Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами

Шкідники капусти та заходи захисту: Як позбутися від шкідників капусти без хімії


Боротьба зі шкідниками капусти

 

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами

 

Капуста найбільше піддається атаці шкідників. Це дуже засмучує дачників, які прагнуть всіма силами захистити свій урожай від загибелі. Сьогодні деякі використовують для цих цілей хімічні препарати, що відрізняються різноманітністю, але це небезпечно. Боротьба зі шкідниками капусти у відкритому ґрунті народними засобами — тема цієї статті, з якої ви дізнаєтеся про те, що необхідно робити, щоб позбутися паразитів раз і назавжди.

Шкідники капусти

             Боротьба зі шкідниками капусти

Боротьба зі шкідниками капусти в домашніх умовах

Охочих насолодитися смачними і соковитими листям капусти дуже багато і не від усіх їх легко позбутися. Гусениці, равлики, мушки і т.д. кожен день псують безтурботне життя кожного дачника. Звичайно, можна скористатися хімічними препаратами, але це не завжди добре. Тому більшість людей вважають за краще віддавати перевагу натуральним речовин і народним методам.

Давайте розглянемо популярних шкідників капусти і основні методи боротьби з ними:

 • Хрестоцвіті блішки. Невелике, стрибаюче створіння, яке не так просто помітити на рослині. Воно має темне забарвлення, стрибає і дуже швидко переміщається по рослинах. Їх улюблені ласощі — молода розсада і листочки. Якщо ви виявили на листках капусти маленькі дірочки, насамперед шукайте хрестоцвіті блішки. Не роблячи ніяких дій, ви дуже скоро можете позбутися всього врожаю, який ви з таким трудом хотіли отримати.

Читайте також: Шкідники огірків і їх лікування. Фото

 

 

Як боротися зі хрестоцвітими блішками на капусті? Існує кілька варіантів:

 1. Присипати розсаду і молоді кущики золою або тютюновим пилом. Цей метод дієвий, єдине, що його доведеться повторювати кожного разу після дощу.
 2. Шкідник дуже погано реагує на різні запахи, тому при поливі можна додавати у воду невелику кількість ефірної олії, наприклад, ялиці. Деякі садять між рядками капусти часник, який має специфічний запах і швидко віджене шкідника від рослини.
 3. Добре допомагає обприскування настоєм з курячого посліду. Це не тільки відмінний захист від блішки, а й прекрасне добриво. Для цього необхідно невелику кількість посліду замочити у воді на деякий час, потім розбавити водою і використовувати для обробки молодої розсади.
Хрестоцвіта блішка.

Шкідник капусти — Хрестоцвіта блішка

 • Капустяна совка. Найнебезпечніший і руйнівний шкідник. Совка відразу, після посадки, відкладає яйця на листочках молодої капусти, з якої згодом вилуплюються чорні гусениці. Вони дуже швидко висмоктують соки, залишаючи великі отвори в листах. Деякі личинки згодом з’являються навіть на качані. Совка завдає шкоди капусті, ставлячи під загрозу отримання врожаю.

Читайте також: 7 різновидів капусти. Фото

Як боротися з капустяною совкою на капусті? Можна виділити кілька основних моментів:

 1. Обробка мильним настоєм. Для цього, мило натирається на тертці, заливається водою, настоюється деякий час. Отриманим розчином необхідно обробити всі кущі капусти, не залишаючи жодного.
 2. Також, дачники використовують настій з лушпиння цибулі, яка буквально відлякує комах своїм сильним запахом. Для приготування використовується лушпиння, яке заливається гарячою водою і настоюється пару днів.
 3. Харчова сода також відлякає совку. Нею просто посипають розсаду капусти, запобігаючи виникненню шкідника на вашій дачній ділянці.
 4. Совка також піде, якщо використовувати відвар з настою картоплі або помідорової бадилля.
Капустяна совка

         Фото: Капустяна совка

 • Сіра тля. Непримітна комаха світлого відтінку, що харчуються соком капусти. Тлю дуже складно виявити на ділянці, оскільки вона зливається з листом капусти. Після її атаки рослина стає млявою, скрученою і слабкою. Якщо нічого не робити, то урожай капусти повністю загине.

Читайте також: Хвороби і шкідники малини: опис, захист і профілактика

Як позбутися сірої попелиці? Ми пропонуємо використовувати найдієвіші методи:

 1. Поєднання молока і йоду негативно позначається на житті шкідника. Тому змішайте невелику кількість молока і кілька крапель йоду. Цим розчином можна обробляти всі кущі капусти
 2. Фахівці намагаються також посипати капусту золою або ж кропити її мильним розчином.
Сіра тля

               Фото шкідника капусти: сіра тля

Отже, боротьба зі шкідниками капусти у відкритому ґрунті народними засобами повинна починатися відразу ж, після їх виявлення. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам отримати багатий урожай соковитої і здорової капусти. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео: Як боротися з шкідниками капусти у відкритому грунті

 

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами