Годування курчат бройлерів в домашніх умовах

Чим годувати маленьких курчат бройлерів при вирощуванні


Птахівництво, кури, бройлери, курчата, як годувати бройлерів, як вирощувати бройлерів, чім годувати курчат бройлерів, вирощування бройлерів в домашніх умовах, годування курчат бройлерів. Птахівництво, кури, бройлери, курчата, як годувати бройлерів, як вирощувати бройлерів, чім годувати курчат бройлерів, вирощування бройлерів в домашніх умовах, годування курчат бройлерів.

 

Годування курчат бройлерів в домашніх умовах

 

З нашої сьогоднішньої статті Ви дізнаєтеся:

  • Чим годувати бройлерів.
  • Особливості бройлерної породи курей.
  • В яких умовах і як утримувати бройлерів.
  • Чому дохнуть бройлери.

Годування курчат бройлерів в домашніх умовах. Чи варто говорити про популярність різних кросів бройлерів, серед фермерів, та й люди з невеликими приватними дворами, також із задоволенням розводять їх. Бройлерна порода курей вигідно відрізняється від інших порід, якщо Вас цікавить м’ясо а не яйця. Тому ми вирішили, сьогодні написати статтю, повністю присвячену годівлі бройлерів.Також напевно багатьох цікавить питання, чому дохнуть бройлери?

Годування курчат бройлерів в домашніх умовах-чим годувати курчат

Тому ми додали відео і на цю тему, сподіваємося воно допоможе Вам. Як Ви знаєте, курчата бройлерів дуже швидко ростуть, і за два місяці досягають ваги приблизно в півтора кілограма. Не рекомендується бройлерів тримати більше 80 днів, якщо Ви розводите їх на м’ясо, так як, після цього їх зростання значно гальмується, і відгодівля стає рентабельною. Найшвидший приріст маси бройлерних курчат спостерігається в перший місяць життя.

Тримати курчат бройлерів потрібно в курниках, без вигону з низькою освітленістю, але довжина світлового дня повинна бути не нижче 16 годин. Щоб курчата були в спокої їм потрібне темне освітлення, щоб їх рухова активність була низькою. Підстилка в пташнику повинна бути глибокою і м’якою, в міру забруднення підстилки, її слід міняти на нову, чисту. При цьому щільність курчат повинна становити 11-14 голів на 1м2. якщо в приміщенні хороша вентиляція, то щільність можна збільшити до 18 голів на 1 м2. Також, для гарного росту, потрібно дотримуватися правильного температурного режиму.

Температурний режим для бройлерів різного віку

Вік бройлерів (дні)Температура повітря близько обігрівачаТемпература повітря в приміщенні
1-534-3326-24
6-1032-3023-22
13-2029-2522-21
21-3023-2221-20
31-6319-11

У другій таблиці ми наведемо норми споживання кормів для бройлерів.

 

 

Приблизні норми споживання сухої кормової мішанки бройлерів, в різні вікові періоди.

Вік бройлерів (дні)Кількість корму на добу (грам)
1-1515
6-1020
11-2045
21-3065
31-4085
41-50100
51-60115

Низькі температури, негативно позначаються на зростанні бройлерів, якщо вона нижче, позначень, які ми привели в таблицях, це змусить бройлерів збиватися в купи, знижується їхня рухливість, багато калорій витрачається на зігрівання, слабкі курчата  гинуть. Для підтримки оптимальної температури використовують обігрівачі, електро-грілки, всі нагрівачі які є під рукою, але варто строго дотримуватися техніки безпеки. Вентиляцію приміщення потрібно забезпечити в обов’язковому порядку, але не перестарайтеся, дивіться за тим щоб потік повітря був не сильний і не дуже холодний, інакше курчата можуть застудитися.

Також не менш важливим фактором ніж температурний режим, є і правильний раціон. Ваш успіх у вирощуванні бройлерів в домашніх умовах, багато в чому залежить саме від харчування молодняка.

У перші дні життя, бройлерів, як правило, годують також як і курчат яєчних порід. Їм дають варені яйця, пшоно, молоко, роздроблену пшеничну крупу. Починаючи з 20 денного віку, зернові змінюють на картоплю, приготувати її зовсім не складно, її потрібно відварити, приблизно одну хвилину і додавати в мішанки.

Як правило, бройлерів годують комбікормом для курчат-бройлерів. Також бройлерні курчата мають гостру потребу в білках, їм можна давати, сироватку, свіжий сир, кисле молоко, обрат. Після 11 днів життя бройлерам можна давати рибні відходи, перші дні до 6 грам на одного бройлера в день, пізніше дозу збільшують до 15гр. З третього дня життя, бройлерам дають зелень, її потрібно подрібнювати і додавати в мішанки, приблизно по 5 грам на одного бройлера на добу.

Також їм дають в їжу трав’яне борошно, роблять це з п’ятого дня життя, дають потроху, спочатку до трьох грам на одного пташеняти, пізніше збільшують до п’яти грам. Також дуже цінним кормом вважається морква, її додають у мішанки, пташенятам у віці від одного тижня життя, давати потрібно трохи до п’яти грам на голову в добу. Також не варто забувати і про вітаміни А і Е, їх дають з віку п’яти днів, також курчатам бройлерів дають вітаміни. Вітаміни потрібні для того, щоб уникнути рахіту у курчат.

Читайте також: Комбікорм для бройлерів

Також не варто забувати і про мінеральні корми, в раціоні бройлерних курчат, повинна входити крейда, ракушки, кісткове борошно, все це подається в подрібненому вигляді доданих в мішанки, по два, три грами на одне пташеня на добу, додавати їх можна вже з п’ятиденного віку. Але не можна давати курчатам бройлерів пісок.

Відео: Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах

Щоб уникнути проблем зі шлунком, курчатам бройлерам віком 3 тижнів дають розчин марганцівки (вишневого кольору), пізніше, процедуру повторювати кожні 3-4 тижні. Годувати курчат бройлерів потрібно часто, спочатку це восьми разове харчування на добу, пізніше переходять на шести разове, на третій тиждень переходять до чотири разового харчування.

Читайте також: Інкубація курячих яєць в домашніх умовах

Також потрібно постійно тримати поїлки курчат повними, вода повинна бути не дуже теплою, до 30 С, воду потепліше вони п’ють з великим небажанням. Поїлки і годівниці повинні висвітлюватися, щоб пташенята могли їх бачити в будь-який час доби, чистити годівниці потрібно щодня а раз в тиждень, їх миють гарячою водою з милом, або кип’ятять.

Важливим фактором вирощування курчат бройлерів є світловий день, він повинен становити 24 години, в перші два тижні життя, пізніше світловий день можна не регулювати, а залишити звичайний.

На цьому наша стаття підійшла до кінця, бажаємо Вам удачі в розведенні бройлерів! І наостанок надаємо вашій увазі декілька цікавих відео на тему бройлерів, приємного перегляду.

Вирощування бройлерів в домашніх умовах

Чому дохнуть бройлери?

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як годувати курей бройлерів в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Годування курчат бройлерів в домашніх умовах