Абрикос Персиковий: характеристика та опис опис сорту з фото та відгуками

Вирощування абрикосу сорту Персиковий у себе в саду


Абрикос Персиковий: опис, фото, характеристики, історія селекції

 

Абрикос Персиковий: характеристика та опис опис сорту з фото та відгуками

 

Абрикос Персиковий — гібридна форма культури, що відрізняється підвищеною стійкістю до несприятливих кліматичних умов, великим розміром плодів і відмінними смаковими якостями. За своїми характеристиками цей вид багато в чому схожий з сортом Бреда, який набув широкої популярності в Європейських країнах. Гібрид повністю розвіяв думку, що абрикос можна вирощувати тільки в південних регіонах. З його появою це стало можливим і в центральних областях. Тривалість життя абрикоса Персиковий — 10 років.

Історія селекції виведення абрикосу сорту Персиковий

Даний вид був отриманий на початку цього століття при схрещуванні персика та абрикоса. Він зумів увібрати найкращі якості цих двох культур. Достовірно невідомо, хто є оригінатором абрикоса Персикового, і кому прийшла ідея його виведення, офіційної інформації немає. Також даний вид досі не включений до Держреєстру, так як і результатів про проведені випробування, що підтверджують його характеристики.

Незважаючи на це, абрикос Персиковий придбав широку популярність у початківців і досвідчених садівників, так як відмінно себе зарекомендував при вирощуванні в південних і центральних регіонах країни.

Опис сорту абрикоса Персиковий

Опис сорту абрикоса Персиковий - фото.

За зовнішнім виглядом гібрид схожий більшою мірою на абрикос. Висота дерева досягає 3 м, що значно полегшує збір плодів. Крона у абрикоса Персиковий правильної напівкруглої форми, середньої густини. Діаметр бічних плодоносних гілок становить 3-15 см, в залежності від віку дерева. Поверхня пагонів і основного стовбура буро-коричневого відтінку. Кора шорстка.

Крона розлога. Пагони абрикоса Персиковий тонкі, тому їм властива крихкість при підвищеному навантаженні. Щоб уникнути облому гілок в період дозрівання плодів, необхідно підставляти під гілки опори, щоб вони знижували навантаження. Листя гібрида, такі ж, як у абрикоса. Вони мають стандартну форму і розмір. Відтінок пластин — яскраво-зелений.

Важливо! Абрикос Персиковий відрізняється швидким ростом, до дорослого дерева він виростає за 5 років.

Плоди у гібрида округлі, витягнутої форми з явно вираженим «швом», який може бути горбистим. Шкірочка щільна, але при з’їданні не відчутна. Вона не блискуча, оксамитова. На поверхні чіткий рум’янець відсутній, окрас плавно переходить від жовтого до помаранчевого відтінку.

Плоди покриті легким пушком, як у персика. Кісточка всередині невелика, при повному дозріванні фруктів відділяється і при цьому залишається сухою. М’якоть солодкувата з невеликою часткою кислинки, з легким ананасовим ароматом. Середня маса фруктів абрикоса Персиковий становить 50 г.

Характеристика сорту абрикосау Персиковий

Сорт абрикоса «Персиковий»: опис, характеристика

Абрикос Персиковий помітно відрізняється від інших видів культури. Тому при виборі цього гібрида слід вивчити його основні характеристики, а також ознайомитися з його перевагами і недоліками.

Посухостійкість та зимостійкість

Абрикос Персиковий легко переносить недолік вологи в ґрунті, але при тривалій посусі плоди можуть обсипатися. Гібрид здатний витримувати короткочасне зниження температури взимку до -15-18 градусів без негативних наслідків для деревини та коренів. З огляду на ці особливості, вирощувати абрикос Персиковий можна в південних і центральних регіонах країни.

Запилення, період цвітіння і терміни дозрівання

Цей вид абрикосу самозапилюючий, тому не потребує перехресних запильників. Для отримання хорошого врожаю досить посадити лише одне дерево. Це значно спрощує вирощування.

Урожайність та плодоношення персикового абрикосу

Абрикос Персиковий відноситься до категорії пізніх видів. Дерево зацвітає в другій половині травня, тому не страждає від можливих зворотних заморозків. У зв’язку з цим квіти у гібрида не обмерзають, що і пояснює його стабільну високу врожайність.

Пізній абрикос сорту Персиковий

При створенні сприятливих умов з 1 дорослого дерева абрикоса Персиковий можна отримати до 140 кг плодів. Цей показник безпосередньо залежить від своєчасного внесення добрив в прикореневий круг дерева.

Абрикос Персиковий характеризується розтягнутим періодом дозрівання. Збір перших плодів у гібрида можна проводити після 25 липня. Період плодоношення у нього триває до середини серпня.

