Абрикос Вікінг: характеристика та опис сорту з фото та відгуками

Вирощування абрикосу сорту Вікінг у себе в саду


Абрикос Вікінг: опис, фото, посадка і догляд

 

Абрикос Вікінг: характеристика та опис сорту з фото та відгуками

 

Абрикос Вікінг цілком виправдовує своє ім’я, оскільки дерево низькоросле, але досить розлоге. Володіє потужною кроною. Цвітіння припадає на весняні місяці. Плоди абрикосу Вікінг з ніжним смаком, соковиті, з високою харчовою цінністю. Крім цього, для них характерні великі розміри, красиве яскраво-жовте забарвлення.

Історія селекції виведення абрикосу сорту Вікінг

Плоди абрикосe Вікінг трохи крупніші від інших видів. Абрикос звичайний — плодове дерево з роду Слива, сімейства Рожеві. Точне походження цього листопадного дерева до цих пір не встановлено. Багато хто схиляється до версії на користь долини Тянь-Шань в Китаї. Однак французький біолог де Пердерле в XVIII столітті зазначав у своїх працях, що ймовірною батьківщиною абрикоса можна вважати Вірменію, оскільки саме звідти плоди вперше були завезені до Греції, а далі потрапили в Італію і поширилися по Європі. Довгий час його називали «вірменським яблуком».

У дикому вигляді дерево абрикоса збереглося лише на заході Кавказу, Тянь-Шані і в Гімалаях. На даний момент його активно вирощують в країнах з помірним кліматом. В Україні абрикос поширений на Кавказі і в південних регіонах.

Абрикос Вікінг: опис сорту, фото, відгуки

Селекційна робота по абрикосу була розпочата ще Мічуріним в XIX столітті. Далі роботу продовжили вчені Воронезької області. Вони працювали в декількох напрямках: сіяли насіння від випадкових плодів і мічурінських сортів, а отримані екземпляри схрещували з європейськими і середньоазіатськими видами. Так було отримано багато відомих різновидів.

Що стосується абрикосу сорту Вікінг, то це результат плідної роботи співробітників генетики та селекції плодових рослин імені Мічуріна. Шляхом багаторічних дослідів був отриманий новий повноцінний сорт з сильним імунітетом і високим ступенем морозостійкості.

Важливо! В кісточках абрикосу міститься до 60% масел, також входить олеїнова і лінолева кислоти. За своїм складом масло нагадує персикове, використовується в медицині і косметології.

Опис сорту абрикосу Вікінг

Вікінг досягає заввишки до 5 м, крона досить розлога округлої форми. Листові пластини зеленого кольору, подовжені із загостреним кінцем, близько 5-6 см. Кора дерева бурого кольору з поздовжнім розтріскуванням. Молоді пагони червонуватого відтінку з дрібними чечевичками.

Цвітіння абрикосу Вікінг починається раніше, ніж з’являється листя. Цвітіння припадає на квітень. Після цього дозрівають плоди насиченого жовтого кольору, досить великі, м’ясисті і соковиті з приємним смаком і запахом. Квітки поодинокі на коротких квітконіжках, близько 25 мм в діаметрі. Пелюстки біло-рожеві з прожилками.

Опис сорту абрикоса Вікінг - фото.

Характеристика абрикосу сорту Вікінг

Абрикос Вікінг був створений для вирощування в центральних областях України. Тому його основні властивості і характеристики відрізняються від інших сортів. Його часто садять на невеликих ділянках.

Посухостійкість

Сорт абрикосу Вікінг володіє високою жаро- і посухостійкістю. У цьому плані він невибагливий і обходиться без регулярного поливу посушливим літом. Однак важливо пам’ятати, що для повноцінного цвітіння, плодоношення, гарного врожаю потрібний своєчасний полив. Щоб зберегти вологу, необхідна процедура мульчування.

Морозостійкість абрикоса сорту Вікінг

Серед важливих переваг Вікінга його морозостійкість. Дерево легко переносить низькі температури до -35 ° C. Однак це не означає, що культура не потребує захисту від морозів спеціальними укривними матеріалами. Крім цього, різкі коливання температури абрикос переносить погано.

