Утеплення лоджії на зиму своїми руками — чим краще утеплити лоджію

Як утеплити лоджію або балкон своїми руками зсередини та ззовні


Утеплення лоджії мінватою, пінопластом своїми руками

 

 

Як самостійно утеплити лоджію зсередини

Щоб перетворити лоджію в повноцінну кімнату в першу чергу необхідно зробити її теплою. Не секрет, що існує безліч варіантів утеплення лоджії з використанням самих різних матеріалів і технологій. Деякі господарі воліють наймати для проведення робіт з оздоблення та утеплення фахівців. Інші, навпаки, вважають за краще упорядковувати приміщення самостійно.

У будь-якому разі не буде зайвим дізнатися, як утеплити лоджію або балкон, які матеріали підібрати для цих цілей і ознайомитися з інструкціями по влаштуванню теплоізоляції. Наочно Ви зможете переглянути відео про процес утеплення лоджії, що представлені в нашій статті.

Підготовчі роботи для утеплення лоджії

Де б не знаходилася Ваша лоджія, в панельному будинку, хрущовці або новобудові, її утеплення повинно мати певний набір попередніх заходів. По-перше, ваша лоджія повинна бути застекленна. Аби влаштувати додаткову кімнату в квартирі, застеклення лоджії повинно бути теплим, складатися з пластикових профілів з двох-тришаровим склом.

По-друге, для влаштування якісного застеклення потрібно міцний і грунтовний парапет. Якщо огорожа починає руйнуватися, то лоджії необхідний ремонт, який буде мати на увазі відновлення його цілісності. Якщо парапет металевий, найкраще викласти перед ним перегородку з піноблоків або цегли.

На замітку! Найчастіше для створення надійного парапету при утепленні лоджій і балконів застосовують піноблоки. На відміну від цегли, вони мають легку вагу і дозволяють максимально знизити навантаження на плиту перекриття.

Перегородка з піноблоків фото

Перегородка з піноблоків фото

Третя складова успіху — це хороша гідроізоляція лоджій і балконів. Важливо, щоб в приміщення не потрапляли опади через щілини в склінні, і не надходила волога від сусідів через верхню балконну плиту. Щоб утеплювач в наслідок не розмокав і зберігав свої якості як можна довше, необхідна ретельна герметизація лоджії.

Таким чином, перед тим, як зайнятися обробкою і утепленням лоджії в квартирі потрібно врахувати всі ці нюанси і виконати відповідні роботи.

Матеріали для утеплення лоджії своїми руками

Перш ніж розглянути матеріали, що застосовуються для теплоізоляції, поговоримо про існуючі способи утеплення. Лоджію можна утеплити як зсередини, так і зовні. Для внутрішнього утеплення необхідно обшити її поверхні — стіни, стелю та підлогу теплоізоляцією, а зверху обробити і декорувати. Утеплення зовні припускає обшивку зовнішньої стіни лоджії, її герметизацію та оздоблення. У даній статті ми розповімо про матеріали і способи теплоізоляції лоджій зсередини.

На замітку! Зовнішнє утеплення складно зробити самостійно, якщо квартира розташована вище першого поверху. Тут потрібно професійна участь робітників-висотників. Внутрішню Ви цілком можете здійснити самі.

Утеплення зсередини лоджія фото

Утеплення зсередини — лоджія фото

Отже, як утеплити лоджію зсередини? Звичайно, потрібно вибрати відповідний матеріал. Утеплюють приміщення звичайно пінополістиролом, Піноплексом, Техноплексом, мінеральною ватою або пінополіуретаном. Кожен з цих матеріалів можна застосовувати для будь-яких поверхонь — стін, стелі або підлоги. Як правило, по периметру утеплюваної поверхні робиться обрешітка, створюється шар утеплювача і монтується облицювання.

Порада! Обробку лоджії поверх обрешітки здійснюють самими різними матеріалами — гіпсокартоном, пластиковими або сендвіч панелями, вагонкою та іншими. Однак перш ніж обробляти приміщення не забудьте провести всі роботи по освітленню лоджії, щоб приховати проводку під шаром облицювання.

 

 

Серед варіантів як утеплити підлогу на лоджії присутній також — теплоізоляція за допомогою керамзиту або системи електричного підігріву, так званої «теплої підлоги».

Укладання «теплої підлоги» при утепленні лоджій своїми руками фото

Укладання «теплої підлоги» при утепленні лоджій своїми руками фото

Пінополістирол або, як його називають у народі, пінопласт — це найбільш економічний утеплювач. Він відрізняється легкістю і невисокою вартістю. Пінопластові плити випускають у різних формах. Вони можуть бути різними за площею і товщиною. Для утеплення лоджії пінопластом слід вибирати дрібногранульований щільний матеріал, який легко піддається шліфовці і вирівнюванню. А також необхідно звернути увагу, щоб пінопласт був негорючим.

Приклад застосування пінопласту при утепленні лоджій в панельному будинку фото

Приклад застосування пінопласту при утепленні лоджій в панельному будинку фото

Ще один вид теплоізоляції — це пеноплекс, а також його аналог техноплекс. Обидва ці матеріали вироблені на основі екструдованого пінополістиролу, який має щільну структуру з цілком закритих осередків. Як правило, плити Техноплекс і пеноплекса мають помаранчевий колір.

