Альтанка для дачі своїми руками: інструкція креслення покроково з фото таописом

Як побудувати дачну альтанку своїми руками


Альтанка для дачі своїми руками

 

Альтанка для дачі своїми руками: інструкція креслення покроково з фото таописом

 

Перед тим як починати будь-яке будівництво, потрібно підготувати для нього проектну документацію. Альтанка для дачі своїми руками — не є винятком, тут також потрібні схеми, розміри, ескізи, що в комплексі дозволить отримати повну картину щодо майбутньої побудови. Ви зрозумієте, які потрібні для будівництва матеріали, а також де і як будуть розміщені певні конструктивні елементи. Найголовніше — скласти кошторис, щоб уникнути зайвих витрат.

Альтанка для дачі своїми руками: інструкція і фото

Як зробити садову альтанку власноруч

На сьогоднішній день у продажу з’явилося безліч сучасних будівельних і оздоблювальних матеріалів. Отже, є можливість відійти від використання звичних будматеріалів і створювати унікальні конструкції дачних альтанок своїми руками. У розумінні багатьох людей альтанка для дачі — це просто місце, в якому можна відпочити. Дійсно, це так і є. Але зараз в альтанках створюються кухні, лежанки, гойдалки і навіть мангали.

За рахунок того, що сучасні будматеріали володіють легкістю і витонченістю, можна збирати альтанки самостійно. Складність визначається тільки власними задумами. В інтернеті можна знайти величезну кількість фотографій, які надихнуть вас на створення на своїй ділянці унікальної альтанки:

Дизайн альтанки на дачі, фото:

Дизайн альтанки на дачі, фото

Дизайн альтанки на дачі

                     переносна конструкція

альтанка для дачі з підручних матеріалів

Якщо врахувати різні характеристики альтанок, то можна умовно розділити ці будови на групи. Отже, є:

  • відкриті альтанки (прості в будівництві, застосовуються в основному влітку),
  • закриті альтанки (конструкція зі стінами, вікнами та дверима),
  • переносна альтанка для дачі (розбирається і збирається легко).

Існує величезна безліч будівельних матеріалів, які можна використовувати для будівництва альтанок своїми руками. Отже, використовуються дерев’яні, металеві, скляні та пластикові предмети. Крім того, активно використовується камінь. Популярною останнім часом стала альтанка для дачі з каменю. Тут в хід піти може навіть та сировина, яку ніхто не використовує взагалі: пластикові пляшки, піддони, дерева, а також інші підручні матеріали для альтанок. Все залежить від того, якою фантазією володіє господар.

Креслення альтанки

 Креслення альтанки для маленької ділянки

Що стосується розміру майбутньої альтанки, то все визначається площею самої ділянки. Якщо ж площі не багато, то і альтанка для дачі має бути не дуже великою. Конфігурація буває квадратна, прямокутна, кругла, у вигляді шестикутника, восьмигранника. Іноді створюють альтанки в формі овалу.

Порада! Якщо ви вперше створюєте альтанку своїми руками, то необхідно користуватися фотографіями, кресленнями, порадами фахівців. Всю інформацію можна знайти в інтернеті. Це дозволить в подальшому уникнути помилок.

В якості покрівельного матеріалу для альтанок вибирають шифер, профнастил, гнучку черепицю, стільниковий або монолітний полікарбонат. Якщо врахувати, що багато з цих матеріалів — досить пластичні, то можна робити не тільки односхилі, але і багато схилі, а також сферичні, арочні, купольні і інші форми дахів. Поширеними є альтанки, в яких в якості даху — кучеряві зелені рослини.

Читайте також: Садові гойдалки своїми руками

Альтанка для дачі, в якій обладнують літню кухню, сьогодні користується особливою популярністю. Там же вбудовують мангали, каміни або місця для барбекю. Пам’ятайте, що для створення подібних конструкцій потрібно виконувати певні вимоги. І знову ж таки: необхідно мати креслення, ескізи і проекти не тільки всієї альтанки, а й печі, каміна, наприклад. Це дозволить безпомилково впоратися з роботою, а також витратити мінімум коштів.

