Абрикос Ананасовий Цюрупинський: опис сорту, фото, посадка та догляд

Абрикос Ананасовий: опис і характеристика сорту з фото


Абрикос Ананасовий Цюрупинський: опис, фото, посадка і догляд

 

Абрикос Ананасовий Цюрупинський: опис сорту, фото, посадка та догляд

 

Опис сорту абрикоса Ананасовий Цюрупинський — дієва допомога садівникам, які прийняли рішення посадити його на своїй ділянці. Латинська назва дерева — Pineapple Tsyurupinskiy. Сорт має масу позитивних характеристик, не вимагає складного догляду, має хорошу продуктивність. Щоб отримати гідний урожай, потрібно тільки дотримуватися агротехнічних рекомендацій. Сорт дуже привабливий зовнішніми і смаковими характеристиками.

Історія селекції виведення абрикосу сорту Ананасовий Цюрупинський

Даний сорт виведений селекціонером Костіної К. Ф. в Державному Нікітському ботанічному саду. Він розташований в Цюрупинському районі Херсонської області. Звідси назва сорту абрикоса. Вид отриманий в результаті відбору сіянців сорту Ананасовий. У Держреєстрі зареєстрований з 2014 року. Районований абрикос Ананасовий Цюрупинський в Північно-Кавказькому регіоні, Херсонській, Кримській та інших південних областях.

Опис абрикосу сорту Ананасовий Цюрупинський

Параметри дерева:

 • Висота. Сорт Цюрупинський Ананасовий відноситься до середньорослих. Дорослий абрикос виростає до 4-5 м. Швидкість зростання середня.
 • Крона. Округла, широка, пишна. Густота середня. Діаметр 2-4 м.
 • Листя. Великі, яскраво-зеленого кольору, шорсткі. Розмір середній, форма нагадує сердечко з витягнутою верхівкою. На кінцях щербини. Розташовуються листя на темно-червоних довгих черешках.

Опис абрикосу сорту Ананасовий Цюрупинський - фото.

 • Квіти. Біло-рожеві, дуже ніжні, сидять на коротких плодоніжках.
 • Плоди. Середнього розміру, вага одного близько 50 м. Садівники стверджують, що при хороших умовах вирощені абрикоси важать 70-80 м. Вони неправильної форми, з сильно вираженим скосом. Поверхня горбиста. Забарвлення абрикосів матовий світло-жовтий, рум’янець відсутній. М’якоть такого ж кольору, середньої щільності, соковита, з гарним ароматом. Смак у плодів солодкий з домішкою фруктових ноток.

Деякі садівники називають його ананасовий абрикос. Дегустаційна оцінка 4,5 балів. Кісточка невелика, відділяється добре, ядро солодке. Шкірочка трохи опушена, бархатиста, без покривного забарвлення.

Важливо! Іноді цей абрикос називають Шалах, але це абсолютно різні сорти.

Щоб отримати високий урожай сорту, слід забезпечити дереву умови, описані нижче.

Характеристика абрикосу Ананасний Цюрупинський

Садівники відзначають цілий перелік гідних характеристик сорту Ананасовий Цюрупинський. Абрикос володіє гідним імунітетом до грибкових інфекцій, відрізняється швидко-плідністю, зимостійкістю. Містить багато компонентів, корисних для людського організму.

Посухостійкість та зимостійкість абрикосу Ананасовий Цюрупинський

Для клімату регіонів, рекомендованих для вирощування сорти, зимостійкість абрикоса цілком достатня. Дерево витримує зниження температури до — 25 ° С. Якщо взимку відбувається підмерзання пагонів, то навесні вони швидко відновлюються. Посухостійкість висока, що дозволяє вирощувати сорт абрикоса Ананасовий Цюрупинський в регіонах з сухим жарким кліматом.

Абрикос Ананасовий Цюрупинський, Prunus armeniaca

Запилення, період цвітіння і терміни дозрівання

Абрикос сорту віднесено до самоплідних, тому дає урожай навіть при одиночних посадках. Однак близьке розташування інших кісточкових збільшує показник врожайності і покращує смак плодів. По термінах дозрівання сорт Ананасовий Цюрупинський вважається середньо-стиглим річним. Квіти розпускаються в період з 16 квітня по 5 травня. Дозрівають абрикоси в другій половині липня.

Сорт відрізняється пізнім цвітінням, що рятує його від поворотних заморозків.

Урожайність та плодоношення абрикосу

У плодоношення Ананасовий Цюрупинський вступає на 3-4 рік. Показник врожайності коливається від 90 кг до 150 кг з одного дерева. Підвищується з віком абрикоса і при якісному догляді. Сорту необхідна грамотна і регулярна обрізка. При загущеності крони плодоношення послаблюється через зниження закладки квіткових бруньок. Також на продуктивність впливає проведення волого-зарядного поливу навесні і восени.

