Посадка часнику (озимого) на зиму: терміни та підготовка грунту до посадки

Як правильно садити часник щоб він був великим


Посадка часнику (озимого) на зиму. Як садити часник восени

 

Посадка часнику (озимого) на зиму: терміни та підготовка грунту до посадки

 

Хто не любить таку ароматну і смачну пряність, як часник? Цей овоч часто використовується в нашій країні для приготування різних страв. Якщо у Вас є дачна ділянка, Ви можете самостійно вирощувати озимий часник, який виходить досить великих розмірів. Зазвичай посадка починається приблизно за кілька тижнів до початку заморозків, щоб часник не вимерз і в майбутньому сезоні дав прекрасний урожай. Як садити часник під зиму (відео) і щоб був великий? Відповідь на це питання ми обговоримо в цій статті.

Як садити часник під зиму?

Як садити часник під зиму?

Як садити часник під зиму — практичні поради

Часник — не вибаглива культура, яка може рости на будь-якому ґрунті, але щоб отримати рясний, здоровий урожай рекомендується створити максимально сприятливі умови для посадки. Які?

  • Місцезнаходження. Часник не любить, коли його щороку садять на одному і тому ж місці. Важливо періодично міняти місце розташування культури, але не садити його після таких рослин, як цибуля, помідори, перець і баклажани. Ці овочі є рознощиком фузаріозу, який часто вражає сильні головки часнику. Але якщо Ви посадите його після гарбуза, капусти або бобових культур, то не тільки вбережете його від неприємних захворювань, але також створите сприятливі умови для повноцінного зростання.
  • Добриво. Чи варто вносити харчування для озимого часнику? Перед посадкою удобрювати грунт мінеральними або органічними добривами не рекомендується, оскільки рослина позитивно реагує на нейтральні, некислі грунту, а додаткова підгодівля часто окисляє землю. В якості добрива можна використовувати торф, який слід перекопати з ґрунтом.
  • Сонячне світло. Відразу після посадки важливим етапом є укорінення культури, якому буде сприяти наявність достатньої кількості ультрафіолетового світла. Тому не варто садити часник в тіні або під розлогим деревом. Постарайтеся знайти місце на височини.

 

 

Посадка часнику (озимого) на зиму

Як садити часник під зиму, щоб він виріс великий? Для цього існує кілька цікавих секретів. По-перше, обов’язково замочіть головки часнику в слабкому розчині маргацовкі. Це вбереже рослину від зараження і атаки різних інфекцій. Також можна використовуватися сильний розчин кухонної солі. Здорова культура — великі плоди. По-друге, необхідно видалити «материнське» денце, яке найчастіше затримує ріст рослини.

Правила посадки озимого часнику

Правила посадки озимого часнику на зиму в Україні

Висаджувати часник краще на невеликій відстані один від одного (приблизно 10-15 см). Між рядками також важливо зберігати дистанцію — близько 30 см. Це дозволить рослині рости в повний зріст.

Читайте також: Особливості посадки озимого та ярого часнику

Під час посадки не варто сильно тиснути на посадковий матеріал, намагаючись укоренити його в землі. Потрібно вирити невелику ямку і помістити туди зубчик. Зверху присипати землею.

коли садити часник на зиму

Важливо! Деякі фахівці радять садити часник на велику глибину. Така порада актуальна тільки в тому випадку, якщо Ви запізнилися з посадкою і до заморозків залишається всього кілька днів. Глибока посадка збереже часник від замерзання і холоду.

Як правильно садити часник осінню?

Як правильно садити часник осінню?

Під час посадки не забудьте злегка полити землю, якщо вона кам’яна і занадто суха. Після, потрібно посипати грядку невеликою кількістю торфу і все щільно утрамбувати. Поливати в подальшому не потрібно.

Посадка часнику (озимого) на зиму

Отже, тепер Ви знаєте, як садити часник на зиму (відео) і щоб був великий. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити на своїй дачній ділянці багатий, соковитий і смачний урожай озимого часнику.

Відео: Коли садити часник на зиму щоб добре вродив

Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка часнику (озимого) на зиму: терміни та підготовка грунту до посадки