Альтанка з мангалом

    Альтанка з мангалом відкритого типу

Будівництво альтанки для дачі своїми руками

Як же створити дачну альтанку своїми руками? В інтернеті, як було сказано раніше, існує безліч проектів і креслень альтанок. Якщо ж ви не впевнені в тому, що самостійно зможете створити власний проект, рекомендується скористатися проектами тих альтанок, які знайдуться в мережі.

Креслення конструкції "альтанка з дерев"

Креслення конструкції «альтанка з дерев»а з розмірами

Отже, створення проекту альтанки складається з декількох етапів. Для початку необхідно створити ескіз майбутньої споруди, скласти робочі креслення. Схеми і ескізи дозволять на цій стадії спланувати розташування конструкції, намітити розташування в ній обладнання і меблів. Якщо в альтанці потрібні комунікації, крім світла, то визначається і їх система підведення. Існують чіткі рекомендації, які дозволять правильно підготувати проект.

Схема відкритої альтанки

              Схема відкритої конструкції

Так, спочатку визначаємося з типом альтанки — відкрита або закрита. Потім — продумуємо стиль дачної альтанки, який повинен поєднуватися з іншими будівлями на ділянці. Визначаються будівельні матеріали, які будуть використані в роботах. Нарешті, на ділянці потрібно виділити місце для альтанки. Всі розміри повинні чітко відображатися в кресленні і збігатися з ділянкою на місцевості. Якщо альтанка для дачі матиме закритий тип, то обов’язково варто створити вентиляційну систему. Для масивних альтанок визначається тип фундаменту:

  • стрічковий,
  • стовпчастий,
  • підстава з плит.

Тепер можна переходити до опису конструктивних вузлів. Тут розмічають місця монтажу вікон, дверей і сходів. Схема даху — це окрема робота. Технологія зведення кожного з конструктивних елементів дачної альтанки визначається окремо, що має бути відображено в проекті. Настав час позначення проводки, електрики і водопроводу. У плані відображаються місця монтажу меблів, обладнання, світильників. Потрібно відзначити, що це далеко не всі роботи, нюанси, які слід врахувати, складаючи своїми руками проект альтанки.

Фото прямокутного проекту будівництва альтанки

Фото прямокутного проекту будівництва альтанки для дачі

Чим ретельніше буде опрацьований проект, тим точніше будуть зроблені розрахунки будівельних матеріалів, тим легше буде проводити саме будівництво. Найголовніше, що практично нівелюються помилки. Конструкція вийде міцною і довговічною.

Як побудувати дерев’яну альтанку для дачі своїми руками

Отже, якщо мова йде про вибір матеріалу для будівництва альтанки, то багато людей вважають за краще вибирати саме дерево. Справа в тому, що цей матеріал дозволяє створювати альтанку для дачі, вписується в інтер’єр будь-якої ділянки. Крім того, дерево — це екологічно чистий матеріал, який є довговічним. Дерево легко обробляти і для зведення альтанок використовують брус, колоди, дошки, інші елементи.

Відео: Альтанка на дачі з дерева зроблена власноруч

Прямокутна альтанка для дачі

Найпростіший варіант для самостійного будівництва дерев’яної альтанки є використання прямокутної конструкції. Це споруда відкритого типу для літнього використання. Будуть відкриті опорні стійки, дах і огорожа. У кресленні слід відобразити тільки розміри конструкції, висоту, а також ескіз будівлі. Як правило, створюється креслення профільної і фронтальної проекції альтанки. Фундамент виводиться окремої схемою.

Зимова конструкція альтанки з дерева, фото

Зимова конструкція альтанки з дерева, фото

Як правило, віддають перевагу стовпчастої основі. Тут потрібно вказати розміри стовпів, висоту і глибину, на яку вони будуть вкопані.

