Вишня Норд Стар (Нордстар) Зірка Півночі: характеристика і опис сорту з фото

Сорт вишні North Star: фото, відгуки та опис


Вишня Норд Стар (Нордстар) Зірка Півночі: характеристика і опис сорту, запилювачі

 

Вишня Норд Стар (Нордстар) Зірка Півночі: характеристика і опис сорту з фото

 

Вишня Норд Стар, або Зірка Півночі, — популярний гібрид американської селекції. Був виведений в 1950 р невідомим селекціонером в штаті Міннесота шляхом міжвидових схрещувань. Батьками сорту є західноєвропейський сорт вишні лотів і сіянець, який із вишневої кісточки дерева невідомого походження.

Опис вишні сорту Норд Стар

Вишня Норд Стар — низькоросле, компактне дерево. Крона досить густа і широка, округлої форми. Колір кори стовбура і гілок — темно-коричневий. Листя вузькоовальної форми, невеликого розміру, блискуче. Сорт вишні Норд Стар адаптований для вирощування в південних широтах і центральній смузі України.

Висота і розміри дорослого дерева

Максимально активний ріст дерева спостерігається в молодому віці. З моменту входження в стадію плодоношення стає помірним. Висота вишні Норд Стар в десятирічному віці — 2, -2,5 м.

Характеристика плодів вишні сорту Норд Стар (Нордстар)

Основні характеристики плодів вишні сорту Норд Стар:

Опис вишні Норд Стар

 • вага ягід — 4-4,5 г;
 • форма — округла або ширококругла;
 • шкірка тонка, блискуча;
 • колір — темно-червоний;
 • м’якоть — червона, ніжної консистенції, волокниста, соковита;
 • смак — солодкувато-кислий, більше кислий;
 • кісточка — округла, середньої величини.

Дегустаційна оцінка вишень — 3,8-4 бали. Відрив від плодоніжки сухий. М’якоть легко відділяється від кісточки. При дозріванні ягоди не осипаються, на сонці не запікаються. Щільність плодів невисока, тому гарною лежкістю і транспортабельністю вони не відрізняються.

Запилювачі вишні Норд Стар

Вишня Норд Стар (Зірка Півночі) — частково самоплодовий сорт, тому найбільш висока продуктивність спостерігається в колективних посадках. Як запилювачі ідеально підходять такі вишні як Облачінська, Нефріс, Метеор. За термінами цвітіння дерево відноситься до середньоквітучих. Цвітіння починається в травні.

Зауваження! У деяких джерелах вишня Північна зірка характеризується як Самоплідна культура, здатна в одиночних посадках сформувати повноцінний урожай.

На думку фахівців на ступінь самоплідності можуть впливати клімат і погодні умови місця зростання дерева. Весняне цвітіння вишні виглядає дуже красиво.

Основні характеристики вишні Норд Стар

Основні характеристики вишні Норд Стар

Щоб детально познайомитися з вишнею Норд Стар, необхідно вивчити основні відмінні характеристики дерева і смакові переваги плодів.

Посухостійкість, морозостійкість

Сорт посухостійкий, тому з легкістю влітку переносить тривалу спекотну жару. Відрізняється високою морозостійкістю. Відноситься до 5 зони зимостійкості, витримує морози до 32-40 ° С.

Увага! При вирощуванні вишні Норд Стар в низинах і на перезволожених ділянках від морозів можуть страждати молоді пагони дерева.

Врожайність вишні North Star

Період плодоношення у щеплених дерев починається через 2-3 роки після посадки. Максимальна плодючість спостерігається з 4-5-річного віку. Найбільш високі показники врожайності можливі при вирощуванні дерев в спільних посадках з іншими сортами вишні. Середня врожайність — 15-25 кг з 1 дорослого дерева.

Сорт вважається пізньостиглим. Встигати ягоди починають в липні-серпні. Характер плодоношення у вишні Норд Стар — змішаний. Формування основного врожаю відбувається на 1-3-річних гілках. Плоди універсального призначення — придатні і для вживання в свіжому вигляді, і для переробки. Але найчастіше їх переробляють — консервують компоти, варення, роблять сухофрукти. Також плоди, квітки і листя вишні Норд Стар можуть застосовуватися в народній медицині.

 

 

Врожайність вишні Норд Стар

Зауваження! Терміни плодоношення вишні Норд Стар можуть відрізнятися в межах декількох тижнів в залежності від регіону, в якому вони виростають.

Переваги й недоліки вишні сорту Норд Стар (Нордстар)

Як і інші сорти вишні, Норд Стар володіє певними перевагами і недоліками.

Переваги Північної Зірки:

 • високі десертні якості плодів;
 • маленький розмір дерева;
 • скороплідність;
 • високі і стабільні показники врожайності;
 • придатність до загущеної посадці відстань між деревами може бути 2 м);
 • висока ступінь самоплідності;
 • посухостійкість;
 • зимостійкість;
 • не боїться поворотних заморозків завдяки пізньому цвітінню;
 • імунітет до клястероспоріозу і коккомикозу.

Недоліки сорту:

 • підвищена кислотність плодів;
 • сприйнятливість до моніліозу.

Правила посадки вишні Північна Зірка

Правила посадки вишні Північна Зірка

В цілому процес посадки вишні Норд Стар не має своїх особливостей і практично ні чим не відрізняється від інших сортів вишні. Головне — правильно вибрати місце для посадки дерева, з огляду на його сортові особливості.

