Як правильно вибрати автомобільний компресор: види і принцип роботи

Який автомобільний компресор краще вибрати для автомобіля мембранний або поршневий


Як правильно вибрати автомобільний компресор: види і принцип роботи

 

Як правильно вибрати автомобільний компресор: види і принцип роботи

 

У нашому сучасному світі підкачувати автомобільні колеса ручними насосами можуть люди, які віддають перевагу фізичній праці або ж ті, хто не особливо звертає увагу на чудовий прилад — автомобільний компресор . А давайте уявимо таку ситуацію — ви перебуваєте в дорозі, проїхали не одну сотню кілометрів, що, в принципі, стомлює, і відчуваєте, що машину починає «вести». Зупинившись, з’ясовуєте, що у вас спустило колесо. І на секундочку уявивши собі, що вам необхідно дістати насос (ручний або ножний) і добрих 5-10 хвилин активно попрацювати ногами або руками, в голову можуть прийти різні думки: «А навіщо воно мені, власне, треба?», «А може , поставити запаску або спробувати дотягнути до найближчої заправки? «.

Люди, які користуються електричними автомобільними компресорами, навіть не замислюються про це. Їм необхідно всього-навсього відкрити багажник, підключити компресор до автомобільної мережі і до спущеної шини, пару хвилин насолодитися природою — готово. Ваша проблема вирішена!

Як ви здогадалися, в цій статті я хочу вам більше розповісти про правильний вибір автомобільних компресорів, їх принципи роботи і робочі параметри.

Які робочі показники головні при виборі автомобільного компресора

В принципі, на вибір автомобільного компресора впливають дві його технічні характеристики. Вони найважливіші для тих, хто задається питанням, який автомобільний компресор краще вибрати. Все інше вже прикидаємо, виходячи з особливостей застосування цього пристрою для підкачки коліс.

Як вибрати компресор, насос автомобільний

Насамперед дивимося в паспорті приладу два показника:

 1. Продуктивність (скільки літрів повітря ваш компресор здатний подати за одиницю часу — хвилину);
 2. Тиск (вимірюється в атмосферах).

З приводу продуктивності — їх потрібно підбирати до марки вашого автомобіля і розміром його шин. Зрозуміло, що малолітражному автомобілю не потрібен дуже хороший показник продуктивності, ви тільки витратите зайві гроші. А ось якщо вибрати автомобільний компресор для позашляховика — потрібна продуктивність вища. Для легкових машин з колесом 13-14 дюймів досить подачі стисненого повітря близько 30 літрів в хвилину. Підкачка відбудеться швидко і ефективно. Для джипів беремо продуктивність не менше півсотні літрів в хвилину. Вибір автокомпресора для вантажних фур — бажано 70 і більше.

Визначаючи, який компресор вибрати для автомобіля, візьміть на замітку маленький нюанс: показник продуктивності в паспорті в вітчизняних та зарубіжних моделях вказано по-різному. Імпортні виробники вказують просто наповнення повітрям порожнистої ємності. Виробники країн СНД беруть до уваги те, що всередині колеса вже є тиск в районі 1,8 атмосфер. Тобто, при закачуванні виникає фізичний опір, і показник продуктивності насосу знижується. Тому вони вказують реальне число, а в порівнянні з зарубіжними аналогами воно менше, зате відповідає фактичному. Купуючи автокомпресор це важливо  знати, щоб зробити правильний вибір серед різних моделей .

Показник тиску по максимуму досягає 8 атмосфер. Це оптимальний робочий показник при вирішенні, який автокомпресор вибрати. При підборі не ведіться на китайські дешеві моделі, де вказано, що максимальний тиск 20-25 атмосфер. Цей показник є нереальним для портативного компресора.

Вибираємо правильно: автомобільний компресор

 

 

Як вибрати компресор для підкачки автомобільних шин

Будь-який виріб з дерева, будь то меблі, вікно, двері, паркан або підлога — вимагає рівної і гладкої дошки. В нашій статті я розповім про те, що ж це таке — рейсмус, і що робить рейсмусовий верстат. Ви дізнаєтеся будову, принцип роботи та призначення. А також зрозумієте, що цей інструмент — унікальний, і ніякий інший його замінити не зможе.

1. Спосіб живлення автомобільного компресора

Визначившись з робочими характеристиками компресора, приступаємо до наступних нюансів вибору. На цьому етапі потрібно усвідомити для себе одну просту річ: електричному компресору потрібне живлення, тобто — електричний струм.

Оскільки стаціонарної мережі в дорозі немає, то, вирішуючи, який компресор вибрати для машини, знайте, що всі вони за типом харчування діляться на:

 • Ті, які працюють від бортової мережі автомобіля. Який насос вибрати для авто з таких моделей? Їх 2 види. Одні можуть мати роз’єм під «прикурювач» (напруга 12 Вольт). Такі насоси менш потужні. Зате компактні і зручні. Також варто вибрати компресор для автомобіля, який можна приєднати до автомобільного акумулятора і отримати струм від нього. Такі моделі завжди потрапляють в топ-продажів. У них в комплекті йдуть дроти з фіксаторами «крокодилами» для клем АКБ. Відрізняються гарною продуктивністю.

Вибираємо автомобільний насос (компресор)

 • Потужні пристрої, які отримують струм і напругу від власної вбудованої батареї. Такі прилади трохи опасисті і важкі, що слід врахувати, перед тим, як вибрати насос для машини. Але у них хороші робочі показники. Єдина умова — пам’ятати про своєчасну їх зарядку від мережі 220 Вольт. Одного заряду вистачить на повноцінне накачування пари-трійки коліс. Вибір компресора для шин цього типу підійде для вантажних автомобілів.

2. вид манометра автомобільного компресора

Робота з автокомпресора може зійти «нанівець» або не дати очікуваного результату, якщо обираємо автомобільний компресор, у якого немає можливості контролювати його тиск по манометру. Манометр — прилад, наявність якого обов’язкова в компресорі. Адже він покаже реальні цифри тиску в  шині. До якого числа накачувати, тобто — який тиск необхідно вашим колесам, зазначено в технічному паспорті авто, або ж на дверцятах, з боку водія, або на кришці бака для пального (всередині). Перевищувати його не рекомендується.

Манометри бувають:

 • Механічні;
 • Цифрові.

Аналогові манометри (механічні або стрілочні) оснащені стрілкою і подвійною числовою шкалою в двох вимірах. Однин вимір західного типу — psi (фунт / кв.дюйм). Інший — прийнятої у нас шкали вимірювань — в барах (атмосферах або кг / кв.сантиметр). При підкачуванні і збільшенні тиску, стрілка рухається, показуючи число. Такі прилади мають точність показання з похибками. До того ж стрілка у них вібрує, і прочитати точне число важко.

Як вибрати компресор, насос автомобільний

Найпопулярніші компресори зі стрілочним манометром

Цифрові манометри — технологічно сучасні і дуже зручні вимірювачі тиску. Вібрація на них не діє. На дисплеї чітко видно показники тиску з високою точністю, до сотих. А одиниці виміру можна вибирати самому — бари, кг на см кв., атм., або ж європейське psi. Це потрібно врахувати до того, як вибрати компресор для шин.

Ще електронні манометри мають дуже комфортну функцію « автостопу ». Ви просто встановлюєте необхідний показник тиску в шині і включаєте компресор. Потім можна сидіти в автомобілі і відпочивати. Перекачування не буде, прилад сам вимкнеться, досягнувши потрібного числа, що комфортно і важливо в питанні, який компресор для авто вибрати.

Найпопулярніші компресори з цифровим манометром

Щоб упевнитися, чи точний  ваш манометр і  ваш  насос  для автомобіля, можна здати його на перевірку в метрологічну лабораторію. Вам видадуть висновок, але послуга ця не безоплатна. Можна і заощадити — заїхати на СТО і поміряти тиск робочим приладом, у якого є сертифікат центру стандартизації та метрології. Потім порівняти зі своїми числами і вирахувати похибку.

Найпопулярніші компресори зі стрілочним манометром - фото.

Додаткові опції — на що звернути увагу

Перед тим, як вибрати компресор для машини, запам’ятайте, що зручність роботи і  безпека — важливі моменти. Тому до додаткових функцій варто придивитися.

До них відносимо:

 • Режим викачування повітря. Вибір автомобільного насоса з цією функцією — зручний, коли потрібно швидко спустити надувний човен або інший надувний елемент;
 • Підбурюючий клапан. Цей елемент допоможе зробити колеса м’якше, якщо замість асфальту у вас починається глиниста грунтова дорога;
 • Функція «Автостоп» — накачування до певного показника з автовимкненням (цифровий манометр). Ця комфортна функція важлива при визначенні, як правильно вибрати автомобільний компресор;
 • Автоматично спрацьовує теплове реле — захист від перегріву;
 • Набір адаптерів для надувного спортивного інвентарю (наприклад, голка-перехідник для м’яча і т.д.);
 • Ліхтар, що працює в різних режимах (підсвічування, аварійне миготіння);
 • Чохол для зручного зберігання і перевезення, оснащений ручкою, кишенями для кабелів, затискачів і перехідників.

Додаткові опції - на що звернути увагу при виборі автомобільного компресора

Види автомобільних компресорів — який краще обрати

Основні елементи кожного компресора: робочий циліндр, електричний двигун і манометр (цифровий або стрілочний).

Електромотор дає енергію для стиснення повітря і передавальний механізм від нього до циліндра може бути двох видів:

 1. Мембранним. Працюючий елемент — гумова плівка або мембрана. Її рухи зворотно-поступальні, внаслідок чого повітря стискається. Великий плюс — низька ціна. Великий мінус — швидкий знос, а на морозі — взагалі затвердіння і втрата еластичності. Тобто, компресор працювати не буде. І ще погано — низька швидкість накачування і тиску. Але якщо на морозі не використовувати, давати охолонути і відпочити.
 2. Поршневим. Механізм, який створює тиск — поршень. Він набагато могутніше і продуктивніше. Оптимальні 8 атмосфер — це до нього. З плюсів ще — надійність, прослужить не один рік. А ще — від погодних умов не залежить. І не гріється, як мембранний. Але якщо вже зламається — купуй новий компресор, бо замінити поршень і циліндр не вийде.

Види автомобільних компресорів - фото.

Який компресор для шин вибрати — мембранний або поршневий залежить від потрібної вам продуктивності і потужності, а також від умов експлуатації. Від виробника теж залежить успішна і плідна робота компресора. Щоб не зіткнутися з проблемою неякісного товару, ми рекомендуємо звернути увагу на такі бренди, як Hyundai, Auto Welle, BLACK & DECKER, Daewoo.

Відео: Як і який вибрати компресор для підкачки шин

Ще більше цікавої та корисної інформації про інструменти для дачі та саду ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Як правильно вибрати автомобільний компресор: види і принцип роботи