 

 

Порада! Для того щоб роботи було зручніше виконувати, можна до проекту докласти детальну схему монтажу технічних вузлів із зазначенням варіантів кріплення між собою.

Що стосується креслення даху, то тут доречно відображати кроквяні системи, вказавши кріплення верхньої обв’язки, нижньої опори, а також вказати крок між кроквами. Як тільки всі креслення будуть готові, можна безпосередньо приступати до будівельних робіт. Отже, готуємо і розмічаємо ділянку для будівництва. Застосовуються кілки, обв’язані мотузкою. Як тільки периметр позначений, починаємо облаштовувати фундамент.

Креслення простої дерев'яної альтанки

Креслення простої дерев’яної альтанки своїми руками для дачі, розміри

Для створення фундаменту, за кресленням слід викопати котлован. Хоча яму важко назвати котлованом, якщо в ній глибина 80 сантиметрів. Проте, все слід називати за правилами будівництва. На дно викладається шар піску. Ставляться опори, які потім бетонують. Обов’язково перевіряйте рівнем рівність всіх опор, віддаленість їх один від одного, а також рівень по висоті.

Початкой етап будівництва альтанки

             Фото початкового етапу робіт

Тепер переходимо до створення нижньої обв’язки, облаштовуємо підлогу з лаг. Використовуються дерев’яні бруси. Як тільки каркас готовий, потрібно створювати настил з дощок. Потім фіксують верхню обв’язку, збирають каркас покрівлі. Каркас обшивається дошкою і перекривається покрівельним матеріалом.

Етапи зведення альтанки для дачі власноруч

                   Етапи зведення альтанки

Як тільки конструкція альтанки буде стояти на місці, можна створювати огорожі. Спочатку зафіксуйте горизонтальні бруси, які будуть одночасно перилами. Потім встановлюють вертикальні стійки. Якщо ж за проектом передбачені дерев’яні грати, то необхідно створити раму з бруса, а потім всередині неї набивається решітка.

розміри для будівництва альтанки

Конструкція з дерева, розміри для будівництва альтанки

Альтанка для дачі з барбекю і мангалом

Перш ніж почати створення проекту альтанки з мангалом, каміном або барбекю, потрібно створити ескіз, на якому відображається розташування альтанки на ділянці. Справа в тому, що до подібних альтанок буде підходити газ, вода. Отже, планування повинне бути ідеальним. Враховуйте напрям вітру, при якому дим від печі не поширюватиметься на інші будови.

Альтанка для дачі з барбекю

Альтанки з дерева з мангалом, грубкою або каміном, як правило, замінюють літні кухні. Примітно, що споруда може бути відкритого або закритого типу. Так, закриту альтанку можна використовувати навіть взимку. Тому на етапі проектування потрібно подбати про утеплення приміщення, а також про створення якісної вентиляційної системи.

Альтанка для дачі з мангалом

Відзначимо, що створити проект альтанки з мангалом, барбекю або піччю — це досить складна робота. Тут до уваги береться не тільки конструкція альтанки і фундамент, але і такі елементи, як піч, камін. Пам’ятайте про те, що пічне обладнання створюється з каменю, який має більшу вагу. Як правило, створюється стрічковий фундамент, а під печі або камін — плитковий.

Порада! Щоб в бетонній основі не з’являлися тріщини, необхідно під мангал або камін укладати арматуру.

На кресленнях потрібно відображати розміри майбутньої дачної альтанки, а також розташування в ній каміна або мангала. Окремо вказується схема фундаменту і димоходу. У проект буде включений сам мангал, форма жаровні, кількість вогневих точок, укладання каменю по рядах.

Креслення альтанка з барбекю і мангалом

В ході розробки плану альтанки, необхідно ретельно продумати зонування приміщення. Потрібно передбачити найбезпечніше розташування столу, забезпечити вільний підхід до каміна або до мангалу. Не забуваємо про те, що доведеться проводити чистку печі, каміна і так далі. Вкрай важливо позначити в проекті зону, в межах якої навколо каміна буде покладений протипожежний матеріал.

