МДФ плита

МДФ Плити - будівельний матеріал деревоволокнистих плит середньої щільності


МДФ плита - технологічні та практичні властивості МДФ

 

МДФ плита

 

Розшифровка абревіатури MDF

Матеріал МДФ досить затребуваний у будь-якого виробника меблів, настільки, що виробник напевно навіть не замислюється про розшифровку даної абревіатури, однаковою мірою не задаючись питанням про склад МДФ плити та про її практичні властивості. Сьогодні на xpert.com.ua ми розглянемо це питання.

Багато людей ще зовсім не знайомі з матеріалом МДФ, незважаючи на таку гучну назву, тому закономірно, врешті-решт, перейматиметься питанням, що ж це таке, де його застосовують і чому даний матеріал залишається затребуваним.

Абревіатура МДФ є російськомовною трансформацією англійської назви будматеріалу Medium Density Fiberboard — середньоплотних деревоволокнистих плит, якщо перекладати дослівно, а в скороченому вигляді цей матеріал називають МДФ.

МДФ плита

Склад МДФ плити

МДФ плита виготовляється з дерева, зокрема, з волокон деревини. Волокна просушуються до потрібного стану, після чого їх обробляють синтетичними речовинами, сполучними в майбутній матеріал для плит. Субстанції, яка вийшла надають форму прямокутника, товщиною в кілька сантиметрів, після чого пресують під тиском і високою температурою. Заготовки під плити МДФ підлягають ретельній шліфовці.

Дана технологія виготовлення плит МДФ є вдосконаленою модифікацією технології виготовлення ДВП. При виготовленні ДВП використовується метод просушування і пресування матеріалу, але в даному випадку обробляється подрібнена деревна стружка, яку також обробляють після просушування синтетичними матеріалами і пресом надають їй форму під тиском і високою температурою.

Склад МДФ плити

 

 

У порівнянні з технологією виготовлення ДВП вдосконалений основний матеріал, який беруть за основу при виготовленні плити — це цілісні деревні волокна, які роблять будматеріал міцніше і надійніше, а також модифіковано сполучна речовина, якою обробляють волокна перед пресуванням. В основі сполучної речовини використовуються модифіковані меламіном карбідні смоли. Перевага в подібному складі полягає в тому, що емісія формальдегіду знаходиться на низькому рівні, як якби порівняння йшло з натуральним матеріалом з дерева. Це означає, що виділення небезпечних речовин при використанні даного будматеріалу зведено до мінімуму.

МДФ Плити - будівельний матеріал деревоволокнистих плит середньої щільності

МДФ плита — технологічні та практичні властивості

Такий будматеріал, як МДФ, має ряд властивостей і технологічних особливостей, які і зробили його таким затребуваним в процесі виробництва виробів з меблів.

Перша і, мабуть, основна властивість МДФ плити, це її механічна міцність. Саме завдяки міцності плити МДФ використовують не тільки в меблевому виробництві, але і в будівництві. МДФ стійкі до навантажень і механічному впливу, їх популярність при виготовленні меблів обумовлюється її здатністю утримувати меблеву фурнітуру і кріплення.

По-друге, будучи виготовленими за вдосконаленою модифікованою технологією створення ДСП плит, МДФ є його прямим конкурентом, обходячи свого суперника в по несприйнятливості до вологи і гарячого пару.

По-третє, даний матеріал легко обробляти, використовуючи пильні, шліфувальні та фрезерувальні інструменти. Створювати складні фігурні елементи потрібної форми можливо завдяки мілкодисперсному складу, при цьому простота використання МДФ дозволяє задіяти плити не тільки в меблевому виробництві, але і в будівництві, причому на професійному рівні.

МДФ володіє вологовідштовхувальними властивостями, це вказує не тільки на її здатність до стійкості при механічному зовнішньому впливі, але і несприйнятливості до цвілі, грибків і іншим мікроорганізмам. Екологічна безпека включена в перелік технологічних властивостей MDF плит.

Що таке МДФ

Експлуатація МДФ

Широке застосування мають плити з ламінованого МДФ в меблевому виробництві. Незамінний даний матеріал при виготовленні фасаду з елементами різьблення.

Плити МДФ, які піддалися обпресуванню при виготовленні фасадів модифікуються в плівку ПВХ, що створює ефект використання натурального дерева при виробництві меблевих виробів. Потенціал використання МДФ при декоруванні меблевих виробів та виготовленні окремих елементів декору досить великий. У приклад можна навести хоча б виготовлення карнизів, декоративних панелей, рамкового профілю, виконаних з МДФ.

Читайте також: СІП — Панелі для будівництва будинків

Також МДФ використовується в підлоговому покритті. МДФ в якості ламінованого підлогового покриття використовують, спираючись на міцність даного матеріалу і його вологостійкості. Покриття з плит використовують також при покритті стін: стінові панелі МДФ, обробка наличників, в якості декоративних накладок на міжкімнатні двері і т.д.

МДФ використовують як елемент акустичної системи, а також в якості декоративного орнаменту.
МДФ плита не тільки підміняє собою натуральне дерево і ДСП, у випадках неможливості їх використання, але і володіє багатофункціональністю як незалежний будматеріал.

Відео за темою: Що таке МДФ

Більше корисної інформації про будівельні матеріали читайте в Рубриці «Все про будівельні матеріали».

 

МДФ плита