Використання пенопелкса для утеплення лоджії фото

Використання пенопелкса для утеплення лоджії фото

Цей матеріал був спеціально розроблений для застосування в цілях утеплення приміщень. Він стійкий до впливу вологи і може прослужити до 40 років. За ціною він дещо дорожче, ніж пінопласт. Наочно продемонструє процес утеплення лоджії Піноплекс відео:

Внутрішнє та зовнішнє утеплення лоджії та балкону

Також можна утеплити лоджію скловатою, мінеральною або кам’яною ватою. Це негорючий матеріал, з прекрасними тепло — і звукозахисними властивостями. Однак слід берегти його від вологи — при намоканні корисні якості цього утеплювача різко погіршуються, він стає важким і додає навантаження на всю конструкцію приміщення. Тому при монтажі мінеральної вати слід організувати її всебічну пароізоляцію.

Кам'яна вата на підлозі лоджії

Кам’яна вата на підлозі лоджії

На замітку! Для пристрою пароізолюючого шару при виробництві робіт з гідроізоляції лоджії використовують пенофол. Це фольгований матеріал, який приклеюється на поверхню і захищає її від проникнення вологи. Він має й інші назви — ізолон або фольгоізолон. Допоможе ознайомитися з використанням пенофола при утепленні балконів і лоджії відео:

Пенофол для утеплення балкону та лоджії

Наступний утеплюючий матеріал — це пінополіуретан (ППУ). Він кардинально відрізняється від інших, тому що спочатку являє собою рідину, яку розпилюють за допомогою спеціалізованого апарату під великим тиском. Після затвердіння вона утворює монолітний безшовний шар, відмінно закріплюючись на будь-якій чистій сухій поверхні.

Стіни, покриті пінополіуретаном

Стіни, покриті пінополіуретаном

ППУ має найнижчу теплопровідність з усіх перерахованих вище матеріалів, досить невеликого шару ППУ, щоб приміщення стало теплим. Однак утеплення своїми руками лоджії з використанням пінополіуретану не можливе без відповідного обладнання. Для цього доведеться найняти спеціалізовану бригаду. Більш наочно продемонструє, як застосовують пінополіуретан і як утеплити лоджію відео:

Як утеплити лоджію за допомогою пінопласту

Розглянемо докладно технологію утеплення лоджії з використанням пінопласту.

  • Готуємо інструмент, закриваємо всі двері і вікна захисною плівкою, щоб не пошкодити і не забруднити їх, і щоб уникнути попадання пилу у віконні механізми.
  • Готуємо поверхні. Для цього зрізаємо неконструктивні виступи і стару монтажну піну, що заважають утепленню . Очищаємо стіни і стелю від пилу, павутини. Знімаємо стару фарбу і шпаклівку дощенту.
  • Обробляємо основу гідроізолюючою ґрунтовкою глибокого проникнення, ретельно втираючи її в поверхню.
  • Для організації доступу повітря до утеплювача в бетонному парапеті пробурюються наскрізні отвори під нахилом. При наявності парапету з газобетону або цегли дану операцію не виготовляємо.

Порада! Для утеплення лоджій і балконів найкраще застосовувати пінопласт фасадних марок. Щільність такого матеріалу повинна становити не менше 15,1 кг. на 1 м. куб. Виключено застосування пакувального матеріалу, що має великі гранули і легко розламується в руках.

Читайте також: Утеплення будинку на зиму

Починаємо з утеплення стелі на лоджії. Попередньо плиту приміряємо. При наявності рельєфних виступів і труб, що заважають установці, робимо виїмки в плитах утеплювача ножівкою з дрібним зубом або гострим ножем, попередньо помітив їх маркером. Далі наклеюємо пінопласт за допомогою клею на основі цементу і додатково закріплюємо плити дюбелями з розпірками в декількох місцях (5-6 штук на 1 м.кв.).

На замітку! Дюбель забивається до кінця тільки повного затвердіння клею. Це робиться для того, щоб не продавити утеплювач. Спочатку дюбеля лише злегка утримують плити пінопласту.

Плити повинні прилягати одне до одного максимально щільно. Монтувати їх потрібно не допускаючи збігу поздовжніх швів. Зазори, що утворилися найкраще усувати клеєм для пінопласту.

  • Потім наклеюємо утеплювач на стіни, починаючи з зовнішньої, найхолоднішої. При цьому важливо контролювати всі площини рівнем. При виявленні нерівностей під утеплювач потрібно вставити підкладки.
  • Для утеплення підлоги нарізаємо листи підходящого розміру, кріпимо їх також за допомогою дюбелів. Зверху кладемо металеву сітку і виконуємо суху цементну стяжку, яка дозволить організувати будь-яке покриття.
  • Виконуємо облицювання і оздоблення поверхонь.

Відео: Як утеплити лоджії своїми руками

Як утеплити лоджію мінеральною ватою

Ще один популярний матеріал, застосовуваний для утеплення — мінеральна вата. Технологія її застосування наступна.

  1. Готуємо всі поверхні лоджії аналогічним способом, як це робиться при утепленні пінопластом.
  2. Далі на всі поверхні монтуємо дерев’яну обрешітку за допомогою саморізів, щоб надалі розмістити в її осередках мінераловатні плити.
  3. Нарізаємо утеплювач до необхідних розмірів гострим ножем, для зручності притискаючи його зверху широкою дошкою. Вставляємо мінеральну вату в осередки обрешітки. Вона повинна закріплюватися там за рахунок пружних властивостей. Важливо, щоб при цьому між сусідніми пластами утеплювача не залишалося зазорів.
  4. Після установки останньої мінераловатної плити до решетування будівельним степлером кріпиться шар гідроізоляції, а потім проводиться обробка поверхні.

Читайте також: Утеплення вікон на зиму своїми руками

Допоможе більш детально ознайомитися з технологією застосування мінеральної вати для проведення робіт з утеплення лоджії своїми руками відео:

Утеплення стін скловатою

 

Утеплення лоджії на зиму своїми руками - чим краще утеплити лоджію