Альтанка для дачі з барбекю і мангалом

Якщо ж ваша альтанка з каміном або мангалом буде використовуватися як літня кухня, то до неї обов’язково потрібно підводити воду, світло, газ. Отже, в проекті потрібно передбачити відповідні комунікації, схему електропроводки, води і так далі.

Читайте також: Декоративний ставок на дачі

Ще раз відзначимо, що чекає складна робота не тільки при створенні проекту, але і при будівництві. Тому зараз слід якомога ретельніше скласти проект, щоб потім можна було уникнути неприємних «сюрпризів».

Альтанка для дачі з барбекю або мангалом

Будівництво металевої альтанки своїми руками

Дуже часто, крім дерева для зведення альтанок, використовують метал. Це може бути алюміній або просте залізо. Матеріал тим хороший, що його не потрібно спеціально обробляти, як дерево. З’єднання створюються за допомогою зварювального апарату. Примітно, що моделі металевих альтанок можуть бути не тільки стаціонарними, а й збірними / розбірними. У другому випадку для з’єднання конструктивних елементів використовують болти.

Порада! Для того щоб металева конструкція прослужила максимально довго, її потрібно обробити антикорозійним матеріалом, а також зрідка фарбувати.

Коли плануєте створити металеву альтанку, ретельно вибирайте місце на ділянці. Справа в тому, що метал сильно нагрівається влітку. Тому металеві конструкції альтанок, як правило, створюють відкритого типу і в саду.

Будівництво металевої альтанки

Проста конструкція альтанки з профільних труб

Перш ніж розпочати створення проекту, краще продумати дизайн будови, який буде відповідати стилістиці екстер’єру. Розміри, які закладаються в кресленнях, залежать від кількості людей, які, ймовірно, будуть перебувати всередині альтанки. Крім того, слід врахувати кількість меблів, устаткування і так далі.

Зазвичай люди використовують готові схеми для будівництва металевих альтанок. Не важко знайти фотографії і проекти в інтернеті. Найпростіша конструкція прямокутної форми, яка має розміри 2,5 на 3 метри. В такому випадку альтанка для дачі НЕ буде громіздкою. У той же час в ній з легкістю можна встановити кілька посадкових місць і столик.

 готові схеми для будівництва металевих альтанок

Альтанки з профільних труб своїми руками

За рахунок того, що профільна труба має ряд переваг, багато людей використовують саме цей матеріал для зведення альтанок. Таку альтанку не тільки легко побудувати, але і легко доглядати за нею. Справа в тому, що метал не сильно схильний до впливу навколишнього середовища і має порівняно високу довговічністю. Профільні труби не коштують дорого, мають акуратний вигляд. Перш ніж почати будівництво, слід визначитися з типом і формою конструкції. Крім того, готують креслення, перевіряють наявність матеріалів та інструментів, які будуть необхідні в роботі. Отже, можна створити прямокутну, круглу, квадратну, шестигранну і іншу форму альтанки.

Порада! Якщо ви не маєте достатнього досвіду роботи зі зварювальним апаратом або ж вперше створюєте подібні споруди, як альтанка для дачі, краще вибирати найпростіші конструкції.

Можна створити власне креслення, ескіз альтанки. У кресленнях вказуються всі розміри, максимально точно проводяться інші розрахунки, так як від цього залежить подальший вигляд і довговічність альтанки.

Альтанки з профільних труб своїми руками

Отже, щоб побудувати своїми руками альтанку з профільних труб, слід використовувати такі матеріали: бетон, ґрунтовку для обробки металу, покрівельний матеріал, а також профільні труби. З інструментів обов’язково повинен бути зварювальний апарат, рівень, болгарка, свердла з дрилем, а також елементи кріплення. Як тільки місце для будівництва конструкції буде вибрано, потрібно приступати до облаштування ям. Їх кількість визначається згідно з проектом — за кількістю опор. Ями мають глибину до 60 сантиметрів. Висота стійок враховується з цим розміром. Як опори допускається використовувати профіль 80 на 80 мм, а також з товщиною стінки в 3 мм. До стійок приварюють опорні п’яти. Це дозволить збільшити ступінь жорсткості конструкції.

