Як правильно доглядати за орхідеями в домашніх умовах

Як правильно удобрювати орхідеї


Як правильно удобрювати орхідеї

 

Як правильно доглядати за орхідеями в домашніх умовах

 

Орхідея, безумовно, вважається королевою всіх кольорів. В диких умовах рослина розташовується на стовбурі дерева або гірських вершинах — там, де є точка опори. У магазинах орхідея продається в спеціальних прозорих горщиках, наповнених живильним субстратом. Щоб рослина добре росла в будинку їй необхідно створити певні умови: світло, вологість, температуру. Але важливу роль відіграє також правильно підібрана підгодівля. У цій статті ми розповімо, як підживлювати орхідею в домашніх умовах.

Як правильно доглядати за орхідеями

Добрива для орхідеї — важлива умова для хорошого росту і цвітіння

Як правильно удобрювати орхідею: коли починати вносити підживлення

Якщо орхідея тільки недавно з’явилася в вашому домі, не варто вносити добрива відразу ж. Багато хто припускає таку помилку і отримують в кінцевому підсумку зів’ялу і пожовклу рослину. Перший час квітка пристосовується до нового місця, відчуваючи, при цьому, стрес, тому навіть невелика порція підгодівлі буде зайвою. Ми наполегливо рекомендуємо дати квітці відійти від зміни обставин і починати удобрювати її тільки після чергового цвітіння.

як удобряти орхідею

Не вносити добрива відразу після появи квітки в будинку

Також помилкою буде внесення добрив в ґрунт під час цвітіння рослини, так як добавки стимулюють швидке відмирання бутонів і швидко починає в’янути стебло. У теплицях квітки спочатку отримують все необхідне харчування аж до цвітіння, потім вони відправляються на продаж.

удобрення орхідей в домашніх умовах

Читайте також: Вирощування орхідей в домашніх умовах

 

 

Коли ж можна вносити добриво? Найоптимальніший час — період зростання орхідеї. В цей час ви помітите появу нового паростка листочка. Весь час, поки росте листок, орхідея буде активно вбирати добриво, але як тільки листок перестане рости, слід припинити вносити підживлення. Цікаво, що осінній і зимовий період рослини — це час спокою, тому можна скоротити дозу добрив або зовсім їх скасувати.

Домашні орхідеї: як доглядати, пересадка, розмноження, підгодівля

Фахівці говорять про те, що квітка найкраще сприйме підгодівлю тільки в тому випадку, якщо її поєднувати з поливом. Всі добрива, які підходять для орхідеї, потрібно розмішувати з водою. Перед використанням тару необхідно струсити, щоб позбутися від осаду. Добриво вноситься після першого поливу. Чому не відразу? Справа в тому, що поживні елементи можуть бути занадто концентрованими для цієї квітки і стати причиною обгоряння кореневої системи. Щоб убезпечити квітку і уберегти її від можливих проблем, потрібно зволожити коріння і тільки потім заливати добриво.

Догляд за орхідеями в домашніх умовах відео та фото

Як удобрювати орхідеї в домашніх умовах

Підживлення можна поділити на типи:

  1. Кореневе. Дуже добре підходить для насичення квітки усіма необхідними макро- і мікроелементами. Такі речовини можна придбати в будь-якому, спеціалізованому магазині. Існують навіть добрива, які призначені для орхідей. Важлива умова — точне дотримання інструкції на упаковці. Отриманий розчин повільно вноситься в ґрунт, залишається в піддоні на 30 хв, а після видаляється. Кореневу підгодівлю можна вносити 1 раз в тиждень, але тільки під час росту рослини.
  2. Внекорневе. Такі добавки можна використовувати при зростанні орхідеї, при хлорозі (нестачі мінеральних компонентів) або при якихось пошкодженнях в кореневій системі.
  3. Листове. Добрива подібного виду вносяться за допомогою пульверизатора в ранковий час і в похмуру погоду. Важлива умова — щоб після обробки на листя не потрапляли прямі сонячні промені, інакше це призведе до опіку.

Читайте також: Як поливати орхідеї в домашніх умовах

Орхідея, як і будь-яка квітка, потребує повноцінного отриманні таких мікроелементів, як азот, фосфор і кальцій. Існують комплексні підгодівлі, де кількість поживних елементів відповідає нормі для рослини.

Підгодівля орхідей в домашніх умовах

Перед внесенням слід врахувати такі нагадування:

  • Азот допомагає рослині активно рости, тому в цей період часу краще подбати про те, щоб в грунті містилася покладена норма азоту.
  • Кальцій бере участь у формуванні бутонів і цвітіння квіток. Без нього ваша орхідея втратить красу і не порадує вас рясним цвітінням.
  • Фосфор задіюється в білковому і вуглеводному обміні. Цей мікроелемент важливий при зростанні молодих рослин.

Добрива для орхідей

Якщо ви стали власником орхідеї, найважливіше — організувати правильний догляд, сприятливі умови і повноцінне харчування. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам удобрювати орхідею в домашніх умовах і насолоджуватися красою квіток довгий час. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і ви будете володіти корисними знаннями, щодо догляду за квітами.

Орхідеї – догляд в домашніх умовах

Відео: Домашні орхідеї — підгодівля

 

Як правильно доглядати за орхідеями в домашніх умовах