Агротехніка вирощування плодів абрикосу

Абрикос Цюрупинський Ананасовий вважається столовим сортом. Тому плоди мають універсальне застосування. Вони використовуються в свіжому вигляді, для приготування джемів, варення, соків, компотів. Соки і компоти готують у вигляді зимових заготовок або вживають відразу. Абрикоси найкраще вживати в свіжому вигляді, щоб зберегти поживні речовини.

 

 

Абрикос "Ананасовий Цюрупинський"

Стійкість до хвороб і шкідників

Сорт привертає увагу своєю стійкістю до клястеріоспоріозу і моніліозу. Ці захворювання часто вражають абрикоси, але Цюрупинському вони не загрожують. Крім цього, дерево на схильне до кучерявості листя.

Переваги і недоліки вирощування Ананасового абрикосу

Завдяки опису сорту і відгуків садівників, Ананасовий Цюрупинський має списки переваг і недоліків. Це дуже корисна інформація для бажаючих посадити абрикос на своїй ділянці. Тільки при дотриманні вимог агротехніки сорт проявляє всі свої переваги.

Основні плюси:

 • хороший показник врожайності;
 • стабільне плодоношення;
 • десертний смак плодів;
 • морозостійкість;
 • високий імунітет до захворювань;
 • здатність швидко відновлюватися після підмерзання;
 • посухостійкість. Мінусами культивари вважаються:
 • короткий період продуктивності (25 років);
 • осипання перестиглих плодів;
 • середня лежкість.

Особливості посадки абрикосу Цюрупинський Ананасовий

Абрикос Ананасовий: опис і характеристика сорту

Посадка — важливий етап в житті дерева. Від якості проведення процедури залежить подальше зростання абрикоса Ананасовий Цюрупинський. Щоб рослина добре розвивалася, необхідно виконати ряд дій:

 • витримати рекомендовані терміни посадки;
 • правильно вибрати саджанець абрикоса;
 • підготувати місце і ґрунт;
 • грамотно провести посадку.

Посадка сорту Цюрупинський Ананасовий не має значних відмінностей від процедури для інших абрикосів. Але етапи мають свої нюанси, з якими потрібно ознайомитися заздалегідь.

Рекомендовані терміни посадки абрикосу

Час слід вибирати з урахуванням регіону вирощування. На термін впливають кліматичні особливості. Для південних областей рекомендується осіння посадка. Садівники середньої смуги можуть висадити абрикос з однаковим результатом навесні або восени. Жителям північного регіону слід дотримуватися весняної посадки до пробудження бруньок.

Вибір відповідного місця для посадки абрикосу

Сорт добре розвивається і плодоносить на освітленому місці, особливо в першій половині дня. Добре, якщо дереву буде забезпечено захист від протягів. Дистанція від стін і інших дерев повинна бути не менше 3-5 м. Слід уникати низинних ділянок. Найкраще Ананасовий Цюрупинський зростає на суглинку з нейтральною або слабо-кислою реакцією. Глибина залягання ґрунтових вод не менше 1,5 м.

Маленькому дереву необхідно забезпечити захист від вітру.

Сорт абрикоса Ананасовий - опис, посадка і догляд

Які культури можна і не можна садити поруч з абрикосом

Не варто розміщувати поруч з абрикосом вишню, яблуню, черешню, грушу, персик, горобину і горіхи. Ці рослини мають з абрикосом загальних шкідників і хвороб, а також споживають однакові поживні речовини з ґрунту. Також не рекомендується розміщувати близько смородину і малину через схожість шкідників.

Вибір і підготовка посадкового матеріалу

Щоб уникнути пересортування, саджанці потрібно купувати у надійних постачальників — в садових розплідниках або у перевірених садівників. Найкраще брати одно- або дворічні рослини висотою 0,7 м, з хорошими корінням завдовжки 25 см і зачатками скелетних гілок (3-4 шт.). Рекомендується знайти місце щеплення і оглянути його. Воно повинно бути добре сформовано. Коріння саджанця — темно-рожеві, пагони тонкі, листя шорсткіе, деревина світло-зелена. Обов’язкова наявність довгого стрижневого кореня.

Алгоритм посадки

За 2 тижні до посадки потрібно підготувати посадкову яму. Для весняного заходу краще це зробити завчасно восени. Основні етапи:

 • Розмір ями для абрикоса 70х70 см.
 • Заповнити 1/3 обсягу органікою.
 • Приготувати грунтосуміш з перегною, родючої землі (1: 1). Додати 1 кг золи деревної, 300 г кісткового борошна.
 • Заповнити яму.