Агротехніка вирощування плодів персикового абрикосу

Абрикоси сорту Персиковий мають приємний солодкуватий смак, тому ідеально підходять для свіжого споживання. Але завдяки злегка сухуватій консистенції м’якоті, плоди можна використовувати для переробки.

Плоди абрикоса Персиковий можна взяти для приготування:

 • компотів;
 • варення;
 • джему;
 • кураги.

 

 

При зборі плодів в стадії технічної зрілості допустиме їх транспортування без втрати товарних якостей. Але при цьому важливо дотримуватися температури в межах + 8 + 12 градусів. В цьому випадку абрикоси сорту Персиковий можна зберігати 10-15 діб.

Важливо! Для подальшого перевезення плоди потрібно зривати, коли вони досягають повноцінного розміру, і набувають 50% сортового забарвлення.

Стійкість до хвороб і шкідників

Стійкість до хвороб і шкідників

Абрикос Персиковий проявляє стійкість до поширених захворювань і шкідників. Але при невідповідності умов вирощування імунітет дерева знижується. Також важливу роль мають своєчасно проведені підгодівлі з урахуванням періоду розвитку і плодоношення.

Переваги та недоліки вирощування персикового абрикосу

Абрикос Персиковий має низку переваг у порівнянні з іншими видами. Але також гібрид має і певні недоліки, тому слід з ними заздалегідь ознайомитися. Ця інформація дозволить виявити його слабкі сторони, і зрозуміти ступінь їх критичності. Консистенція м’якоті у абрикоса Персиковий злегка сухувата.

Коротко про головне:

 • великий розмір плодів;
 • відмінний товарний вигляд;
 • не потребує запильників;
 • збалансований смак;
 • універсальність застосування фруктів;
 • доступність збору врожаю;
 • приємний аромат дозрілих фруктів.

Недоліки абрикосу Персиковий:

 • нерівномірне дозрівання плодів;
 • необхідність щорічної обрізки;
 • дозрілі фрукти можуть обсипатися;
 • при підвищеній вологості м’якоть стає водянистою.

Абрикос Персиковий: опис, переваги і недоліки сорти

Посадка і догляд за абрикосом Персиковий

Щоб дерево повноцінно розвивалося і згодом давало хороший урожай, необхідно провести правильну посадку. Тому слід ознайомитися з особливостями цієї процедури, щоб уникнути серйозних помилок.

Рекомендовані терміни посадки абрикосу

Садити абрикос Персиковий слід навесні. Це дозволяє саджанцю зміцніти до настання зими. Приступати до посадки потрібно, як тільки прогріється ґрунт на глибину 50 см. Зазвичай в південних регіонах це відбувається в першій декаді квітня, а в центральних — до кінця цього місяця.

Вибір відповідного місця для посадки абрикосу

Для абрикоса Персиковий слід вибирати сонячну відкриту ділянку, але захищену від сильних поривів вітру. Можна висаджувати дерево з південної або східної сторони від будівель і парканів, що захистить його від несприятливих погодних умов, але при цьому їх тінь не буде на нього падати. Рівень ґрунтових вод на ділянці повинен бути не менше 2 м.

Важливо! Для повноцінного росту абрикосу Персиковий необхідно як мінімум 5-6 м вільного простору в діаметрі.

Посадка і догляд за абрикосом Персиковий

Які культури можна і не можна садити поруч з абрикосом

Абрикос Персиковий відноситься до числа культур, які вважають за краще рости подалі від інших дерев. Уживатися він може тільки з кизилом.

Не рекомендується висаджувати цей гібрид поруч з такими культурами:

 • яблунями;
 • грушами;
 • сливами;
 • персиком;
 • вишнею;
 • горобиною;
 • черешнею;
 • усіма видами горіха;
 • малиною;
 • смородиною.

Всі ці культури мають загальні захворювання і шкідників, тому близьке сусідство негативно відбивається на їхньому розвитку.

Посадка і догляд за абрикосом Персиковий

Вибір і підготовка посадкового матеріалу

Для посадки слід вибирати 2-х річні саджанці висотою не менше 120 см і не більше 180 см. Кора повинна бути без пошкоджень і ознак цвілі, грибкових захворювань.

Саджанець абрикосу Персиковий повинен мати добре розвинену кореневу систему, що складається з 2-3 основних відростків не менше 1 см в діаметрі і безлічі дрібних бічних. Така рослина здатна швидко адаптуватися на новому місці і піти в зростання.

Алгоритм посадки абрикосу у відкритий ґрунт

Посадка абрикосу Персиковий вимагає дотримання деяких рекомендацій. Від того, як правильно вона буде проведена, залежить подальше зростання дерева.

Рекомендується за 2 тижні до процедури підготувати посадкову яму розміром 60 на 60 см. На її дно укласти шар битої цегли. Інший простір на 2/3 обсягу заповнити грунтосумішшю з дерну, торфу, листової землі, перегною і піску в пропорції 2: 1: 1: 1: 1.