будівництво своїми руками альтанки з профільних труб

На дно підготовлених ям засипають щебінь. Після того підстилку утрамбовують, ставлять стійки і заливають бетон. Тут слід максимально точно стежити за вертикаллю стійок. Як тільки бетон починає тверднути, перевіряється рівність кожної стійки повторно. Після того, як будуть проведені дані роботи, необхідно почекати приблизно дві доби, поки бетон «схопиться».

Тепер можна починати створювати нижній пояс обв’язки. Тут застосовується профіль меншого перетину, приварюючи матеріал до опор на певній висоті над рівнем ґрунту. Як правило, обв’язку роблять на такій висоті, щоб можна було максимально комфортно заходити в альтанку.

Читайте також: Садові лавочки зі спинкою своїми руками

Настає етап створення даху. З профілю створюється кроквяна система по кресленнях. Якщо форма буде двосхила, то профіль приварюється під кутом 15 градусів. Щоб покрівельний матеріал було зручніше кріпити, на каркас приварюється профільна труба як лати, крок якої становить 45 см. Ось і все — каркас альтанки вважається зібраним.

Конструкція з металу і полікарбонату

Конструкція альтанки з металу і полікарбонату

Конструкції альтанок з полікарбонату

Головна перевага полікарбонату полягає в тому, що він має прозору структуру. Крім того, він добре поєднується з іншими матеріалами. Альтанки з полікарбонату можуть прикрасити будь-який двір. Примітно, що полікарбонат можна використовувати не тільки для покрівлі, але і для огорожі.

  • форми альтанок

Існує величезна кількість форм альтанок з полікарбонату. Це можна пояснити пластичністю матеріалу, невеликою вагою, а також простотою монтажу. Конструкція буває овальної форми, круглої, прямокутної і навіть сферичної. Спорудження може бути відкритого або закритого типу.

Конструкції альтанок з полікарбонату

Полікарбонат необхідно закривати з торців. При потраплянні в його стільники вологи, починається руйнування.

Покрівля буває односхилою або двосхилою, у вигляді арки, шатровою і так далі. Так як продаються всілякі кольори полікарбонату, то всередині альтанки можна створити унікальну атмосферу. Колір матеріалу кожен підбирає відповідно до своїх смаків. Полікарбонат поєднується з будь-яким матеріалом: каменем, металевим профілем, деревом, пластиком і так далі.

Відео: проект альтанки — від креслень до даху

Фото альтанок: просто і красиво

Незалежно від того, який матеріал використовується для створення альтанки, потрібно після закінчення робіт перевірити якість будови. Так, стежимо за тим, щоб краї матеріалів були оброблені, не гострі. Зокрема, полікарбонат необхідно закривати з торців. При попаданні в його стільники вологи — починається руйнування. Створена альтанка для дачі своїми руками з будь-якого будівельного матеріалу буде міцною, надійною, функціональною і довговічною, якщо правильно скласти проектну документацію. Яку будову створити — залежить тільки від ваших уподобань, а також від фінансових можливостей.

проста і красива альтанка з цегли

    Фото простої і красивої альтанки з цегли

альтанка з одноциліндрових колод з металопластиковими вікнами

Фото альтанки з одноциліндрових колод з металопластиковими вікнами

закрита зимова альтанка

        Фото закритої зимової конструкції

конструкція альтанки з профільних труб

      Проста конструкція з профільних труб

альтанка з цегли зі скляними вставками

Фото альтанки з цегли зі скляними вставками

Фото альтанок: просто і красиво

Фото альтанок

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати альтанку для дачі своїми руками, і скоро на Вашій ділянці з’явиться затишне місце для зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Альтанка для дачі своїми руками: інструкція креслення покроково з фото таописом