Буряк кормовий — вирощування та догляд

Технологія вирощування буряка кормового


Буряк кормовий - тонкощі вирощування та вірний догляд

 

Буряк кормовий - вирощування та догляд

 

Буряк кормовий — тонкощі вирощування та вірний догляд

Буряк кормовий — незамінний продукт на фермерських господарствах та у дворах, де тримають худобу. Його використовують як соковитий корм для свиней, кролів, рогатої худоби.
Буряк є відмінним засобом підвищення молочних надоїв у кіз, корів, при цьому не завдає жодної шкоди здоров’ю. Взимку коренеплоди буряка практично повністю заповнюють потреби тварин у вітамінах та мікроелементах, коли їх раціон складається в основному з сухих і консервованих кормів. Влітку в їжу йде і бадилля, і коренеплоди.

Буряк кормовий — особливості культури

Буряк кормовий особливості культуриБуряк кормовий цінується наявністю великої кількості мінеральних і пектинових речовин, легкозасвоюваних вуглеводів і вітамінів. Навіть у листі міститься більше протеїнів, ніж у злаках — 15-16%. Ця рослина — дворічник: у перший рік вона утворює великий коренеплід з шапкою пишних зелених листків, а в другій — дає високе цвітіння з насінням. В цілому, агротехніка цієї культури схожа з вирощуванням цукрових буряків.

Коренеплоди відрізняються великою різноманітністю забарвлень і форм, а також ступенем заглиблення в ґрунті. Традиційно переважають сорти з червоним, білим, жовтим і помаранчевим забарвленням плоду.

кормовий бурякЗа формою розрізняють сорти з мішковидним, циліндровим і конусовидним подовженим коренем, причому останні займають перше місце за цукристості. Крім того, сорти з неглибоким зануренням в ґрунт, коли половина або більша частина коренеплоду знаходяться на поверхні, є більш засухостійкими. Найбільш популярні сорти -Центаур Полі, Еккендорфська жовта, Оберндорфска червона.

Готуємо ґрунт для вирощування кормового буряку

Готуємо ґрунт для вирощування кормового бурякуВирощування кормових буряків на глинистих, заболочених і піщаних ґрунтах не принесе очікуваних результатів. Непридатні також для росту коренеплодів кам’янисті ґрунти. Найбільш придатною для буряка вважається земля з нейтральною і слабокислою реакцією (до 7,5 pH), при цьому цілком прийнятні слабосолонцеві ґрунти. Як показала практика, кращі попередники кормової культури — пшениця, жито, кукурудза, горох і овочі.

Отримувати хороші врожаї кормових буряків — до 1000 центнерів з 1 га — можливо тільки на багатих чорноземах, а також заплавних ділянках. Культура дуже вимоглива до родючості, тому потрібно попереднє поліпшення ґрунту.
Готуємо ґрунт для посадкиТільки своєчасна підготовка ґрунту забезпечить появу гарних сходів.

 

 

Готуємо ґрунт кормового бурякуЗарослу бур’янами ділянку потрібно очистити і звільнити для подальшої передпосівної обробки. При засміченості злаковими бур’янами і дводольними однолітниками (щириця, куряче просо, лобода), їх позбуваються методом прополки після збирання попередників. Через 14 днів сходи, які з’явилися знову знищують. Звільнити ділянку від багаторічників (осоту, пирію) допоможе осінняобробка гербіцидами суцільної дії (Ураган, Раундап, Буран).

Восени під перекопування на 1 га землі вносять визріле органічне добриво або компост — 35 т, деревну золу — 5 ц.
Площі перед посадкою розорюють з внесенням нітроамофоски з розрахунком 15 г / погонний метр. В ідеалі, ґрунт має бути мілкокомковатий, пухкий і злегка вологий.

Рекомендуємо переглянути відео: Як зробити з непотрібних і гнилих фруктів і овочів добриво

Вирощування кормового буряку- підготовка насіння, посівні роботи

Вирощування кормового буряку- підготовка насіння, посівні роботиКормові буряки не вирощують більше двох років на одній ділянці, так як там накопичуються хвороботворні речовини і шкідники. Вегетаційний період культури — від 125 до 150 днів, тому її садять рано навесні, починаючи з останніх днів березня до середини квітня. Сіяти буряк починають тоді, коли ґрунт на глибині 12 см прогрівається до 5-7 ⁰С

Насіння краще обробити будь-яким дезинфікуючим засобом, наприклад, витримати півгодини в насиченому розчині марганцівки

Вирощування кормового бурякуДомогтися оптимальної густоти сходів можна за допомогою додаткової обробки стимуляторами росту. Тільки пам’ятайте, після вологих процедур посівний матеріал потрібно трохи підсушити.
На ділянці роблять борозенки з міжряддям 60 см. Клубочки кормових буряків сіють на глибину 3 см, намагаючись, щоб Вирощування бурякуна погонний метр падало 14-15 насіння. Орієнтовно на сотку знадобиться 150 г насіння.

Рядки присипають землею і чекають перших сходів. Якщо ґрунт сухий, посіви потрібно ущільнити гладким катком: так волога з глибоких шарів підтягнеться ближче до поверхні. При температурі повітря 8⁰С паростки з’являться в середньому через 12 днів, а при температурі вище 15⁰С — вже через 4 дні. До появи справжніх листочків сходи можуть постраждати від заморозків до -3⁰С.

Посадка кормового буряку відео

Догляд за кормовим буряком

Догляд за кормовим бурякомПерші півтора місяці після сходів кормовий буряк розвивається досить повільно. У цей період дуже важлива процедура проріджування, яку проводять після відростання пари справжніх листків. На погонний метр залишають не більше 4-5 паростків, витримуючи між ними 25 см. Одночасно з поливом можна відразу ж підгодувати паростки аміачною селітрою (12 г / метр пог.) Через два тижні проводять другу підгодівлю мінеральним добривом.

Кормовий буряк досить вологолюбна рослина протягом всієї вегетації. Поливи прямо пропорційно впливають на величину несформованого коренеплоду і сприяють високим врожаям. Однак за місяць до збиральних робіт потреба у воді різко зменшується, так як рослини починають накопичувати сухі речовини. Крім того, кормові коренеплоди дуже страждають від бур’янів і при сильній засміченості можуть не добрати близько 80% врожаю. Регулярна прополка міжрядь стане запорукою успішного обробітку буряків.

Догляд за буряком відео

Збір урожаю буряку кормового

Збір урожаю буряку кормовогоВже у вересні кормовий буряк перестає утворювати нові листя, а старі починають потроху жовтіти і відмирати. Коренеплоди теж не ростуть, тому зайва волога може просто погіршити їх смакові якості і лежкість. Прибирати кормові буряки рекомендується до перших морозів, приблизно, з першої декади жовтня. Невелике зниження температури до -2 ⁰С рослини зможуть витримати, але пам’ятайте, що підморожені коренеплоди не будуть довго зберігатися.

Збір кормовогоЗбирають урожай, злегка підкопуючи плоди вилами або лопатою. Для тривалого зберігання кормовий овоч ретельно очищають від гички, налиплої від землі. Пошкоджені під час прибирання коренеплоди згодовують худобі першими.

Зберігають буряк в льохах, підвалах або земляних ямах, в яких намагаються підтримувати температуру від 3 до 5 ⁰С. Взимку ця унікальна культура буде радувати домашніх тварин, і нагадувати їм про літню соковиту зелень.

На цьому все, наша стаття  «Буряк кормовий — тонкощі вирощування та вірний догляд» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Буряк кормовий - вирощування та догляд