Квітка Анемона: вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

Як виростити анемону на своїй ділянці? особливості догляду


Квітка Анемона

 

Квітка Анемона: вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

 

Анемона — це надзвичайна за своєю красою рослина з сімейства Лютика. Існує більше ста видів цієї рослини, кожен з яких має різну будову і форму суцвіть. Назва цієї квітки перекладається як «дочка вітру». Її називають так, бо пелюстки дуже ніжні і ворушаться від найменшого подиху вітерця. Суцвіття анемони прикрашені легкими пелюстками (їх може бути близько шести). Колірна гамма цієї квітки дуже різноманітна: від ніжно білого, до червоного і навіть синього кольорів. Анемона, посадка і догляд у відкритому ґрунті нескладна і  стане справжньою окрасою вашої дачної ділянки. Як же її виростити?

Анемона, посадка і догляд у відкритому грунті

Анемона: особливості посадки у відкритий грунт

Для посадки на садових ділянках, зазвичай вибирають такі сорти анемони:

— де Каєн.
— Бланда.
— Бріджит.
— корончата анемона.
— Сильфіда.

Який би не був обраний сорт квітки, будь-який з них, при належному догляді, буде радувати око садівника. Перед тим, як висаджувати цю рослину, потрібно підібрати правильне місце. Будь-який сорт анемони буде погано прийматися і рости в умовах постійних протягів або поривів холодного вітру. Тому потрібно вибрати місце, укрите від цих неприємних явищ.

Анемона, особливості посадки

Залежно від любові до сонця, сорти анемони ділять на три види:

  • Люблячі тінь: амурський, алтайська. Ідеальним місцем для анемони цих сортів буде тінь під деревами або серед чагарників. Важливо, щоб на таке місце не потрапляли прямі сонячні промені, а, значить, довше зберігалася волога в ґрунті.

Анемони Люблячі тінь

 

 

  • Канадські, копитні і лісові анемони непогано ростуть в тіні, але, при цьому сонячні промені їм необхідні, хоча і в невеликій кількості. Найкраще висаджувати ці сорти на сході, біля невисоких чагарників або дерев, з кроною, яка трохи пропускає промені сонця.

Анемони Канадські, копитні і лісові анемони

  • Кавказькі анемони, корончаті і деякі інші сорти, не можуть рости без сонця. Вони добре переносять недостатню кількість вологи і люблять хороше освітлення. Тому південна сторона ділянки однозначно ідеальна для їх висадки.

Кавказькі анемони, корончаті і деякі інші сорти

Ґрунту, квітка анемони, віддає перевагу пухкому, родючому, з малою кількістю лугу в складі або зовсім нейтральну. У тому випадку, якщо ґрунт, який знаходиться на садовій ділянці, надто кислий, його можна трохи розбавити золою, а також удобрити перегноєм.

Читайте також: Як виростити фізаліс в домашніх умовах

В який час необхідно висаджувати бульби анемони? Як правило, в якості посадкового матеріалу анемони виступають бульби. Навесні, коли сонце вже трохи нагріло землю, а морози пішли в сторону, настає ідеальний час для їх висаджування. У тому випадку, якщо бульби куплені заздалегідь, а погода не дозволяє висадити їх на ділянці, потрібно обов’язково розташувати їх в квітковому ящику, в нежаркому приміщенні, звідки потім їх можна висадити в ґрунт.

бульби анемони

                         бульби анемони

Перед висаджуванням бульби замочують у воді, приблизно на три години, потім висаджують в горщики з торфом, щоб анемони наситилися корисними речовинами. У відкритому ґрунті роблять лунки невеликого розміру (діаметром близько тридцяти сантиметрів і глибиною в десять). На дно яких потрібно обов’язково викласти перегній і золу. Після висадки бульб, їх потрібно обов’язково полити.

бульби анемони 2

Як тільки бульби сходять, потрібно посилити турботу про них. Тут важливо не перестаратися, особливо в частині поливу. Справа в тому, що від зайвої вологи, коріння бульб можуть підгнивати. Тому, ще на етапі висадки бульб, не зайвим буде укласти на дно лунок трохи дренажу, який буде прибирати зайву рідину від коренів. Для того, щоб верхній шар ґрунту не пересихав занадто швидко, потрібно обов’язково мульчувати підставу квітки.

 висаджування бульби анемони

Поливати ж анемони потрібно у вечірній і ранковий час, строго під стебло. Але, тільки в тому випадку, якщо погода стоїть дуже спекотна. У період дощів додатковий полив варто відкласти. Анемона, посадка і догляд у відкритому ґрунті, все ж вимагає деяких знань нюансів, дотримуючись яких, можна виростити квітку, гідний захоплення.

Дивіться також відео: Вирощування та догляд за квіткою Анемона

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного саду Вам, дорогі наші читачі.

 

Квітка Анемона: вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті