Антуріум — догляд в домашніх умовах. Фото та види квітки Anthurium

Догляд за антуріумом в домашніх умовах


Антуріум - догляд в домашніх умовах. Пересадка, розмноження, хвороби

 

Антуріум - догляд в домашніх умовах. Фото та види квітки Anthurium

 

Якщо Ви обираєте кімнатну рослину, яка буде привносити в ваш інтер’єр яскраві фарби довгу осінь та зиму, придбайте антуріум! При правильному догляді він буде цвісти майже цілий рік. Крім того, існують сорти антуріума, які цінують за гарні листи.

Догляд за антуріумом в домашніх умовах особливою складністю не відрізняється. Як пересадити антуріум? Як правильно виконати розмноження? Що робити, якщо антуріум не цвіте? Як боротися з плямами на листках? Поговоримо докладніше про основні правила догляду за антуріумом: поливі, пересадці, розмноженні, хворобах.

Кілька слів про те, що це за рослина. Антуріум — представник сімейства ароїдних, в природі зустрічається в тропіках Центральної і Південної Америки, налічується більше 500 видів антуріумів.

Кімнатні рослини антуріум

Кімнатні рослини антуріумВ домашніх умовах вирощують в основному гібриди. Найпоширеніший і улюблений — Антуріум Андре. Він цвіте практично цілий рік. Квітки розташовані на довгих квітконосах, можуть брати відтінки темно-бордового, червоного, рожевого кольорів. Можуть бути білими. Якщо говорити точніше, те, що в побуті ми називаємо квіткою антуріума, це не сама квітка, а його покривало, своєрідний «парус», сама квітка розташована поруч і без свого яскравого серцеподібного покривала має вигляд досить непоказний. Коли квітка відцвітає, покривало набуває зелений колір — стає листом.

Так само популярний Антуріум Шерцера. Він відрізняється більш округлою формою покривал. Цвітіння настільки ж активне і яскраве. Квітки і їх покривала можуть бути червоними, помаранчевими, з вкрапленнями, білими.

Антуріум багаторазоворозсічений

Антуріум багаторазоворозсічений

Ряд різновидів антуріума не настільки барвисто цвітуть, але у них цікаве листя, їх вирощують як декоративно-листяні. Це, наприклад, Антуріум багаторазоворозсічений. Він являє собою ліану, листя його начебто розсічені на окремі сектори — пальчики, за що він і отримав свою назву. Також до декоративно-листяних відноситься антуріум Хрустальний. У нього великі серцеподібні листки з яскравими світлими прожилками, що нагадують візерунки на виробах з кришталю.

 

 

 Догляд за антуріумом

Тепер докладніше про догляд за антуріумом в домашніх умовах.

Освітлення

Світло рослині потрібне розсіяне, без прямих сонячних променів, але в достатній кількості. Хоча антуріум відноситься до тіньовитривалих рослин, в глибокій тіні він добре рости і цвісти не буде.

Температура

Температура в наших будинках для антуріума підходить: 18 — 24 градуси тепла. Взимку потрібно тримати рослину подалі від батарей опалення і від протягів.

Вологість повітря

А ось вологості в домашніх умовах антуріуму буде, швидше за все, недостатньо. Тому бажано придбати зволожувач повітря або скористатися перевіреними способами підвищення вологості — розміщувати горщики з антуріумом на підносі з вологим керамзитом. При цьому потрібно стежити, щоб зайва волога не потрапляла в горщик.

Також потрібно обприскувати повітря навколо рослини. Обприскувати листя небажано, тому що краплі води залишають на них білий вапняний наліт, що псує їх зовнішній вигляд. Краплі води залишають негарні плями і на покривалі квітки.

Догляд за антуріумом в домашніх умовах

Полив

Поливати квітку сімейного щастя потрібно рясно, але слід берегти рослину від перезволоження. Черговий полив проводити тільки тоді, коли верхній шар ґрунту просохне. Чим нижче температура в приміщенні, тим рідше повинен бути полив.

Пересадка Анторіуму в домашніх умовах

Для гарного росту і цвітіння квітку сімейного щастя пересаджують, додаючи свіжої земляної суміші. Суміш повинна бути легка, що забезпечує корінню доступ повітря, і поживна. Краще і простіше всього використовувати спеціальний грунт для ароїдних або для орхідей. На дно горщика необхідно помістити дренажний матеріал. При пересадці відкидають в окремі горщики «дітки», що утворилися. Невеликий горщик буде стимулювати цвітіння антуріума, горщик трохи ширший — формування «діток».

Підживлення

Навесні і влітку антуріум підгодовують добривами для ароїдних або орхідей в дуже невеликій концентрації один раз в два тижні.

Розмноження

фото АнторіумуРозмножують антуріум поділом великих рослин і відділенням бічних пагонів — «діток». Це найпростіші способи. Дані процедури зазвичай проводять при пересадці. Розподіл здійснюють гострим ножем, місця зрізів припудрюють товченим вугіллям. Після переміщення в окремий горщик розділені рослини дуже обережно поливають, при перезволоженні вони не приживуться.

Ще один спосіб — укорінення шматочка стебла з листом і повітряним корінцем. Такий держак дає коріння досить швидко.

Можливо і насіннєве розмноження антуріума, але в домашніх умовах це досить складна процедура. Спочатку потрібно провести запилення квітки, причому робиться це обов’язково протягом перших кількох днів цвітіння. Кращий ефект досягається при перехресному запиленні, якщо є дві рослини або більше. Процедуру роблять 2-3 рази протягом декількох днів. Після запилення необхідно дочекатися утворення і дозрівання ягід, які утворюються на качані. Потрібно запастися терпінням, дозрівання плодів антуріума триває від 9 місяців до року.

Читайте також: Різдвяна квітка пуансетія

Дозріле насіння потрібно відразу висаджувати, очистивши від м’якоті, тому вони швидко втрачають схожість. Насіння викладають на поверхню землі, зверху їх не прикопують, а лише злегка притискають до ґрунту і обприскують з пульверизатора. Ємкість з посадженим насінням поміщають в мінітепличку і ставлять у тепле місце. Через 7 — 14 днів з’являються сходи.

Після утворення другого справжнього листка (через 1,5 — 2 місяці) сіянці пікірують перший раз, ще через 2 місяці — другий. Коли у рослин з’являється 5-6 лист, їх розсаджують по окремих горшочках. Вирощені з насіння антуріуми зацвітають на третій рік.

Квітка антуріум — догляд в домашніх умовах

У процесі росту у квітки сімейного щастя відмирають нижні листки, а зверху поступово наростають нові. Через деякий час рослина через це втрачає декоративність і вимагає омолодження. Для цього верхівку зрізають, залишаючи бажану кількість міжвузлів, і укорінюють у воді або вологому вермикуліті.

Відео: Антуріум кімнатна рослина — розведення та догляд

Як бачимо, прості умови, які диктує своєму власникові ця чарівна кімнатна квіточка. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Антуріум - догляд в домашніх умовах. Фото та види квітки Anthurium