Зарядний пристрій. Як користуватися: докладна інструкція по експлуатації

Зарядний пристрій для автомобільного акумулятора


Зарядний пристрій. Як користуватися: докладна інструкція по експлуатації

 

Зарядний пристрій. Як користуватися: докладна інструкція по експлуатації

 

Розряджений акумулятор авто або мотоцикла не перетвориться в головний біль, якщо у вашому розпорядженні буде зарядний пристрій. Звернувшись в магазин з бажанням купити зарядний пристрій, вам не тільки допоможуть визначитися з відповідним варіантом, але ще розкажуть, як правильно заряджати акумулятор.

Якщо ви не отримали потрібну інформацію від продавця або тільки плануєте покупку і хочете бути у всеозброєнні, тоді ця стаття для вас. Я розповім, як вибрати зарядний пристрій і експлуатувати його довго і з розумом.

Що таке ЗУ? Види та особливості

Зарядний пристрій — апарат для заряду електричних акумуляторних накопичувачів енергією зовнішнього джерела. Зазвичай це відбувається від мережі змінного електроструму 100-240В. Він складається з перетворювача електроструму, випрямляча, стабілізатора, а також приладів для контролю процесу, що відбувається, амперметра або світлодіодних індикаторів.

Всі свинцево-кислотні акумулятори поділяються на кілька типів:

 • AGM. Наповнений смоктущий скловолоконним препаратом (скловата просякнута електролітом);
 • GEL. Наповнювачем служить гель;
 • WET. Його наповнює рідкий електроліт, що складається з розчину води і сірчаної кислоти.

Що таке ЗУ? Види та особливості

Цей вид найчастіше використовується в автомобілях. При виборі зарядного, уточніть, який тип батареї ви використовуєте, тому що для зарядки кожного з них потрібні свої режими. Тільки до накопичувачів, виконаним за технологією WET, підходять будь-які прилади. Отже, зарядні пристрої, як пуско-зарядні та пускові, мають сучасний надійний захист від перегріву при неправильному підключенні клем. Вибирати модель потрібно з запасом по видаванні напруги, оскільки робота на межі призведе до скорочення терміну служби обладнання. У лінійці багатьох виробників ви знайдете зарядні пристрої, здатні заряджати відразу кілька батарей. При послідовному з’єднанні накопичувачі повинні мати однакову ємність, а напруги складаються. При паралельному важлива однакова напруга, а струм заряду вибирається з урахуванням загальної ємності.

Загальні відомості про експлуатацію зарядних пристроїв і попереджувальні заходи

Загальні відомості про експлуатацію зарядних пристроїв і попереджувальні заходи

 

 

 1. Перед початком використання уважно прочитайте інструкцію з експлуатації пристрою;
 2. Робоча зона повинна бути чиста і добре освітлена. Робота в умовах ризику займання, загазованості або запиленості приміщення заборонена;
 3. Електробезпека включає в себе запобіжні заходи в зверненні зі штепсельними роз’ємами і виделками, шнуром харчування. Все повинно бути справним, без пошкоджень;
 4. Розбирати апарат, ремонтувати його, змінювати електрокабель можна тільки в сервісному центрі. Самостійні дії призводять до травмування;
 5. Виробники не рекомендують заряджати занадто холодні батареї, оскільки вони можуть вибухнути (про запобіжні заходи також зазначено в інструкції);
 6. Зарядні апарати оснащені елементами, які здатні спровокувати появу іскри (реле і вимикач). У зв’язку з цим слід дотримуватися правила розміщення ЗУ щодо батарей для зарядки, відділу двигуна або самого авто. Щоб запобігти виникненню іскри, перевіряйте надійність фіксації затискачів на полюсах, не дозволяйте їм стикатися один з одним, слідкуйте за правильністю полярності при підключенні. Під час підключення відключаючи затискачі, переконайтеся, що штекер витягнутий з розетки;
 7. Якщо зарядка виконується в приміщенні, бажано, щоб воно було добре вентильоване.

Ваша безпека понад усе, тому обов’язково використовуйте засоби захисту, такі як окуляри з боковим екраном, кислотостійкі рукавички і спецодяг.