Алгоритм дій:

 1. У центрі посадкової ями зробити невеличке підвищення.
 2. Поставити на нього саджанець абрикоса, розправити коріння.
 3. Поруч встановити дерев’яну опору висотою не менше 1,0 м.
 4. Присипати їх землею, заповнити всі порожнечі.
 5. Ущільнити ґрунт біля основи, злегка притоптати.
 6. Підв’язати саджанець до опори внахлест.
 7. Рясно полити з розрахунку 10 л на 1 рослину.

Посадка абрикосу персиковий - фото.

Важливо! При посадці не можна присипати місце щеплення землею, так як це може стати причиною відсутності плодоношення.

Подальший догляд за абрикосом

Щоб дерево повноцінно розвивалося і стабільно давало хороший урожай, необхідно забезпечити йому сприятливі умови.

Поливати абрикос Персиковий при вирощуванні в помірному кліматі потрібно рідко, тільки при тривалій відсутності сезонних дощів. А на півдні зволожувати регулярно 1 раз в тиждень з обов’язковим промоканням ґрунту в прикореневому колі на глибину 50 см.

Крім цього, ранньою весною і пізньою осінню слід проводити зрошення, виливаючи під дерево по 100-150 л води, в залежності від віку.

Підгодовувати абрикос Персиковий потрібно з 5 року життя. Для цього ранньою весною слід розкладати перегній біля основи дерева на ширину крони з подальшим закладенням в ґрунт. Під час цвітіння і формування зав’язі потрібно робити невеликий рів на відстані 0,5-1,5 м від стовбура вкругову. У нього закладати суперфосфат (50-200 г) і сірчистий калій (30-100 г). Потім рів потрібно розрівняти.

Догляд за абрикосом Персиковий передбачає також регулярне розпушування ґрунту і видалення бур’янів в прикореневому колі.

Важливо! Гібрид потребує постійного формуванні крони.

Догляд за абрикосом - фото.

Схема обрізки:

 • Перший рік. Вкоротити основний стовбур на такій висоті, щоб він був вище бічних віток на 30 см. Залишити 3-5 нижніх пагонів, інші вирізати.
 • Другий рік. Слід обрізати кінчики гілок першого порядку на 7-10 см, і на них виділити 3 втечі другого, інші видалити.
 • Третій рік. Необхідно підстригти на 7-10 см пагони першого і другого порядку, залишити 3 гілки третього. При цьому висота основного стовбура повинна бути на 30-50 см вище бічних відростків.

Надалі проводять тільки санітарну зачистку крони від пошкоджених і загущавлених пагонів, підтримують задану форму.

Детальніше про таке корисне заняття як, обрізка абрикосу ви можете знайти в нашій статті. Адже найбільша перевага — це звичайно ж в першу чергу забезпечення нових сильних пагонів щороку.

Хвороби і шкідники абрикосу сорту Персиковий

Абрикос Персиковий, може страждати від хвороб і шкідників, якщо умови вирощування не відповідають його вимогам. У цьому випадку стійкість гібрида знижується.

Можливі проблеми:

 • Моніліоз. При ураженні кора на основному стволі тріскається, настає передчасний листопад, квіти в’януть, зав’язь опадає.

Моніліоз абрикосу

 • Кільцева віспа. На плодах з’являються бурі опуклі плями, гілки всихають. Захворювання практично невиліковне.

Кільцева віспа абрикосу персиковий.

 • Гриб Валса. На стовбурі абрикоса з’являється виразка оранжевого відтінку, з якої сочиться деревна смола.

Гриб Валса абрикосу

 • Тля. Дрібна комаха, яка живиться молодим листям і пагонами дерева. При ураженні утворює цілі колонії, які зосереджені на верхівках гілок і зі зворотного боку листя.

Гриб Валса на абрикосі

 • Листовійка. Небезпеку становлять ненажерливі личинки цього шкідника. Вони харчуються бутонами, плодовими бруньками, листям. При масовому розповсюдженні врожайність знижується до 70%.

Листовійка на абрикосі - фото.

Для захисту від грибкових захворювань необхідно проводити обробку дерева бордоською сумішшю, а від шкідників використовувати «Актеллік».

Важливо! Щоб уникнути ураження грибковими захворюваннями і шкідниками, необхідно приділяти особливу увагу профілактиці.

Висновок

Абрикос Персиковий — урожайний гібрид, який при дотриманні правил догляду здатний показувати високу продуктивність. Вирощувати його можна на присадибних ділянках та в промислових масштабах. Його висока популярність обумовлена відмінними смаковими якостями, крупними плодами і можливістю транспортування, що важливо для фруктів.

Відео: Короткий опис абрикосу Персиковий

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад та город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Абрикос Персиковий: характеристика та опис опис сорту з фото та відгуками