Зберігання насіння

Як зберігати насіння


Зберігання насіння, як зберігати насіння правильно

Зберігання насіння є дуже давнім заняттям. Раніше садівники вважали, що насіння рослин просто безцінне. Головна причина в зборі та зберіганні насіння в тому, щоб зберегти рослину і виростити нову на наступний рік. Сьогодні цим заняттям стали захоплюватися все більше людей, оскільки багато хто хоче вживати продукцію власного виробництва.

Термін зберігання насіння

Для зберігання обирають тільки найкращі рослини, бажано, щоб вони були стійкі до хвороб і володіли приємним ароматом і відмінною продуктивністю. Розберемо терміни зберігання залежно від культури рослини:
— Помідори, капуста, буряк, редис, ріпа — 4 роки
— Кабачок, огірки — 5 років
— Салат, морква, перець болгарський, баклажани — 3 роки
— Кукурудза, горох, боби, квасоля — 5 років
— Кріп, ревінь, петрушка — 2 роки.

Температура зберігання насіння

Найкращою температурою вважається помірна, приблизно 14 градусів, без перепадів, з вологістю повітря не більше 50%, з неповним надходженням повітря. Насіння не рекомендується прибирати в зимовий сезон в холодне житло. Так як при довгому часі зберігання у вогкості і холоді насіння при температурах з мінусом просто загине. Якщо ж насіння сухе, то можна провести його заморозку при температурі мінус 15 градусів, воно відмінно збереже життєздатність. Однак його зберігання в такому вигляді все ж небажано, так як насіння може впасти в стан глибокого спокою і під час пророщування може не зійти. Необхідно попередньо розбудити його, наприклад, прогріванням.

Вдома не слід зберігати насіння на кухні, так як в ній сильні перепади вологості. У дверцятах холодильника йому теж не місце, при відкриванні вони отримуватимуть приплив теплого повітря, і на ньому буде утворюватися волога. Найкраще для зберігання підходять житлові кімнати. При правильній роботі опалення, повітря в кімнаті буде сухим і насіння зможе прекрасно висохнути. Головне не допускати опущення вологості, інакше насіння швидко постаріє і втрате схожість.Фахівці радять прибирати насіння в нижню полицю шафи для білизни, або ж в письмовий стіл. Паперові пакетики, в яких зберігається насіння, потрібно упакувати в поліетилен або фольгу, тим самим обмежуючи надходження повітря і запобігаючи висиханню. Важливо пам’ятати, що перед планованим посівом насіння обов’язково підготовляються. Його прибирають в пакетики з поліетилену і занурюють в гарячу воду на деякий час, але не менше як на 25 хвилин. Якщо насіння зберігалося в холодильнику, то його дістають з нього за місяць до здійснення посіву і залишають при температурі від 25 до 35 градусів.

Зберігання насіння квітів

Зберігання насіння квітів

На кожному пакетику з насінням потрібно написати назву сорту і рік, в якому вони були упаковані, це дозволить значно полегшити свою працю на наступний рік. Головні поради щодо зберігання:

  • насіння календули відмінно збираються відразу в пакетик з паперу;
  • насіння льону можна легко зібрати в ємкість;
  • насіння агератума збирають за три рази;
  • перед зберіганням важливо переконатися, що насіння дійсно сухе, в іншому випадку воно може згнити або покритися пліснявою при зберіганні;
  • насіння потрібно покласти в мало освітлюване, прохолодне й сухе місце;
  • ідеальним часом для посадки вважається наступний рік, бажано не зберігати насіння довше цього терміну.

У загальному цілому правила зберігання для всього насіння квітів одне й те ж. Найголовніше, щоб були створені умови, що не дають їм можливості відволожитися. Тут допоможуть скляні або жерстяні контейнери. Можна самостійно виконати мішечки з тканини. Виключіть спекотні температурні умови. Всі знають, що в сухому насінні відбуваються процеси обміну речовин, і воно починає дихати. Швидкість їх залежить від самого Як зберігати насіннязберігання. Оскільки тривалість життя насіння різна для кожного сорту рослин. Якщо насіння будуть зберігатися довго, то у них зменшитися виживаність одержуваних у результаті рослин.

Доведений факт, що набагато більше утримує схожість те насіння, яке зріло і збиралося в суху погоду. А прибирати на зберігання необхідно тільки добре просушене насіння. Величезне значення також має вологість повітря, і температурний режим в сухому і прохолодному приміщенні, яке повинно становити не більше 10 градусів. Крім того, якщо прибрати насіння в нижню полицю холодильника при його температурі +5 градусів, і вологості 40% схожість насіння буде збережена на більш тривалий час. Потрібно в обов’язковому порядку постійно стежити за вологістю і оглядати насіння. Якщо потрібно, то насіння можна досушувати.

Зберігання насіння може перетворитися на справжнє захоплення, яке дозволить з користю проводити час. Також можна багато чого довідатися з відповідної літератури.

Сподіваємося наша стаття «Зберігання насіння, як зберігати насіння правильно» була корисна Вам. Залишайтеся з нашим сайтом, у нас ще багато цікавого!

Читайте також: