Особливості зберігання картоплі в погребі взимку

Відео: Зберігання картоплі в льоху зимою


Де і як правильно зберігати картоплю на зиму в квартирі та на дачі. Особливості зберігання картоплі в погребі взимку

 

Особливості зберігання картоплі в погребі взимку

 

Найчастіше ми зберігаємо картоплю у себе в погребі. Таким чином, навесні можна буде посадити картоплю на новий сезон, а всю зиму можна буде харчуватися хорошими бульбами. Отже, потрібно знати, як правильно облаштувати місце в погребі для зберігання картоплі. Де і як правильно зберігати картоплю на зиму в квартирі та на дачі Ви дізнаєтеся в цій статті.

Основним овочем, який найкраще зберігається взимку, є картопля. Тому деякі люди намагаються зробити великі запаси на зиму. Овоч має в собі багато води і крохмалю, а тому вибагливий до умов зберігання. Коренеплід піддається гниттю, тому що не витримуються правильні температурний режими і вологість. Експерти запевняють, що для зберігання придатні всі види картоплі. Дійсно, це так, але кожен сорт має свій термін зберігання. Перед тим, як бульби будуть закладатися на зберігання, їх потрібно підготувати.

Зберігання картоплі в льху

Читайте також: Коли починати збирати урожай картоплі

Підготовка картоплі для зберігання на зиму в домашніх умовах

Для цього необхідно просушити картоплю. Її сушать не на нагрівачах, а на сонці, на свіжому повітрі. Ультрафіолет вбиває всіх шкідників, які сидять на овочах. Бульби ретельно перебираються. Якщо виявляються пошкоджені бульби, надбиті, то не потрібно думати, що вони долежать до зими. Мало того, зіпсована картопля почне «заражати» здорові овочі.

Підготовка картоплі для зберігання взимку

Існують деякі умови, які забезпечують надійне зберігання коренеплодів. Для того, щоб картопля не пускала коріння, потрібно витримати температуру не більше трьох градусів по Цельсію.

Вологість в підвалі і льосі вирівнюється приблизно на позначці 75-85 відсотків. Чим більше вологість, тим більше ймовірність появи грибку. Перед закладанням картоплі важливо обробити льох вапняним розчином. У підвалі не повинно бути сонячного світла, так як він згубно впливає на картоплю.

Відео: Підготовка картоплі для зберігання в погребі, ящику та ямі

Якщо не виконувати всі умови, то картопля почне проростати. Крім того, може початися стрімкий процес гниття запасів овочів. Якщо температура в сховищі знизиться до мінусових показників, то крохмаль, який міститься в картоплі, перетвориться в цукор.

Читайте також: Як зберігати картоплю в підвалі

 

 

Для того, щоб зберегти урожай, потрібно створити правильні умови зберігання картоплі і максимально провести захисні заходи. Щоб льох був очищений від бактерій, його потрібно білити розчином солі, марганцівки і мідного купоросу, а також вапна.

як зберігати картоплю взимку

Перед закладанням картоплі в ящики, тару потрібно добре просушити і по можливості обробити. Ящики для зберігання картоплі не повинні стояти близько один до одного. Також утворюється відстань між ящиком і стінкою — як мінімум 15 сантиметрів. Витримується відстань також між ящиком і підлогою. Зробити ящики своїми руками можна дуже швидко, але необхідно використовувати якісні дошки.

Де можна зберігати картоплю, якщо немає льоху

А як же бути тим людям, у яких немає льоху? Доводиться шукати місця для зберігання бульб в інших умовах. Найпоширенішим способом є бурт. Це «картопляний насип», який потім накривається шаром землі. З боків бурт захищається дошками. Зверху виконується додаткове утеплення. Пам’ятайте, що таке сховище буде тимчасовим.

зберігання картоплі насипом

Навіть звичайна яма на дачі в городі може стати відмінним сховищем для картоплі. На обраному місці робиться яма глибиною до двох метрів. На дно викладається солома. З боків огороджується дошками. Але картоплі не потрібно насипати до краю. Потім картопля накривається соломою, дошками і прикривається землею. Як тільки морози посиляться, утеплення можна збільшити.

Як зберігати картоплю на балконі

У міських умовах при відсутності підвалу картоплю можна зберігати на балконі. Створюється спеціальний ящик, в якому може поміститися до трьохсот кілограм бульб. Ящик повинен бути утепленим і мати в той же час вентиляцію. Поширена конструкція, яка називається «ящик в ящику». Не складно здогадатися, що ящик меншого розміру ставиться в більший ящик. Потім між ними виконується утеплення з соломи або тирси.

балконне зберігання картоплі

Але ми зупинимося на зберіганні картоплі в погребі. Тут потрібно створити максимально сприятливі умови для збереження. Взимку, коли морози міцніють, потрібно додатково захищати врожай від морозу. Для цього робиться ковдра з соломи, утеплюється вхід. Можливо, знадобиться електричний обігрівач, який трохи зможе попрацювати і підняти температуру в сховищі.

зберігання картоплі в мішку-сітці

Картоплю можна зберігати не тільки насипом в погребі, а й в сітках. При зберіганні картоплі в мішках вдається досягти хорошої вентиляції. Сітки ж потрібно укласти на дерев’яні піддони, після чого накрити соломою.

зберігання картоплі насипом в погребі

Зберігання бульб насипом

Але найлегше зберігати картоплю насипом. Спосіб є простим, але не зовсім надійним. Картопля насипається гіркою не вище одного метра. У такому вигляді картопля зберігатися до весни. Але є і недолік даного виду збереження картоплі. Наприклад, не можна точно контролювати температуру всередині купи. Саме там може початися гниття.

Отже, існують деякі вимоги, які ставляться для зберігання картоплі:

  1. Урожай повинен бути сухим, добре перебраним. Зіпсовані картоплини не допускаються до зберігання.
  2. Ні в якому разі не можна мити картоплю.
  3. Температура в погребі повинна бути стабільною. Якщо в погребі почне підвищуватися температура, бульби почнуть проростати.

зберігання картоплі на балконі в ящиках

Насправді зберігати картоплю в погребі не складно. Для цього потрібно виконувати правила, які цілком реальні. Тільки так можна харчуватися картоплею відмінної якості всю зиму, а навесні взяти із запасів відмінний посадковий матеріал.

Відео: Як зберегти картоплю до весни в погребі

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город, де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі, та до нових зустрічей!

 

Особливості зберігання картоплі в погребі взимку