Сорт абрикоса Ананасовий - фото.

 • Помістити саджанець на 6-12 годин в розчин стимулятора (Корневин, Циркон).
 • Обрізати пошкоджене коріння до здорової світлої тканини.
 • Встановити кіл для підв’язки абрикоса.
 • Поруч розташувати саджанець.
 • Засипати ґрунтом, залишивши кореневу шийку вище землі на 5-6 см.
 • Періодично струшувати коріння, щоб ґрунт заповнив всі порожнечі.
 • Злегка ущільнити місце посадки абрикоса і полити.
 • Укоротити гілки на 1/3 довжини.
 • замульчувати пристовбурні кола.

Якщо саджанець Ананасовий Цюрупинський придбаний із закритою кореневою системою, то алгоритм посадки не змінюється. Відмінністю є можливість висаджувати абрикос протягом всього періоду вегетації.

Саджанцю необхідний кілок для підв’язки.

Подальший догляд за культурою

Від якості догляду залежить плодоношення абрикоса. Найнеобхіднішими заходами для Цюрупинського  є:

 • Полив. Він має велике значення, адже сорт має середню стійкість до посухи. Молоді саджанці після посадки потрібно поливати через 2 дня потроху. На одну рослину використовувати 1 відро води. Після поливу землю злегка розпушити і замульчувати. Такий прийом дозволить зберегти вологу і не дасть розвиватися бур’янам. Для дорослих абрикосів потрібно вирити канавку по периметру крони, яку заповнювати водою. У рослин канавку прокласти по діаметру, вдвічі менше обсягу крони. Перший полив провести в середині весни, потім наступний в травні. Третій раз дереву потрібна вода за 2 тижні до початку дозрівання плодів. Навесні і восени обов’язково зробити вологозарядний полив.

Подальший догляд за культурою абрикосу Ананасового

 • Підживлення. Живильні речовини теж потрібно вносити в канавку. Навесні для сорту використовувати азот, влітку калій, восени фосфор. Добриво поєднувати з поливом або вносити по вологому грунті. У перший рік після посадки азот внести 2 рази — в середині травня і середині червня. Для саджанців третього і четвертого року азот звести до мінімуму, щоб спровокувати плодоношення.
 • Обрізка. Процедуру слід проводити щорічно і ретельно. Якщо у дерева буде загущена крона, то закладка квіткових бруньок зменшиться, плодоношення знизиться. Грамотна обрізка регулює не тільки показник врожайності, але також солодкість і розмір плодів. Найбільш ефективною формою крони вважається двохярусні розріджені. Час весняної обрізки — а пріль до розпускання бруньок.

Важливо! Культура плодоносить на букетних гілочках і однорічних торішніх приростах.
Дуже добре відгукується абрикос на мульчування пристовбурної зони, обробку стовбура побілкою.

Хвороби і шкідники абрикосу Цюрупинський Ананасовий

Відповідно до опису, сорт стійкий до моніліозу і клястероспоріозу. Але є захворювання, яким Цюрупинський Ананасовий протистоїть набагато слабкіше:

 • гриб Валса;

гриб Валса - хвороба абрикосу.

Хвороба з’являється при порушенні правил обрізки.

 • сіра гниль;

Сіра гниль на абрикосі.

Щоб виключити зараження, необхідно виконувати профілактичні обприскування.

 • бактеріальна плямистість.

Бактеріальна плямистість на абрикосі.

Захворювання провокується недотриманням сівозміни та відсутністю прополки бур’янів.

Хвороби абрикоса і боротьба з ними вимагають уважності і вчасно вжитих заходів. У нашій статті ми обговоримо найпоширеніші хвороби дерева і способи запобігання їх появи.

Щоб запобігти їх розвиток, потрібно уважно оглядати листя абрикоса і проводити профілактичні обприскування фунгіцидами з чергуванням препаратів. Проти шкідників можна обробити дерева інсектицидами. Обов’язково зібрати і знищити муміфіковані плоди, перекопати восени пристовбурні кола, спалити опале листя, внести добрива.

Висновок

Опис сорту абрикоса Ананасовий повністю підтверджується спостереженнями садівників, які вирощують його на ділянках. Якщо забезпечити рослині хороші умови, то щорічно можна збирати гідний урожай смачних ароматних абрикосів.

Відео: Коротка характеристика сорту абрикоса Ананасовий Цюрупинський

Ще більше цікавої та корисної інформації для вашого саду та городу ви можете  знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Абрикос Ананасовий Цюрупинський: опис сорту, фото, посадка та догляд