Як приготувати бордоську суміш склад і пропорції

Як приготовити бордоську рідину для обприскування дерев в саду


Як приготувати бордоську суміш склад і пропорції для обробки саду

 

Як приготувати бордоську суміш склад і пропорції

 

Для отримання бордоської суміші, яка призначається для боротьби з грибком потрібно змішати мідний купорос разом з вапном. Одним з елементів цієї суміші, а точніше мідним купоросом, багато років тому їм користувалися в медичних цілях. Навіть на даний момент він включений до складу деяких препаратів.

Бордоська суміш приготування в домашніх умовах

Сьогодні така суміш є незамінним помічником для дачників в саду і на городі, так як часто рятує урожай від грибкових захворювань. До того ж в боротьбі з хворобами це найбільш ефективний засіб. Мідний купорос в складі бордоської суміші призначається для профілактики рослин від різних заражень. А в разі хвороби він її лікує за короткі терміни.

До складу бордоської рідини входить:

  • мідний купорос
  • негашене вапно

Як приготовити бордоську рідину для обприскування дерев в саду

 

 

Як зробити бордоську суміш для обприскування дерев

Не варто звертатися в спеціальні магазини для придбання рідини, можна зробити бордоську суміш самостійно. Варто лише знайти або зробити своїми руками суміш мідного купоросу і вапна. Для того щоб правильно розрахувати пропорції скористайтеся індикаторною смужкою, яка повинна знаходитися в пакеті разом з купоросом. У середньому один такий пакет містить триста грам мідного купоросу, а також чотириста грамів вапна. Можна знайти і суміш з меншою концентрацією.

Для створення бордоського розчину слід змішати ці два елементи.

Мідний купорос виступає як отрута, а вапно як нейтралізатор. Потрібно знати, що виготовлений розчин треба використовувати в той же момент. Можна зберігати протягом одного дня, але для цього в рідину домішують цукор в пропорціях п’ять грам на десять літрів води.

Як зробити бордоську суміш для обприскування дерев

Готуємо 1% розчин

Для виготовлення одно-відсоткового розчину потрібно змішати сто грам купоросу і сто двадцять грам негашеного вапна з десяти літрами води. Мідь рекомендується розчиняти в гарячій воді, на 100 грам досить одного літра. Після того, як розчиніть мідь то в цю рідину додайте близько п’яти літрів холодної води. В окремій ємкості потрібно розчиняти і вапно, також одним літром гарячої води. Слідом необхідно додати п’ять літрів холодної води. Отриману суміш потрібно процідити через марлю, бажано досить щільну. На завершення суміші потрібно об’єднати в одній ємкості і ретельно перемішати.

Готуємо 3% розчин

Для виготовлення тривідсоткового розчину необхідно придбати до чотирьох п’ятдесяти грамів негашеного вапна, і триста грамів купоросу. Також потрібно і десять літрів води. Якщо не мають наміру використовувати рідину відразу, то краще зберегти її в герметичній ємкості, для того щоб суміш не втратила своїх властивостей.

Щоб зробити розчин максимально якісним необхідно змішувати компоненти виключно в холодній воді. Не можна вже в створену суміш додавати воду. Перед тим, як обробляти рослини, рекомендується випробувати суміш, тобто потрібно опустити в неї кінчик цвяха або ножа. Якщо на предметі залишиться червоний наліт, то таку суміш на рослинах застосовувати не рекомендується. Щоб виправити ситуацію, в суміш потрібно додати вапно і розмішати, робити так необхідно до моменту поки на предметі не буде залишатися наліт.

Відео: Як приготувати бордоську рідину для обробки дерев

Обробку дерев в саду потрібно проводити рівномірно. Потрібно пам’ятати про те, що навіть 1% розчин здатний обпекти рослини, так що потрібно бути максимально обережним. На цьому все наша стаття «Як приготувати бордоську суміш склад і пропорції для обробки дерев в саду» підійшла до кінця, сподіваємося Ви зрозуміли як приготувати бордоську суміш. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua і з Вашим садом буде все впорядку.

 

Як приготувати бордоську суміш склад і пропорції