Як правильно налаштувати параметри струму 

Якщо тип АКБ дозволяє, необхідно зняти заглушки на банках і перевірити рівень електроліту. При необхідності долийте дистильованої води і переконайтеся, що наповнювач покриває елементи на 5/10 мм.

Як правильно налаштувати параметри струму 

Необслуговувані акумулятори мають індикатори стану. При низькому рівні кислоти їх просто міняють. Навіть не намагайтеся заряджати. Струм зарядки не перевищує 10% від ємності АКБ. Проста арифметика, якої не варто нехтувати. Запам’ятайте, чим нижче електрострум, тим якісніше зарядиться пускач. Такий вид зарядки називається зрівняльним. Він триває досить довго, але перешкоджає сульфатації пластин. Зарядний пристрій без ручного регулювання електроструму автоматично налаштовують робочі параметри струму зарядки для оптимального режиму роботи.

Якщо потрібна дуже швидка підзарядка, тоді використовується форсований режим Бусто. Він в найкоротший термін допомагає відновити працездатність АКБ. При цьому, струм може досягати 70% її ємності. В ході зарядки важливо стежити за станом електроліту. Якщо його температура досягла 45 град., Процес потрібно зупинити. Хоча, ми вже говорили про автоматичні реакції на перегрів. Не слід часто застосовувати цей спосіб підзарядки, якщо хочете зберегти батарею максимально довго. Залиште його для самих екстрених випадків. Герметизовані агрегати живляться повільно, постійно контролюючи показники на полюсах за допомогою тестера. Рекомендується припинити процес, коли напруга досягне 14,4 для батареї на 12В; 28,8В для апарату на 24В і т.д.

Послідовність підключення 

Обов’язково вивчіть інструкцію виробника до авто і акумулятора. Переконайтеся в правильності вибору пристрою для зарядки.

Послідовність підключення 

 1. Підключіть червоний затискач до плюсового полюса, а чорний до мінусової;
 2. Якщо зарядний пристрій встановлений на машині, підключіть спочатку кліпсу до полюса, який не підключений «до маси», а потім другий, що далеко від карбюратора і паливних трубопроводів;
 3. Встановіть робочу напругу;
 4. Налаштуйте режим, відповідний для зарядки в конкретній ситуації;
 5. Підключіть пристрій до мережі електроживлення;
 6. Щоб зупинити процес, перш за все відключіть мережеве живлення, далі від’єднайте негативний полюс, а потім позитивний.
Читайте більше: В цій статті ми розповімо вам все про сучасні зварювальні шоломи, як вони влаштовані і на що звертати увагу при виборі, щоб не потрапити в халепу. Ви дізнаєтеся, як працює маска хамелеон і чому краще вибрати саме її, якщо хочете зберегти своє здоров’я при зварюванні металів.

Особливості роботи інтелектуальних пристроїв для відновлення заряду

Весь процес відбувається в 9 етапів: Тестування → Відновлення ємності → Плавна стадія зарядки → Імпульси → Відновлення та основна стадія → Насичення → Аналіз → Підтримка повного заряду.

Більшість інтелектуальних моделей оснащені функцією пам’яті. Коли трапляються перебої з електроживленням або раптові від’єднання мережевого штекера, зарядний прилад переходить в очікування. Статус і всі налаштування зберігаються, із відновленням мережі, зарядка продовжиться з того щабля, на якій була перервана.

Підводячи підсумки, хочу зазначити, що техніка безпеки при зарядці автомобілів безумовно важлива і залежить від багатьох факторів. До них відносяться правильний вибір зарядного пристрою, умови, в яких відбувається заряджання, дотримання послідовності від приєднання до від’єднання клем. Якщо у вас з’явилися сумніви при виборі приладу або ви сумніваєтеся в правильності експлуатації — ви завжди можете звернутися до наших фахівців за допомогою.

Відео:  Як вибрати зарядний пристрій для авто і акумулятора?

Ще більше цікавої інформації про інструменти для дачі і саду ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Зарядний пристрій. Як користуватися: докладна інструкція по експлуатації