Плодові дерева і кущі


1 2

Adsense:

Плодові дерева і кущі

Плодовий сад — дуже цінний елемент дизайну саду. Яблука, груші, песики, вишні, черешні, смородина, вирощені на своїй ділянці, своїми руками, дуже ароматні і запашні. Саме вони надають невимовне зачарування заміського маєтку.

Перед висаджуванням плодових дерев та кущів потрібно провести ретельну підготовчу роботу. Дерева і плодові чагарники для саду висаджують раз на багато років.

Вибір місця для розташування плодового саду

По-перше дуже важливо визначитися, де саме на території ділянки буде розташовуватися плодово-ягідний сад. Місце має бути максимально сонячним. Дуже важливо враховувати функціональний розподіл саду на зони, і потрібно також вирішити, з якими функціональними зонами території буде сусідити майбутній плодовий сад. При цьому потрібно враховувати розташування плодових дерев, які не повинні закривати декоративну частину саду. Небажано закривати плодовими деревами дитячий майданчик від вікон, звідки зручно доглядати за дітьми. Такий варіант, можна об’єднає плодовий сад з його декоративно частина, розміщуючи плодові дерева в саду, наприклад, як обрамлення для зони відпочинку. Головне гармонійно вписати плодові дерева і загальну куртину ландшафту.

Так само важливо, при плануванні місць посадок плодових дерев, враховувати межі сусідньої ділянки, щоб крони плодових дерев в майбутньому, не «нависали» над чужою територією.

Вибір плодових дерев та кущів для саду та підготовка плану посадки

Після визначення з місцем розміщення чагарників і плодових дерев в саду, потрібно подумати і про те, скільки і яких рослин ми будемо висаджувати, які виберемо сорти, як краще розмістити їх між собою. Для того щоб нічого не упустити, краще намалювати детальний план посадки плодового саду, де потрібно нанести всі існуючі будівлі і великі об’єкти. Цей план повинен бути добре продуманим, викресленим на папері, бажано в масштабі, із зазначенням розташування і кількості дерев, співвідношення культур і сортів.

Також важливо, враховувати здатність дерев взаємно запилювати один одного і терміни дозрівання. Так наприклад, у яблуні, наприклад, більше половини дерев повинні бути зимовими сортами, і при правильному зберіганні її плоди здатні зберігатися до весни. Що стосується запилення, то у обліпихи одне чоловіче дерево висаджують в розрахунку на 5-6 жіночих.

Також, вибираючи сорти різних плодових дерев і кущів, важливо звертати увагу на терміни їх дозрівання. Ідеальним рішення для плодового саду буде підбір сортів з різними термінами дозрівання, щоб протягом всього літньо-осіннього сезону плодоносили свіжі ягоди і фрукти.

Чагарники для саду розташовують по периметру вибраної ділянки — не ближче ніж в 1,5 м від його межі, а вишні та сливи — не ближче 3 м, яблуні і груші — 4-5 м. Теж відстань дотримуються по відношенню до будівель і парканів. Міжряддя для дерев становить 5-6 м. Звертайте увагу на відстані між деревами, в іншому випадку, інакше вони почнуть дуже витягуватися, страждати від нестачі світла,
і погано плодоносити.

При планування саду потрібно визначити, де який сорт повинен зростати. Так наприклад різні сорти яблуні повинні рости так, щоб найвищі на зріст і великогабаритні не затінювали більш мініатюрні, наприклад, «Антонівка» або «Аніс» — «Грушівка московська» або «Білий налив».

У разі, якщо у саду висаджуються карликові і малогабаритні дерева, то відстані між ними можна скоротити на 2-2,5 м. Дуже близько один до одного, на відстані 1-1,5 м можна розташовувати яблуні, що формуються у вигляді плоскої пальмети.

Якщо плодовий сад розміщується на крутому схилі (з ухилом більше 8-10 °), дерева і чагарники висаджують на терасах, що влаштовані поперек схилу. Дерева мають у своєму розпорядженні, з відстанню 3-4 м один від одного, ґрунт засівають травами, дрібними злаковими, щоб ґрунт НЕ розмивало і не змивало дощами, талим снігом. Ягідники розташовують, також на терасах між деревами або окремо.

