки

Ґрунт потрібно підготувати заздалегідь, з осені. Під перекопування вносимо перегній і деревну золу. На кожен квадратний метр ділянки під часник — приблизно відро перегною і літрову банку золи.
Якщо грядка не готова з осені — перекопують навесні.

Як садити часник навесні?

Посадка часнику навесні

Посадковий матеріал повинен бути здоровим -це найголовніша і найскладніше умова — дуже часто в період зберігання зубки пошкоджуються. Для дезінфекції протягом 12 годин зберігаємо зубки в слабкому розчині марганцівки.

Читайте також: Посадка після зими

  • Висаджуємо часник з інтервалом 7-8 см в рядочки. Ширина міжрядь — 20-25 см. Глибина посадки — 5-7 см.
    Після посадки поверхню рекомендуємо замульчувати.
  • Сходи з’являються приблизно через 2 тижні. Після появи перших росточків ґрунті у міжряддях рихлимо, знищуємо бур’яни.
  • У спекотну погоду часник врятує все та ж мульча, без її застосування при нестачі вологи урожай часнику буде під великим питанням.
  • У сире літо навпаки, виникає небезпека появи різних грибкових захворювань. Для профілактики хімікатами не обробляється, а посипаємо поверхню ґрунту деревною золою.
Рекомендуємо переглянути відео: Посадка ярового часнику на весні

На цьому все, наша стаття «Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!