Весняне удобрення для саду та городу

Удобрення грунту весною: які підгодівлі треба вносити


Весняне удобрення для саду та городу: які добрива вносити для гарного врожаю?

 

Весняне удобрення для саду та городу

 

Весна — найактивніший час для всіх городників і садівників. Саме в цей період проходить підготовка до початку сезону і від того, наскільки правильними будуть дії, залежить врожайність і родючість всіх рослин. Важливу роль відіграє якість і регулярність підгодівлі. Про важливість весняного добрива для саду та городу знають всі дачники, але ось коли його застосовувати і в яких кількостях — відомо далеко не кожному. У цій статті ми детально розглянемо, які добрива вносити навесні для городу та саду.

Добриво для саду та городу

Добриво для саду та городу

Чим удобрювати сад та город навесні: які добрива обрати?

Як правило, підготовка до весни в саду починається з прибирання листя що залишилося і поламаних гілок, але деревам, як і рослинам, необхідно отримувати різні поживні речовини, такі як магній, фосфор, азот і калій. Які добрива найкраще вибрати для саду?

Читайте також: Які вносити добрива для городу навесні

Сьогодні все більш популярними стають хімічні препарати і ненатуральні добавки, що містять в собі модифіковані мікроелементи. Звичайно, вони економлять ваш час, спрощують процес обробки і набагато покращують стан рослини. Наскільки безпечні такі речовини? Якщо керуватися інструкцією, не переборщувати з дозуванням і не використовувати мінеральні добрива після цвітіння дерева, то шкоди для організму не буде. Деякі рясно поливають дерева навіть під час плодоношення, що не схвалюється, але і не забороняється.

Чим удобрювати сад та город навесні: які добрива обрати?

 

 

Розглянемо найкращі добрива для саду та городу:

Компост. Змінює структуру ґрунту, робить його пухким. Це дозволяє ґрунту добре пропускати повітря і відмінно утримувати воду. Також компост вносить в землю багато корисних мікроелементів, які впливають не тільки на ріст рослини, а й на кількість врожаю. Обмежень в його дозуванні немає. Як приготувати компост? Фахівці рекомендують використовувати відходи, що походять з саду. Вони не є небезпечними, не виділяють шкідливих речовин і відмінно вбираються кореневою системою рослин і дерев.

Розглянемо найкращі добрива для саду та городу:

Пташиний послід і гній. Багато городників часто обирають саме цей вид добрив. Але не всі знають, що небезпека полягає в використанні свіжої підгодівлі. Гній, після його внесення в ґрунт, починає там активно розкладатися, виділяючи тепло і газ. В результаті рослини можна просто спалити. Як правило, такі добрива необхідно розчинити у воді, дати настоятися і заливати під корінь кілька разів на тиждень.

Пташиний послід і гній

Біогумус. Сьогодні все частіше заохочується до використання саме цей вид добрив. Він являє собою продукт переробки відходів дощовими хробаками. Їх можна як купити в спеціалізованих магазинах, так і зробити самому, тільки в останньому випадку знадобиться відповідне місце в ямі.

Біогумус

Торф. Головне його призначення — збільшити рихлість ґрунту, тому багато дачників не скупляться на використання навозно — торф’яних сумішей. Щоб отримати таку суміш, потрібно лише змішати листя що розклалося, і з тим яке залишилося з осені, з ґрунтом.

Торф збільшує рихлість грунту

Торф збільшує рихлість ґрунту

Зола. Таке добрива допомагає боротися з кислотним ґрунтом. Золу найкраще вносити без змішування, оскільки так втрачається велика частина азоту. Вона прекрасно живить ґрунт, а також захищає рослину і дерево від нападу шкідників.

Зола - відмінно добрива для збагачення грунту

Зола — відмінне добриво для збагачення ґрунту

Крім підгодівлі важливо не забувати і про регулярний полив. Весняне удобрення для саду та городу — важливий процес для отримання хорошого врожаю в новому сезоні.

Відео: Як ефективно і недорого удобрити ґрунт

На цьому наша стаття «Які добрива вносити для гарного врожаю?» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.