Запилювачі абрикоса Вікінг

Цей сорт абрикоса відноситься до розряду самозапильних плодових культур. Це означає, що для гарного плодоносіння їм не потрібні в якості сусідів запилювачі. Незважаючи на це, для високого ступеня врожайності досвідчені садівники воліють підстрахуватися, висаджуючи на своїй ділянці рослини-донори. До них висувають

Особливі вимоги:

 

 

Запилювачі абрикоса Вікінг - фото.

 • відповідність термінів дозрівання і цвітіння;
 • високі показники запилення;
 • приналежність до тих рослин, які здатні до вирощування в певних грунтових і кліматичних умовах.

При таких умовах дерево в майбутньому покаже високу врожайність.

Період цвітіння і терміни дозрівання абрикосу сорту Вікінг

Квітки абрикосу білого або ніжно-рожевого відтінку. Цвітіння і період дозрівання залежить від тих кліматичних умов, в яких росте дерево. Але якщо брати показники по середній смузі України, то цвітіння припадає на кінець квітня — початок травня. При цьому суцвіття з’являються на дереві набагато раніше, ніж зелена маса. У цей період абрикос виливає ніжний аромат. Цвітіння завершується через 10 днів, починається період плодоношення. Плоди формуються, а після цього набирають масу. Час збору врожаю припадає на серпень.

Порада! Абрикоси сорту Вікінг схильні до передчасного осипання під впливом несприятливих чинників. Садівникам потрібно не упустити момент, своєчасно зняти плоди з дерева.

Урожайність та плодоношення абрикосу

З огляду на кліматичні, погодні умови, грамотний догляд за деревом сорту Вікінг можна очікувати хороший урожай. У великих масштабах з 1 га посадки збирають до 13 т плодів. Однак новачкам в садівництві слід розуміти, що перше плодоношення станеться не раніше, ніж через 4 роки після висадки саджанця.

Область застосування плодів абрикосу

Область застосування плодів абрикосу сорту вікінг

Плід абрикосу Вікінг багатий вітамінами і мінералами, вважається дієтичним продуктом, оскільки його калорійність невисока. З плодів роблять домашні заготовки: варення, джеми, компоти, лікери та вина. Крім цього, абрикос хороший на смак як для начинки в пирогах і варениках. Плоди активно піддаються сушці — в такому вигляді продукт не втрачає своєї цінності. З ядер, розташованих усередині кісточки, роблять марципан.

Стійкість до хвороб і шкідників

Сорт Вікінг відрізняється хорошим імунітетом і дуже стійкий до хвороб і шкідників. Але це за умови, що за деревом здійснюється грамотний догляд, а при посадці були дотримані основні правила. Запобігти появі хвороб і атаку шкідників можна при проведенні профілактичних заходів.

Переваги й недоліки вирощування абрикосу сорту Вікінг

Вікінг давно завоював популярність у багатьох садівників, завдяки ряду позитивних якостей цього сорту:

 • морозостійкість, посухостійкість;
 • висока врожайність;
 • великі плоди;
 • самозапилювання;
 • хороші смакові і товарні якості;
 • раннє плодоношення.

З абрикосу готують смачні пироги, але частіше з нього роблять варення і компоти. Як і будь-яка інша культура, сорт Вікінг має ряд недоліків. Серед них відзначено осипання плодів при перезріванні, регулярна обрізка, оскільки крона велика і густа. Крім цього, дерево вимогливе до висвітлення.

Особливості посадки абрикосу у відкритий ґрунт

Особливості посадки абрикосу вікінг

До процедури посадки потрібно підходити уважно, оскільки від неї багато в чому залежить подальша врожайність, стійкість до хвороб і шкідників. Тому необхідно дотримати ряд правил, якими користуються садівники.

Рекомендовані терміни для висадки абрикосу у відкритий ґрунт

Вікінг відноситься до тих плодових дерев, саджанці яких не потрібно висаджувати по осені. Культура теплолюбна, і адаптуватися в холодній обстановці їй буде складно. Кращий період для посадки — друга половина квітня. У цей час можна не побоюватися нічних заморозків, і ґрунт вже досить прогрітий. На півдні України посадку можна робити набагато раніше.

Вибір відповідного місця для посадки абрикосу

Вікінг вимагає багато світла і погано переносить протяги. Тому потрібна ділянка на невеликій височині з заляганням грунтових вод не менше ніж на 2,5 м. В іншому випадку коренева система може постраждати від надмірної вологи.

Вікінг потребує суглинну землю, чорнозем. Вкрай погано реагує на кислий ґрунт, тому перед посадкою ґрунт потрібно піддавати вапнування.

Які культури можна і не можна садити поруч з абрикосом

У плані сусідства абрикос досить примхлива культура. Він не потерпить поруч з собою яблуню, грушу. Вважається, що абрикос буде змагатися з кісточковими культурами за вологу і поживні компоненти. На яблуню і грушу можуть негативно вплинути токсичні речовини, які виділяють коріння абрикоса.

На дерево негативно впливатимуть хвойні культури, чорна смородина, волоський горіх. З усіх плодово-ягідних рослин абрикос здатний мирно існувати з малиною і сливою, зрозуміло, при належному догляді.

Які культури можна і не можна садити поруч з абрикосом

Вибір і підготовка посадкового матеріалу

При виборі саджанця Вікінг потрібно звернути увагу на його якість. Це цілком можливо визначити візуально:

 • кора без слідів пошкоджень;
 • колір стовбура і пагонів рівномірний, без плям;
 • пагони цілі, з бруньками;
 • підставу штамба біля коріння не менше 10 мм;
 • розвинена коренева система без ознак гниття і сухих ділянок.

Наявність щеплення у кореневої шийки вкаже на сортовий саджанець. Коренева шийка саджанця абрикоса повинна на 4 см виступати з ґрунту.

Особливої підготовки саджанця не потрібно. Бажано посадити його відразу після покупки. До висадки на кілька годин потрібно опустити коріння в розчин стимулятора коренеутворення.

Алгоритм посадки абрикосу Вікінг в саду

Алгоритм посадки абрикоса Вікінг простий і виглядає наступним чином:

 • Викопати яму необхідного розміру.
 • Ґрунт з неї змішати з перегноєм і додати деревної золи і суперфосфату.
 • На дно покласти дренаж.
 • Далі шар поживної суміші.
 • В середину вбити дерев’яний кілок, який послужить опорою саджанця.
 • В яму поставити саджанець, і акуратно розправити коріння.

Алгоритм посадки абрикосу сорту вікінг.

 • Засипати ґрунтом, при цьому залишивши 3-4 см кореневої шийки на поверхні.
 • Ґрунт ущільнити, потім мульчувати.
 • Підв’язати саджанець до кілка.

Далі можна зробити зручну канаву для поливу молодого дерева.

Подальший догляд за культурою

Перші роки саджанець Вікінга потребує пильної уваги і належного догляду. Садівник повинен забезпечити молодий абрикос поливом, особливо перший рік, своєчасним обрізанням для формування правильної крони, внесенням добрив. Важливо забезпечити культуру надійним захистом від морозу при настанні холодів.

Увага! Сорт Вікінг можна піддавати зберіганню. Він може зберегти товарний вигляд 1-1,5 місяця при виконанні певних умов: правильна тара, температура і вологість.

Хвороби і шкідники які вражають абрикос 

Незважаючи на хорошу стійкість сорту Вікінг до хвороб і паразитів, слід знати потенційних ворогів абрикоса. З шкідників йому можуть докучати:

 • тля;
 • листовертка;
 • плодожерка.

Моніліоз абрикоса добре піддається лікуванню спеціальними препаратами.

Хвороби і шкідники абрикосу вікінг

Навряд чи знайдуться ті, хто не любить поласувати соковитими, солодкими і ароматними абрикосами.  У нашій статті ми детальніше обговоримо найпоширеніші хвороби дерева і способи запобігання їх появи.

З хвороб абрикос схильний плямистістю листя, плодовою гилю, бактеріального раку. З захворюваннями і паразитами можна боротися за допомогою спеціальних препаратів.

Висновок

Абрикос Вікінг є відносно новим сортом плодового дерева, але швидко заслужив популярність. Рекомендований для вирощування в середній смузі України, оскільки стійкий до заморозків і посухи. Вікінг володіє хорошим імунітетом, що дозволяє рослині витримувати атаки паразитів і чинити опір хворобам.

Відео: Короткий опис абрикосу сорту Вікінг

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад і город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Абрикос Вікінг: характеристика та опис сорту з фото та відгуками