Як правильно вирощувати цибулю за місячним календарем посадок в 2021 році

Як вирощувати цибулю, посадка цибулі за місячним посівним календарем


Як правильно вирощувати цибулю. Посадка цибулі

 

Як правильно вирощувати цибулю за місячним календарем посадок в 2021 році

 

Як правильно вирощувати цибулю

Ще давньогрецькі лікарі рекомендували цибулю, для підняття апетиту, як спосіб очищення організму, лікування гнійних ран, засіб для боротьби з авітамінозом. Але є і неприємний аспект-запах. Щоб перебити запах, можна пожувати підсмажені ядра волоських горіхів або корочку підсмаженого хліба .

Хоча існує й багато видів цієї рослини, за смаковими якостями цибулю ділять на три групи: солодку, напів-гостру і гостру.

  • Солодку цибулю — використовують для салатів і ця цибуля погано зберігається;
  • Напів-гостру — використовують більш широко: в салатах, додають в перші і другі страви, а головне зберігається вона довше (більше 6 місяців);
  • Гостру використовують дуже широко: в кулінарії, в консервуванні а також в других і перших стравах, а головне зберігається без втрат до наступної весни

Садити цибулю можна як з насінням так і цибулинами.

Посадка насіння цибулі за посівним календарем

Насіння сіють густо в борозенки 20-30 см. Один від одного. Восени з насіння виростають маленькі цибулини, їх добре висушують, обрізають і зберігають в ящиках в добре провітрюваних приміщеннях. Цибуля вирощена з насіння зберігає всі якості свого виду.

 

 

Цибулю можна садити і восени, щоб ранньою весною мати зелень на салат. У південних районах саджають у жовтні до стійкого похолодання, щоб цибулини встигли утворити корінці їх присипають зверху торфом або землею. При настанні холодів додатково вкутуємо соломою або опали листям.

Посадка цибулинами

Як правильно вирощувати цибулю.

Посадка цибулинами

Весняну посадку цибулі починаємо дуже рано, щоб до настання тепла вона уже виросла і ми мали менше клопоту з його поливом. Садимо рядами, відстань між ними повинна бути 20 см., Між цибулинами 3-4 см. У міру зростання цибулі її необхідно проріджувати, щоб між цибулинами була відстань в 6-7 см

Догляд: Проріджування поєднуємо з підгодівлею, найкраще годування для цибулі — послід розбавлений з водою 10-12 разів. Якщо немає посліду, то на 10 л води розчиняємо 30 гр. супер фосфату і 15 гр. хлориду калію. Прополюємо бур’яни розпушуємо землю після поливу та годування. Щоб цибулини добре дозріли, за місяць до збирання (початок липня) припиняємо полив і відгрібаємо землю від рослини.

Читайте також: Вирощування озимої цибулі

Зберігання цибулі: Цибулю можна зберігати в косах і ящиках. Якщо цибуля зберігається в косах, то її листя не обрізають, а заплітають пропускаючи між листям шпагат для міцності. Коси розвішують у сухому місці.

Для збереження цибулі в ящиках, потрібно обрізати листя. У обрізаної цибулі шийка повинна бути не менше 5 см. І добре просушена, щоб не псувалася. Тому якщо цибуля недостатньо висушена краще не поспішати закладати її на зберігання, а краще потримати її в сухому приміщенні.

Відео: Вирощування зелені цибулі в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття  «Як правильно вирощувати цибулю. Посадка цибулі за місячним посівним календарем» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як правильно вирощувати цибулю за місячним календарем посадок в 2021 році