Після складання плану, культури і сорту обрані, можна, і тепер можна приступить до найголовнішого, — до закладки плодового саду.

Вибір саджанців плодових дерев і кущів

Купувати саджанці плодових дерев для майбутнього саду, потрібно відповідально, обов’язково потрібно ретельно оглянути посадковий матеріал. Деревце обов’язково повинно бути здоровим, міцним, без ознак захворювань, з добре розвиненою кроною і кореневою системою. Дуже важливо не допускати пересихання кореневої системи до посадки. Для цього коріння умочують в розчин «бовтанку» з глини і гною, також обмотують вологою тканиною або плівкою для транспортування. Якщо коріння все-таки підсохли або пошкодилися, їх потрібно підрізувати до здорового місця гострим секатором і замочують у воді з стимулятором росту на добу. Після цього приступають до підготовки посадкових ям.

Підготовка посадкових ям до висадки плодових дерев та кущів

Спочатку кілочками розбивають майбутні місця посадки дерев і кущів. Навколо цих кілочків, які при розбивці плодового саду, копають ями. При цьому важливо звернути увагу на те, що ґрунт, взятий з верхнього горизонту, не перемішується з ґрунтом з нижнього горизонту. Для кожної культури глибина рослини не однакова. Так, для яблуні або груші часто викопують ями глибиною 60-70 см, діаметр ям для таких дерев складає 100-120 см, для вишні і сливи — 80-100 см.

Краї у посадочних ямах роблять стрімкими, для того щоб грунтосуміш в них при осаді, опускалася рівномірно. Для облаштування дренажу на дно ями для дренажу часто укладають биту цеглу, щебінь, або великий річковий пісок і т. Д. (до 10-12 см). На дренажний шар укладають шар родючого ґрунту, додають органічні добрива, змішані з мінеральною і деревною золою. Розрахунок такий: органіки беруть 5-6 відер на яму, золи — 1-1,5 кг, також додаю до 1 кг суперфосфату, калію сірчанокислого — до 130-150 м Азотні не вносять при посадці, його додають як підгодівлю після вкорінення саджанців .

Засипають яму ґрунтосумішшю, обережно складаючи гіркою, і вже там розмішають саджанець, обрізавши секатором хворі і пошкоджені. У центрі ями забивають кілок, і до нього підв’язують саджанець. Грунтосуміш повинна повністю покрити кореневу систему, щоб вона закріпилися в ній, також потрібно ущільнити ґрунт кругом посадженого саджанця.

Посадка плодових дерев і кущів

Головний правилом є практично одне — коренева шийка рослини повинна залишатися завжди вище поверхні ґрунту приблизно 10-15 см. Це дуже важливо, треба враховувати що, через рік, після ущільнення ґрунту в ямі, дерево може виявитися таким, що сидить в «блюдці», що в свою чергу може привести до захворювання дерева. Посадкову яму для посадки дерев треба підготувати заздалегідь.
В умовах змін клімату за останні кілька років, можна сказати що терміни посадки дерев кілька коливається. Але найчастіше дерева рекомендують стиснути з середини вересня до кінця жовтня, що обумовлено укоріненням дерева до настання заморозків. Весняна посадка часто обумовлена ​​погодою, садити можна після відтавання ґрунту, до того, як розпустяться бруньки. Багато хто сходиться на думці, що осіння посадка більш сприятлива.

Після посадки всіх плодових дерев та кущів майбутнього плодового саду, залишається тільки терпляче чекати і доглядати за садом. Для того щоб дочекатися, щоб з молодих саджанців виросли потужні і красиві дерева, повинен пройти не один рік. Так, деякі кісточкові культури (наприклад, вишня, абрикос, персик, слива) ростуть і плодоносять від 5-6 років. Інші культури — наприклад, чорна і червона смородини плодоносять вже на другий-третій рік після посадки. Нічого не може бути смачні ніж фрукти з власного саду.

Так що очікування, терпіння і труд того варто.