Мотоблок каскад інструкція по ремонту

Ремонт мотоблоку Каскад: двигуна, карбюратора


Мотоблок каскад інструкція по ремонту: двигуна Мотоблок каскад інструкція по ремонту: двигуна, карбюратора

 

Мотоблок каскад інструкція по ремонту

 

Мотоблок каскад інструкція по ремонту

Багато садівників і фермерів полегшують собі працю на ділянці за допомогою мотоблока. Але для того щоб роботи проводилися успішно, потрібно не тільки вміти ним керувати, але і при необхідності змогти відремонтувати або хоча б з’ясувати, в чому неполадки. Досить поширеним вважається мотоблок «Каскад» — інструкція по ремонту буде описана в сьогоднішній статті. Після чого Ви зможете при дрібних поломках не звертатися до фахівців, а проводити діагностику і відновлення працездатності самостійно. Прийнято виділяти окремо проблеми двигуна та інших вузлів мотоблока.

Мотоблок «Каскад» — інструкція по ремонту: карбюратор

Інструкція по ремонту карбюратора мотоблоку "Каскад"

Інструкція по ремонту карбюратора мотоблоку «Каскад»

Розглянемо будову карбюратора, яким комплектуються мотоблоки каскад: 1 — повітряний патрубок; 2 — корпус; 3 — утопітель; 4 — жиклер холостого ходу; 5 — гвинт упори дросельної заслінки; 6 — важіль дросельної заслінки; 7 — фланець кріплення карбюратора; 8 — гвинт коригування складу паливної суміші холостого ходу; 9 – топливоз’єднуваний штуцер з фільтром; 10 — поплавкова камера; 11 — важіль приводу дросельної заслінки; 12 — пробка зливу відстою; 13 — гвинт повітряної заслінки з пружиною; 14 — важіль повітряної заслінки.

Якщо в роботі мотору мотоблоку помічається щось невластиве звичайному функціонуванню, в першу чергу відкрийте і вивчіть схему вашого мотоблока і перевірте карбюратор.

Можливо, до мотору не доходить паливо. Перевірити це слід шляхом викручування свічки запалювання. Якщо на свічці не видно слідів вологи, це означає що до циліндра паливо не дійшло. У цьому випадку поломкою може бути засмічення карбюраторного фільтра, жиклера або інші несправності карбюратора.

Щоб здійснити подальшу діагностику, знадобиться розібрати карбюратор. Після його огляду, потрібно з поплавкової камери видалити все пальне. Потім шляхом продування встановлюється справність паливного клапану. Продути карбюратор можна крізь паливний отвір, карбюратор має знаходитися в робочому положенні. У цьому положенні проходженню повітря не повинно виникати перешкод. А ось при повороті на 180⁰С справна система повітря не пропускає.

 

 

Щоб налаштувати рівень паливної подачі необхідно підігнути або відігнути язичок на поплавці в його камері. Заодно зверніть увагу на цілісність поплавка. При відсутності несправностей рівень палива повинен знаходитися на позначці 35 мм.

Наступним етапом діагностики карбюратора буде продування жиклера. Деталі діагностуємого вузла потрібно промити бензином. Дуже важливо дати бензину стекти з запчастин, розклавши їх, наприклад, на дрантя. Витирати ні в якому разі не можна! Витягти їх з карбюратора можна, відкрутивши болти газу і роз’єднавши верхню і нижню половини. Жиклер продувається насосом. Коли деталі просушені, карбюратор мотоблоку збирається таким чином, щоб отвір верхньої половини збігся з розпилювальною трубою нижньої.

Відкривайте заслінку дроселя, якщо все добре, закручуйте болти.

Тепер прийшла черга відрегулювати карбюратор. Проводиться воно тільки після прогріву двигуна. Виставляєте найнижчий хід в холостому режимі. Для цього обережно до кінця ввірчує гвинт, регулюючий подачу топлива, і на півтора оборота відпускаєте. Робиться це при працюючому двигуні.

Потім, додаючи газ, переведіть важіль управління. В разі перебоїв, мотор регулюєте підкручуванням гвинта газу, поки не досягнете нормальної роботи двигуна.

Мотоблок «Каскад» — інструкція по ремонту двигуна

Інструкція по ремонту двигуна мотоблоку "Каскад"

Інструкція по ремонту двигуна мотоблоку «Каскад»

Двигун ДМ-1Д: 1 — пробка; 2 — кришка блока циліндра; 3 — пробка-щуп; 4 — штифт; 5 — фільтр-відстійник; 6 — з’єднувальний шланг; 7 — паливний кран; 8 — гвинт; 9 — болт; 10 — хомут кріплення бака; 11 — кронштейн; 12 — паливний бак; 13 — пробка; 14 — отвір, 15 — високовольтний провід; 16 — косинець свічки; 17 — свічка; 18 — різьбова втулка; 19 — клапан; 20 — сідло; 21 — глушник; 22 — повітряний фільтр; 23 — патрубок; 24 — пружина клапану; 25 – пробка клапану; 26 — прокладка; 27 — карбюратор; 28 — гвинт; 29 — важіль повітряний; 30 — гайка; 31 – керуюча плата карбюратора.

Розберемо основні типи поломок двигуна нашого улюбленого помічника.

Ремонт мотоблоків «Каскад»

Коли мотоблок не заводиться, то причин цього може бути декілька.
Якщо має місце надлишок пального (свічка при цьому буде вологою), циліндр потребує просушування. Перекривайте доступ палива, просушіть циліндр. Після цього вивертайте свічку і намагайтеся розігнати двигун за допомогою ручного стартера. Ці заходи повинні привести до нормалізації запуску. В іншому випадку має сенс зв’язатися з фахівцями.

При ненадходженні палива до карбюратора звертайтеся до попередньої інструкції.

Коли мотоблок обладнаний електричним стартером, причина відсутності запуску може полягати в простому розрядженні акумулятора. Якщо ж несправний стартер — ремонт потрібен професійний.

Недостатня потужність двигуна також обумовлюється декількома причинами. Засмічений карбюраторний фільтр може призвести до збільшення палива і неправильної роботи мотора. Бензин невисокої якості теж не сприяє розвитку нормальної потужності.

Система запалювання може проявити збої у вигляді забруднення свічки або порушення зазору її електродів. Крім іншого, можна оцінити, в якому стані знаходиться електричний ланцюг, і чи є необхідний зазор котушки і магнітопроводу.

До нестійкої роботи двигуна може призвести і те, що забився глушник. Тут допоможе його очищення від нагару і подальша промивка бензином.

У мотоблоці можливі несправності і інших вузлів, що підлягають самостійному ремонту. Наприклад, якщо занадто гучним редуктором володіє Ваш мотоблок «Каскад», інструкція по ремонту пропонує долити або замінити масло. У разі нерезультативності цих дій може знадобитися порада професіонала. В цілому ж стаття допоможе впоратися з найпоширенішими проблемами в роботі мотоблока.

Відео: Заводимо двигун МБ-1 з мотоблока «Каскад»

На цьому все, наша стаття  «Мотоблок каскад інструкція по ремонту» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Мотоблок каскад інструкція по ремонту