Рекомендовані терміни посадки саджанців вишні Норд Стар

Укореняти саджанці вишні Норд Стар можна як навесні, так і восени. Терміни будуть залежати від кліматичних особливостей регіону. У помірному кліматі оптимальним часом посадки буде середина квітня. Восени ж висаджувати саджанців в таких регіонах вкрай небажано, так існує загроза їх вимерзання взимку.

У південних широтах навпаки, посадка восени цілком можлива, головне провести її за місяць до настання перших приморозків. Найоптимальнішим періодом стане середина жовтня.

Вибір місця і підготовка грунту до висадки вишні

Вишня сорту Норд Стар віддає перевагу сонячним ділянкам. Засухи, протягів і сильних вітрів сорт не боїться. Але в той же час він не любить близького залягання грунтових вод. До складу грунту особливих вимог немає, головне, щоб він був родючим і добре вологим. Перед посадкою його слід добре підготувати. Необхідно на ділянці видалити всі бур’яни, особливо багаторічні.

Порада! Поліпшити фізико-хімічний склад грунту можна шляхом переорювання з компостом або гноєм.

Як правильно садити вишню сорту Норд Стар (North Star)

Як правильно садити вишню сорту Норд Стар - фото.

Розміщують саджанці на площі за такою схемою: 2 × 3 м. При вирощуванні вишні Норд Стар в промислових масштабах слід дотримуватися схеми 3 × 4 м. Таке розміщення дозволить значно поліпшити світловий режим.

Особливості догляду за вишнею сорту Північна Зірка

Вишня Норд Стар — невибагливий сорт. При догляді за ним застосовуються стандартні для цієї садової культури агротехнічні прийоми. Важливими для вкорінення молодих дерев на новому місці є перші 3-4 тижні після посадки, які вважаються стартовими. Регулярний полив, підживлення і обрізка в цей період безпосередньо впливають на приживлюваність саджанців і їх подальший розвиток.

Графік поливу і підгодівля вишні сорту Північна Зірка

Вишня сорту Північна Зірка легко переносить тривалу посуху, але краще не допускати дефіциту вологи.

Графік поливу в посушливий період:

 1. Після посадки.
 2. На початку формування зав’язі.
 3. За 14-21 день до дозрівання ягід.

Порада! При поливі необхідно стежити, щоб б волога проникала вглиб грунту не менше ніж на 30-40 см. Не варто поливати дерева в дощовий період, так як застій вологи може бути для них згубним. Полив молодого дерева обов’язковий.

У перший рік після посадки саджанець не потребує підгодівлі. Всі необхідні йому поживні речовини дерево отримує з грунту, використаного при посадці. Вносити перші добрива рекомендується з другого року життя, з моменту виснаження ґрунту. Частота і рясність підгодівлі повинна збільшуватися в період вступу вишні в стадію плодоношення.

Особливості догляду за вишнею

Як правильно обрізати вишню Нордстар

Формування крони — одне з важливих заходів по догляду за вишнею. Обрізка старих гілок і видалення сухих сприяє зростанню дерева і збільшує врожайність. Обрізати молоде дерево необхідно щорічно, навесні до розпускання бруньок. Місце зрізу необхідно обробити садовим варом. В середньому процес формування крони тривати 5 років.

Першу обрізку дерева проводять в рік посадки. На вишні залишають 6 найсильніших гілок, решта ліквідують. Важливо регулярно видаляти кореневу поросль, заражені і непродуктивні гілки.

Підготовка вишні до зими

Основну передзимову підготовку рекомендується починати в кінці жовтня. Гілки дерева притискають до стовбура і загортають соломою, бадиллям або мішковиною. Захистити кореневу систему від зимових морозів можна за допомогою снігу. Для цього навколо стовбура роблять невеликий сніговий сугроб.

Молоді саджанці необхідно більш ретельно утеплювати, так як їм набагато складніше переносити зимові морози. Тому в перший рік після посадки крім основного укриття ще мульчують торфом або тирсою пристовбурні кола.

Хвороби і шкідники вишні Норд Стар

Хвороби і шкідники вишні Норд Стар

У період цвітіння вишня Норд Стар сильно схильна до зараження моніліозом. Особливо зростає загроза під час тривалих і рясних дощів. Грибкову хворобу провокує відмирання окремих гілок і в цілому послаблює дерево.

У профілактичних цілях необхідно регулярно оглядати дерева на предмет виявлення заражених гілок і листя. При цьому пошкоджені частини дерева видаляють і обробляють його антибактеріальними препаратами. Поява плям на листках — перша ознака захворювання дерева.

Вишня зростає практично на кожній дачній ділянці. Дерево вишні досить часто страждає від атаки шкідників і хвороб, в результаті чого під загрозою опиняється весь урожай. Якщо ви помітили на листі вишні чорні личинки — це сигнал до того, що необхідно діяти негайно. Через що виникає таке явище і як його лікувати? Відповіді на ці питання дізнаємося з нашої статті.

Висновок

Вишня Норд Стар — сорт, давно облюбувала фруктові сади. Відрізняється вона високою врожайністю, невибагливістю у догляді і гарною пристосованістю до несприятливих кліматичних умов. Садівникам, що зупинили свій вибір на даному сорті, слід ознайомитися з рекомендаціями фахівців, щоб без зайвого клопоту отримувати щорічний стабільний урожай.

Відео: Короткий опис вишні Норд Стар

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Вишня Норд Стар (Нордстар) Зірка Півночі: характеристика і опис сорту з фото